V Chrudimi ochrání nekuřáky nový certifikát

1.4.

V Chrudimi ochrání nekuřáky nový certifikát

V Chrudimi ochrání nekuřáky nový certifikát

Město Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21 a je držitelem tří Zlatých cen ze světové soutěže LivCom, připravilo projekt s názvem "Nekuřácké provozovny  ve  městě Chrudim“. Jedním z bodů Desatera problémů Chrudimi je i bod "Zajistit programy pro omezení kuřáctví - především pasivního kouření na veřejných místech“. I průzkumy mezi obyvateli města  prokázaly, že o nekuřácké provozovny je značný zájem. Vzhledem k tomu, že obyvatelé Chrudimi nemají přehled, kde mohou takové provozovny najít, chce město ve spolupráci se zapojenými provozovnami přispět k jejich lepší orientaci. Tato zařízení by měla být označena jednoduchým grafickým piktogramem. Certifikát "Nekuřácká provozovna“ získá zařízení po vyhodnocení zaslané přihlášky, návštěvy hodnotitelského týmu a splnění daných podmínek.  Cílem udělení certifikátu je vytvoření místa, kde budou lidé chráněni před vlivy pasivního kouření, zajištění podpory nekuřáckých provozoven a zároveň i jejich dostatečná prezentace vůči potencionálním návštěvníkům města. Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující určitou formu občerstvení uvnitř zařízení, tedy například restaurace, cukrárny, kavárny, jídelny a podobná zařízení. Podmínkou udělení certifikátu je minimálně jedna samostatná místnost, určená výhradně nekuřákům po celou dobu provozu, do které je zajištěn přístup přes nekuřácké prostředí. Majitel certifikátu získá možnost bezplatné prezentace v informačních materiálech města, na webových stránkách města Chrudim, zejména na webových stránkách Zdravého města Chrudim (www.chrudim-city.cz/zdravemesto) a v Informačním centru města. Případní noví zájemci se mohou hlásit u koordinátora Projektu Zdravé město a místní Agenda 21.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Divadlo přivítalo nejlepší pedagogy a ředitele

Již druhým rokem navíc Pardubice vyhlašují kategorii nejlepšího ředitele či ředitelky. Letos se jimi stali Jarmila Staňková ze ZŠ Závodu míru, Karel Žemlička ze ZŠ Pardubice – Spořilov, Kotkova a Jana Dvořáková z MŠ Pardubice na nábřeží Závodu míru.

Společnost celý článek
29.4.

Chrudimský kostel volá po opravě

Dominanta Chrudimi, arciděkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie stojící na centrálním náměstí, potřebuje generální opravu.

Společnost celý článek
11.7.

Projekty kladrubského hřebčína mají šanci

Hřebčín v Kladrubech nad Labem zpracoval více než 20 projektů, které se zaměřují na rozvoj kulturního dědictví.

Společnost celý článek
5.2.

Jeseníky hlásí nárůst těžkých zranění dětí

Během odpoledne si osmiletá lyžařka při nezvládnutém pádu poranila stehenní kost. „Bylo evidentní, že je zlomená, to u dítěte znamená velmi těžké zranění.

Společnost celý článek
22.7.

Hasiči cvičně vyprošťovali vozidlo visící z mostu

Vyproštění osoby z havarovaného vozidla, které zůstalo viset z mostu.

Společnost celý článek
1.6.

Do využití Tesly Kyjevská promluví i veřejnost

„Developera je třeba vybrat co nejdříve, aby mohl začít s přípravou stavby. Již dnes máme několik zájemců. Toho, kdo to území přestaví, však budeme vybírat ve veřejné soutěži. V červnu předložíme zastupitelům návrh na vypsání výběrového řízení na firmu, která soutěž zorganizuje. O developerovi by pak mohli zastupitelé rozhodovat ještě před koncem roku,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting