V Králíkách začne 2. světová válka

20.8.

V Králíkách začne 2. světová válka

V Králíkách začne 2. světová válka

Kolová obrněná vozidla M8 Greyhound (Chrt), kolopásové obrněné transportéry M3 „Half-Track“ a zejména střední tank M4 Sherman – to jej jen část techniky z období II. světové války, která se zúčastní několika historických ukázek a rekonstrukcí v sobotu 22. srpna u malebného městečka Králíky na Ústeckoorlicku. Sobota je totiž hlavním ukázkovým dnem akce Den Sil podpory Armády ČR CIHELNA 2009, která představuje v rámci ČR každoroční završení vzpomínek a oslav konce II. světové války.      Hlavním tématem 12. ročníku Cihelny bude ukázka s názvem „Západní val 1944 – Průlom" s velmi početnou účastí těžké vojenské techniky amerického původu. Množstvím účastníků a těžké techniky by podle garanta - je jím občanské sdružení KVH "4th Armored Division U.S. Army" - mělo jít o ukázku nebývalou i v podmínkách Evropy.      Další bojová ukázka bude například věnovaná epizodě z Ostravské operace z jara 1945 s názvem „Těžká cesta ke svobodě…“      V pohybu by měla být vidět i technika tehdejší Československé lidové armády (ČSLA) v ukázce Vojenského muzea Králíky a moderní technika současné Armády ČR, která se na Cihelnu vrací s větší účastí. Přislíbené jsou i letové ukázky vrtulníků Mi-24, proudových stíhaček Jas-39 Gripen a podzvukových bitevníků L-159 Alca. O nich však rozhodne také sobotní počasí…      Skutečnou raritu mezi desítkami kusů historické techniky, která se má akce Cihelna 2009 účastnit, představuje střední tank M4 Sherman, který se doposud žádných ukázek na území ČR neúčastnil.      Podrobnosti o této mimořádné akci s mnoha ukázkami a prezentacemi najde zájemce rovněž na stránkách http://www.akcecihelna.com

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

Právě dnes vyjíždí vlaky RegioJetu

Od 6. října 2009 byl rovněž zapsán předmět činnosti „provozování dráhy a drážní dopravy“.

Společnost celý článek
23.12.

Na co si dát pozor při nákupu na splátky?

Nabídka spotřebitelských úvěrů je v dnešní době bohatá, a zadlužení tudíž velmi snadné.

Společnost celý článek
28.5.

POLIČSKÁ MUZEJNÍ NOC SLAVÍ 20 LET!

Oslavme spolu 20. výročí ČASU PRO NEOBYČEJNÉ ZÁŽITKY. A bude to opravdu nabitý večer. Uvidíte zručné řemeslníky, umělce i hudebníky. Nenechte si ujít nic z toho, co pro vás místní organizace a spolky připravily a vydejte se na netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou!

Společnost celý článek
29.1.

Lupič pokračuje ve svém řádění

Dle výpovědi poškozené se jednalo o muže ve věku asi 20 - 25 let, vysokého 170 - 175 centimetrů.

Společnost celý článek
17.3.

Současný systém zdravotnictví likviduje malé nemocnice

Zdravotnictví je pro Královéhradecký kraj prioritní, proto se touto problematikou velmi podrobně zabývá i finanční výbor.

Společnost celý článek
29.7.

Hradec spojí s Kuksem cyklostezka

Projekt, který chce oživit labský břeh, počítá s investicí přes 110 milionů korun se značnou podporou Evropské unie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting