V Kladrubech se bude sloužit zádušní mše

13.11.

V Kladrubech se bude sloužit zádušní mše

Měsíc říjen tohoto roku přinesl nejen do Kladrub nad Labem, ale i všem milovníkům koní a dostihového sportu vůbec mnoho smutných událostí. K těm nejsmutnějším patří úmrtí několika významných osobností, lidí, jejichž život byl s koňmi až bytostně spjat. V neděli 12. října, v den Velké pardubické, nejtěžšího a nejprestižnějšího dostihu v kontinentální části Evropy, odešel z tohoto světa ve věku 80 let pan Radslav hrabě Kinský, emeritní velkopřevor Řádu sv. Lazara Jeruzalémského, velký znalec koní, sám jezdec a předseda Klubu Equus Kinsky. Po dlouhé těžké nemoci zemřel den nato 13. října pan Josef Hájek, majitel hřebčína Albertovec a zároveň Klipa a Amant Grise. Připomeňme jen, že kůň Klip skonal v průběhu hlavního dostihového závodu letošní Velké pardubické na prodlouženém taxisu. „Snad si můžeme jen vroucně přát, aby se tam na nebeských pastvinách ti dva přátelé znovu setkali a aby Klip panu Josefu Hájkovi mohl ukazovat, jak umí krásně běhat a přeskakovat obláčky,“ uvedla odvolaná ředitelka Národního hřebčína v Kladrubech Lenka Gotthardová. V ono smutné pondělí 13. října rovněž zemřel v hořovické nemocnici po náhlé mozkové příhodě doktor Karel Trojan z Málkova u Berouna, významný chovatel koní, zejména poníků. Krátce po Velké pardubické bylo s rodinami zemřelých domluveno, že se v Kladrubech uskuteční zádušní mše a to nejenom pro rodinné příslušníky, ale i pro jejich přátele, obdivovatele a příznivce koní. Za všechny tyto velké osobnosti bude sloužena zádušní mše v kladrubském kostele sv. Václava a to v neděli 23. listopadu ve 14.30 hod. Mši bude celebrovat královéhradecký biskup pan Dominik Duka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.3.

Kraj připravuje opatření pro záchranu obojživelníků v Přívratu

Pardubický kraj pravidelně podporuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP), jehož dobrovolníci záchranu obojživelníků zajišťují.

Společnost celý článek
1.6.

Sociální služby jsou na hraně

Účastníci odborné konference hovořili také o propojení Pardubického kraje, obcí a poskytovatelů sociálních služeb.

Společnost celý článek
11.1.

Stěhování Velké pardubické z Pardubic je absolutní nesmysl

Uveřejňováním polopravd, pokroucených faktů či dokonce úplných nesmyslů může skutečně docházet k nezvratným škodám.

Společnost celý článek
11.11.

Ve Východočeském divadle startuje prodej GRAND Festivalu smíchu

Diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly na jevištích českých a moravskoslezských divadel. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Společnost celý článek
21.12.

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

Rušno bude na letišti zejména od 30. prosince do 10. ledna. V tomto období přistane na pardubickém letišti o 55 letadel víc, než v běžném zimním provozu.

Společnost celý článek
15.6.

Další projekty a investice do Hradecko-pardubické aglomerace dostaly zelenou

„Schválili jsme pět záměrů z oblasti předaplikačního výzkumu vysokých škol hradecké fakultní nemocnice. Z oblasti polytechnického vzdělávání rekonstrukci a vybavení jedné základní a jedné střední školy, revitalizaci národní kulturní památky a vybudování cyklostezky,“ dodal královéhradecký primátor Zdeněk Fink.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting