V Holicích zažijí policejní manévry

10.7.

V Holicích zažijí policejní manévry

Ve středu 11. července 2007 se v Holicích uskuteční první část meziresortního štábního cvičení s názvem „OCHRANA 2007“, které bude pokračovat druhý den v Liberci. Cvičení bude řídit ministr vnitra prostřednictvím svého prvního náměstka a je připravováno již od začátku letošního roku. Námětem cvičení je řešení problematiky terorismu. Mezinárodní skupina se rozhodne provést v České republice, kde se koná mistrovství světa v atletice (Praha, Liberec, Hradec Králové a Pardubice), koordinovanou akci s cílem uskutečnit sérii teroristických útoků chemickými a biologickými látkami na stadiony a nákupní centra ve městech, ve kterých probíhají jednotlivé atletické discipliny. Cvičení prověří a procvičí například způsob rychlého a komplexního předávání informací potřebných pro činnost příslušných krizových štábů či koordinaci a součinnost orgánů krizového řízení, především Policie ČR, krajů a zasahujících složek při řešení krizové situace. V tomto případě to bude pátrání po osobách podezřelých z přípravy a provedení teroristických útoků a jejich následné zadržení. V Pardubickém kraji dílčí část cvičení, týkající se Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích, nařídil podle platné legislativy hejtman Pardubického kraje. Je připravováno již od konce minulého roku. „V Holicích předvedou jednotlivé zainteresované složky praktickou ukázku své činnosti. Ta bude zaměřena zejména na konkrétní postupy bezpečnostních složek a krizových štábů v situacích teroristického ataku,“ přiblížil průběh cvičení vicehejtman a úřadující předseda bezpečnostní rady kraje Roman Línek. Kromě krajského úřadu a krajské a obecní samosprávy budou cvičit zejména útvary Policejního prezídia ČR, Policie ČR správy Východočeského kraje a Policie ČR Okresního ředitelství Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Ve Starých Ždánicích hořela sláma

Uchránit se ale podařilo majetek ve výši 500 tisíc korun. Příčinou vznícení byl s největší pravděpodobností cizí předmět ve stroji.

Společnost celý článek
30.8.

Kampaň „I ♥ VÝCHODNÍ ČECHY“ splnila svůj účel

Pardubický kraj byl v této kampani prezentován pod názvem východní Čechy.

Společnost celý článek
8.2.

Cesta ke zlepšení sociálních služeb v Pardubickém regionu

V pondělí 12. února 2007 se uskuteční první setkání ,,Výcviku v procesu komunitního plánování sociálních služeb´´.

Společnost celý článek
28.5.

Přednáška „Dobytí jižního hvězdnatého ráje“, autogramiáda a hvězdárna na Aviatické pouti 2015

Daleko od Evropy, jižně od rovníku a hluboko v Pacifiku leží oblast, která je na mapách světa zběžně značená až děsivou prázdnotou.

Společnost celý článek
27.9.

Příští týden začíná Den Architektury, který přinese pestrý program i do Pardubického kraje

První říjnový týden bude ve znamení festivalu Den Architektury, který představí široké veřejnosti nový pohled na architekturu, která nás obklopuje. Návštěvníci se mohou těšit v celé ČR i na Slovensku na prohlídky jindy nepřístupných staveb i procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků. Bohatý program nabídne i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
15.9.

46. ročník Lanškrounské kopy měl v sobotu 13. září 2014 celkem 4676 účastníků.

Kopa je velká akce, zapojují se desítky dobrovolníků a výbornou organizaci odvádí Klub českých turistů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting