V Hradci připravují „lokální prohibici“

27.9.

V Hradci připravují „lokální prohibici“

Radní Hradce Králové se chystají schválit vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Jak uvedl primátor města Otakar Divíšek, nové opatření by mělo vejít v platnost již před vánočními svátky. Připravovaná vyhláška má striktně vymezit městské lokality, kde bude požívání alkoholu omezeno. Nařízení má pomoci mimo jiné i v boji s bezdomovci, kteří pravidelně konzumují alkohol a svým chováním obtěžují kolemjdoucí. „Zároveň se zvýší pravomoc městské policie, která v současné době nemá nástroj k omezení tohoto jednání. Nebude tolik míst ve městě, kde se tito konzumenti shlukují,“ sdělil primátor Divíšek. Stížnosti Hradečanů ukazují, že v centru města se jedná zejména o Eliščino nábřeží před budovou muzea a dále náměstí 28. října. „Nová vyhláška má umožnit uložení sankcí a vykázat osoby proti jejich vůli z určitých míst," dodal Divíšek. Jak ukazují zkušenosti z jiných měst, půjde Hradec svým způsobem do určitého rizika, neboť nová vyhláška může být napadnutelná soudem. I přesto však radní města toto úskalí podstoupí. Podobnou vyhlášku již před časem schválili například v Ústí nad Labem. Z analýzy ministerstva vnitra však vyplynulo, že město překročilo svoje pravomoci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.6.

Rekordní burza filantropie pro okres chrudim

Multifunkční centrum Hlinsko se stalo dějištěm soutěžního klání neziskových organizací. Své projekty dostalo možnost představit 6 organizací, sedmý projekt získal podporu i bez prezentace před donátory.

Společnost celý článek
22.8.

Nad letištěm bude nacvičovat předváděcí tým

Tento nácvik není možné z technických důvodů provádět na domovské základně letounů v Čáslavi.

Společnost celý článek
23.10.

Zavítejte do krematoria

V letošním roce si připomínáme 85 let vzniku kubistické stavby krematoria v Pardubicích.

Společnost celý článek
9.10.

Nadace Křižovatka předala darem 11 monitorů dechu na novorozenecké a dětské oddělení Svitavské nemocnice a 20 monitorů dechu do Orlickoústecké nemocnice, které patří pod Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Předání monitorů dechu „Babysense 1 Pro“ proběhlo 4. října 2018 v dopoledních hodinách ve Svitavské a v odpoledních hodinách v Orlickoústecké nemocnici.

Společnost celý článek
21.10.

Jarmila Janurová:

Od konkurence se lišíme nejen vlastní technologií výroby jedinečného těsta, ale i zcela originálními perníkovými dezerty.

Společnost celý článek
10.7.

Včera začal výběr stavby roku 2008 v Pardubickém kraji

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting