V Domě hudby se nyní bourá, ve výrobě jsou nová okna

20.8.

V Domě hudby se nyní bourá, ve výrobě jsou nová okna

Pardubice – Dvě původně nezávislé investiční akce, úspora energie s výměnou oken a dveří v celém objektu a dále rekonstrukce interiérů ve společenské a vstupní části a Domu hudby v Pardubicích, byly letos v létě neplánovaně zahájeny téměř ve stejném termínu. Má to však i své výhody, řada prašných prací se uskuteční najednou. Zatímco Komorní filharmonie na půl roku přesouvá své koncerty do náhradních prostor na Univerzitě, Konzervatoř Pardubice a její nájemci se budou muset vyrovnat s výměnou oken za provozu v průběhu školního roku.
„Rádi bychom měli všechny bourací práce ve společenské a vstupní části hotové o prázdninách, kdy tu není žádný provoz,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro majetek, investice a kulturu Roman Línek.
V současné době už zmizely vestavěné příčky v ochozu společenské části, ale také obložení topení či konstrukce připevněné na stropě. „Tady nás překvapilo několik stovek velkých železných háků z betonového stropu, na kterých byly podhledy zavěšené, a které budeme muset složitě odstranit. S tím nikdo nepočítal, dnes už jsou moderní technologie jednodušší,“ komentoval Línek zjištění z kontrolního dne.
Na stavbu dohlíží z pohledu majitele autorských práv také architekt Jan Třeštík, který ji v 80. letech vyprojektoval pro tehdejší sídlo okresního výboru Komunistické strany Československa. Patřila tenkrát k nejpovedenějším moderním stavbám ve městě a byly v ní využity kvalitní materiály. „Tomu musí odpovídat i rekonstrukce, aby se nezměnil vnější vzhled budovy. Proto i nová okna budou z hliníkových profilů, samozřejmě s mnohem lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi,“ uvedl Línek a pokračoval: „Přibližně za měsíc budou hotová první nová okna, která se teď vyrábí na míru. Začneme s výměnou ve společenské části, která má být hotová do konce ledna příštího roku, aby se sem mohl vrátit umělecký provoz.“
Výsledkem rekonstrukce společenské části za 56 milionů korun bude nová koncepce využití tzv. kolonády pro návštěvníky kulturních akcí, větší uživatelský komfort v příjemném prostředí, výměna všech dožilých rozvodů, ale také vylepšení všech tří sálů pro kulturní produkce po stránce technické, akustické i estetické.
„Studenti konzervatoře a Základní umělecké školy Havlíčkova budou mít příští rok částečně ovlivněný pokračující stavbou,“ konstatoval radní pro školství Bohumil Bernášek, zároveň ale dodal: „Komu doma vyměňovali okna, ví, že to netrvá dlouho. Je k tomu ale zapotřebí vše, co nejde odnést z místnosti, dobře zabalit. To může být třeba u drahých klavírů v místních učebnách o něco složitější.“
Zateplení celé budovy potrvá do srpna příštího roku, polovinu z jeho 30milionové ceny hradí Evropská unie, zbytek Pardubický kraj.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Silničáři prezentovali ve Švédsku modul dispečera zimní údržby

Společnost zajišťovala potřebné vstupní údaje o konkrétních geografických a meteorologických podmínkách Pardubického kraje.

Společnost celý článek
5.12.

Novohradecké divadlo skončilo. Ať žije Hradecké!

Nájemní smlouvu v Lucii neprodloužil podnikatel pan Pavel Šonka a Novohradecké divadlo se ocitá na dlažbě.

Společnost celý článek
28.11.

Na Silvestra vyhlásí VČD Inscenaci roku 2016

Silvestrovská představení mají v Pardubicích už dlouholetou tradici a jsou mezi diváky velmi oblíbená. Pro letošní poslední den v roce připravilo divadlo hned dvě představení a obě samozřejmě z toho veselejšího ranku. Malá scéna ve dvoře ve tři hodiny odpoledne pozve na laskavou vztahovou komedii Sexy prádlo, v níž dlouholetý manželský pár, snažící se o znovu zažehnutí jiskry erotiky, skvěle ztvárňují Romana Chvalová a Alexandr Postler.

Společnost celý článek
20.4.

Při bourání starého domu našli ve zdi zkamenělinu

V týdnu poputuje zkamenělina do Prahy na expertní posouzení odborníků z Národního muzea.

Společnost celý článek
3.8.

Zámek Pardubice v zajetí afrických rytmů

Po úspěchu programu se proto VČM rozhodlo v září uspořádat workshop zaměřený čistě na africký tanec.

Společnost celý článek
19.10.

Letní stadion dostane další šanci

Oprava samotného stadionu vyjde na 250 milionů korun bez DPH, zbylé výdaje jsou určeny na vybudování dalšího zázemí pro sportovce, parkovacích míst, osvětlení a řešeno bude také nábřeží Labe. Rekonstrukce se tak nebude týkat pouze areálu letního stadionu, nýbrž i jeho okolí,“ podotkla náměstkyně primátora zodpovědná za územní plánování a investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting