V Holicích zažijí policejní manévry

10.7.

V Holicích zažijí policejní manévry

Ve středu 11. července 2007 se v Holicích uskuteční první část meziresortního štábního cvičení s názvem „OCHRANA 2007“, které bude pokračovat druhý den v Liberci. Cvičení bude řídit ministr vnitra prostřednictvím svého prvního náměstka a je připravováno již od začátku letošního roku. Námětem cvičení je řešení problematiky terorismu. Mezinárodní skupina se rozhodne provést v České republice, kde se koná mistrovství světa v atletice (Praha, Liberec, Hradec Králové a Pardubice), koordinovanou akci s cílem uskutečnit sérii teroristických útoků chemickými a biologickými látkami na stadiony a nákupní centra ve městech, ve kterých probíhají jednotlivé atletické discipliny. Cvičení prověří a procvičí například způsob rychlého a komplexního předávání informací potřebných pro činnost příslušných krizových štábů či koordinaci a součinnost orgánů krizového řízení, především Policie ČR, krajů a zasahujících složek při řešení krizové situace. V tomto případě to bude pátrání po osobách podezřelých z přípravy a provedení teroristických útoků a jejich následné zadržení. V Pardubickém kraji dílčí část cvičení, týkající se Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích, nařídil podle platné legislativy hejtman Pardubického kraje. Je připravováno již od konce minulého roku. „V Holicích předvedou jednotlivé zainteresované složky praktickou ukázku své činnosti. Ta bude zaměřena zejména na konkrétní postupy bezpečnostních složek a krizových štábů v situacích teroristického ataku,“ přiblížil průběh cvičení vicehejtman a úřadující předseda bezpečnostní rady kraje Roman Línek. Kromě krajského úřadu a krajské a obecní samosprávy budou cvičit zejména útvary Policejního prezídia ČR, Policie ČR správy Východočeského kraje a Policie ČR Okresního ředitelství Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.12.

Až 73. den po volbách má Hradec nové vedení

Zdeněk Fink byl zvolen 20 hlasy. Hana Orgoníková získala 16 hlasů, což nepostačovalo ke zvolení primátorkou.

Společnost celý článek
12.12.

Žít ještě chvíli a darovat svobodu?

Na to, jak ale zacházejí lidé s kapry doma, už žádný inspektor nedohlédne.

Společnost celý článek
30.1.

Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.

Společnost celý článek
12.8.

Hradecké koupaliště Flošna hlásí zatím nejhorší návštěvnost v historii

Nízkou návštěvnost koupaliště naopak pozitivně vyvažuje extrémní nárůst návštěvníků, kteří v areálu navštívili wellness studio. „Čísla návštěvnosti wellness studia se v letošní sezoně ve srovnání s loňskem zvedla o 50 procent. Důvodem je špatné počasí, které milovníky vody přilákalo do kryté alternativy koupaliště Flošna,“ uzavřela Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové.

Společnost celý článek
27.12.

Pardubický kraj oslavil vstup země do Schengenu

Na hraničním přechodu Dolní Lipka – Boboszów se v pátek 21. prosince 2007 setkali představitelé regionů.

Společnost celý článek
7.9.

Hledá se nejlepší Labský příběh

O vítězném družstvu pak rozhodne odborná porota Arniky, která vybere nejlépe zpracovanou závěrečnou práci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting