V Holicích zažijí policejní manévry

10.7.

V Holicích zažijí policejní manévry

Ve středu 11. července 2007 se v Holicích uskuteční první část meziresortního štábního cvičení s názvem „OCHRANA 2007“, které bude pokračovat druhý den v Liberci. Cvičení bude řídit ministr vnitra prostřednictvím svého prvního náměstka a je připravováno již od začátku letošního roku. Námětem cvičení je řešení problematiky terorismu. Mezinárodní skupina se rozhodne provést v České republice, kde se koná mistrovství světa v atletice (Praha, Liberec, Hradec Králové a Pardubice), koordinovanou akci s cílem uskutečnit sérii teroristických útoků chemickými a biologickými látkami na stadiony a nákupní centra ve městech, ve kterých probíhají jednotlivé atletické discipliny. Cvičení prověří a procvičí například způsob rychlého a komplexního předávání informací potřebných pro činnost příslušných krizových štábů či koordinaci a součinnost orgánů krizového řízení, především Policie ČR, krajů a zasahujících složek při řešení krizové situace. V tomto případě to bude pátrání po osobách podezřelých z přípravy a provedení teroristických útoků a jejich následné zadržení. V Pardubickém kraji dílčí část cvičení, týkající se Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích, nařídil podle platné legislativy hejtman Pardubického kraje. Je připravováno již od konce minulého roku. „V Holicích předvedou jednotlivé zainteresované složky praktickou ukázku své činnosti. Ta bude zaměřena zejména na konkrétní postupy bezpečnostních složek a krizových štábů v situacích teroristického ataku,“ přiblížil průběh cvičení vicehejtman a úřadující předseda bezpečnostní rady kraje Roman Línek. Kromě krajského úřadu a krajské a obecní samosprávy budou cvičit zejména útvary Policejního prezídia ČR, Policie ČR správy Východočeského kraje a Policie ČR Okresního ředitelství Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.11.

Santa Klaus – první vánoční protestsong láme rekordy

Píseň Santa Klaus, která se vymezuje vůči komercializaci vánočních svátků, natočili pánové z kapely Vesper jako reakci na mainstreamové vánoční písně populárních kapel.

Společnost celý článek
6.2.

Chtěl bych mít tolik energie jako profesor Palouš

Za svůj nelehký život vykonal mnoho práce a zažil negativa komunistického režimu.

Společnost celý článek
16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi.

Společnost celý článek
23.9.

Byly vyhlášeny výsledky MLSu 2015

Oproti loňskému roku se počet přihlášených výrobků opět zvýšil. Za devět let získalo ocenění MLS Pardubického kraje celkem 263 výrobků.

Společnost celý článek
9.6.

Média a veřejné mínění v Evropě

Posluchači Fakulty reagují na toto výročí ukázkou své tvorby prezentovanou výstavou plakátů.

Společnost celý článek
15.9.

Mistrovství světa v požárním sportu hostil letos ruský Petrohrad.

I štafety provázela letos smůla. Po prvním pokusu uklouzl Jakub Arvai v dešti na mokrém domečku a po pádu skončil v nemocnici s přetrhanými vazy. I přesto se nám nakonec podařilo díky druhé štafetě získat v této disciplíně bronzovou medaili.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting