V hrnci se vznítil olej a plameny zničily celou kuchyň

11.12.

V hrnci se vznítil olej a plameny zničily celou kuchyň

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice
Ve středu 9. prosince v 20.55 hodin byla jednotka profesionálních hasičů z Pardubic vyslána do části Pardubic Studánka, kde hořelo v bytě ve třetím nadzemním podlaží. Při příjezdu hasičů na místo byly vidět plameny. Byt byl otevřený a osoba byla již mimo zasažený prostor. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 21.09 hodin a zlikvidován o minutu později. Zakouřenou chodbu a hlavně obytné prostory museli hasiči odvětrat.  Plameny a kouř poničily nejen celou kuchyň, ale také výmalbu celého bytu. V bytě zemřel, zřejmě na nadýchání zplodin hoření, papoušek papagáj. Psa, který byl v bytě, se podařilo hasičům zachránit. Majitel bytu byl pro nadýchání zplodin hoření převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.


Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Uchránit se podařilo hodnoty ve výši 1 milion korun. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení oleje při vaření.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.1.

Dotace: kraj „porcoval medvěda“

Tentokráte Rada Pardubického kraje na svém 64. jednání rozdělila celkovou částku 460 tisíc korun.

Společnost celý článek
19.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Jen za posledních pět let investovali majitelé do oprav 23 objektů v historickém centru zhruba 5 milionů korun. Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
10.1.

Problémy v dopravě

Sněžení, komunikace pokryté navátým sněhem a námraza..., to všechno má za následek dopravní nehody a stojící kamiony, které se dnes nemohly hnout z místa. Pod tíhou sněhu dokonce spadly stromy na dráty elektrického vedení před obcí Hamry.

Společnost celý článek
21.9.

Pardubický kraj vyhlásil nové Stavby roku 2017

Hlasování veřejnosti na internetu se stává čím dál populárnější. „Anketu veřejnosti jsme vyhlásili už podruhé. Je to neoficiální cena, která má hlavně probudit zájem veřejnosti o tyto stavby. Překvapil nás počet hlasů, který nám přišel, překročil hranici 12 tisíc.

Společnost celý článek
19.1.

Plísně komplikují restaurátorům práci

Studentky 4. ročníku Ateliéru restaurování uměleckých děl na papíru a Ateliéru restaurování knižní vazby se tak na dvoudenním kurzu naučily správně odebírat vzorky plísní, identifikovat je a na základě toho rozhodnout o dalším vhodném postupu. Trénovaly především techniku odběru stěrových vzorků pro mikrobiologický rozbor z uměleckých děl typu olej, plátno, kresba, které nejčastěji restaurují.

Společnost celý článek
12.11.

Spalovna Rybitví: psát můžete rovněž ředitelce Honové

Ministerstvo životního prostředí podcenilo odpor lidí proti spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting