V Chrudimi zahájil projekt Muzea barokních soch

14.1.

V Chrudimi zahájil projekt Muzea barokních soch

V Chrudimi zahájil projekt Muzea barokních soch

Ve středu 7. ledna byla zahájena největší investiční akce města Chrudim za posledních několik let. Tou je rekonstrukce kostela sv. Josefa na Muzeum barokních soch. Realizace projektu by měla trvat do konce listopadu 2010. Jedná se o jeden ze čtyř investičních projektů, na který město Chrudim získalo dotaci ve výši 43,868 milionů korun z Regionálního operačního programu NUTS II. – Severovýchod. S pomocí evropských peněz se tak nyní začíná realizovat projekt Muzea barokních soch, které by mělo nabídnout expozici východočeského barokního sochařství, tedy expozici bezpochyby nadregionálního významu, složenou ze dvou až tří desítek kvalitních barokních soch, sousoší a drobných plastik, které reprezentativně zastoupí pestrý fenomén východočeského sochařství závěru 17. a první poloviny 18. století. Kostel sv. Josefa – až do roku 1946 využívaný kapucíny – představuje jednu z nejhodnotnějších stavebních památek barokního období v Chrudimi. Projekt rekonstrukce kostela je realizován podle projektu architekta Romana Brychty z pražské architektonické kanceláře PROJEKTIL ARCHITEKTI

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.4.

Manažeři z USA dnes v Pardubicích

S pardubickým investičním prostředím se chce seznámit skupina amerických manažerů

Společnost celý článek
8.8.

Technologické centrum ORP Pardubice

Technologické centrum je definováno jako technologická architektura a IT infrastruktura pro poskytování regionálních služeb v oblasti eGovernmentu, jako součást eGon centra ORP tak vytváří robustní, bezpečný, stabilní a vysoce dostupný celek odolný proti výpadkům, umožňující provoz klíčových aplikací a informačních systémů v nepřetržitém režimu.

Společnost celý článek
4.1.

Miminka narozená v pardubické porodnici na Nový rok navštívil primátor města

Jak se již stalo zvykem, návštěva nepřišla s prázdnou. Martin Charvát přinesl tradiční „primátorský“ dárek. Každé dítě narozené 1. ledna 2017 od něho dostalo zlatý příspěvek s kozorohem, první miminko nového roku navíc obdrželo i zlatý řetízek. A ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová zase každé mamince věnovala balíček s kosmetikou pro novorozence.

Společnost celý článek
25.5.

Kuchyně v domově pro seniory je znovu v provozu

Jídelna je nyní sice menší, kuchyně tak ale získala potřebný prostor pro navýšení kapacity jídel, bude schopna připravit až 1500 obědů a adekvátní počet porcí celodenní stravy.

Společnost celý článek
16.12.

Jan Toninger, který pomáhal zakládat Lanškrounskou kopu, obdržel Medaili hejtmana

Jeden ze zakladatelů Lanškrounské kopy, která v letošním roce oslavila 51. ročník a aktivní člen Klubu českých turistů. To je Jan Toninger, který se stal ve čtvrtek večer dalším držitelem Medaile hejtmana Pardubického kraje, kterou převzal z rukou hejtmana Martina Netolického. Zařadil se tak po bok biatlonisty Ondřeje Moravce, matematika Josefa Kubáta, youtubera Kovyho či naposledy bývalého starosty Litomyšle Miroslava Brýdla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting