V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

11.11.

V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

Akciová společnost Škoda auto začala v pondělí 9. listopadu odpoledne oficiálně vyrábět ve své pobočce v Kvasinách na Rychnovsku vozy modelové řady Superb Combi. Jako první opustil výrobní linku vůz v šedé saténové metalíze v provedení Elegance s motorizací 2.0 TDI 125 kW a automatickou převodovkou. Tento vůz vyšší střední třídy disponuje nadprůměrným prostorem. Pojme 633 litrů, respektive 1865 litrů při sklopených zadních sedadlech. Podobnou kapacitu zavazadlového prostoru v segmentu vozů střední třídy v současnosti nenabízí žádný z konkurentů. Nový Superb Combi je dlouhý 484, široký 182 a vysoký 151 centimetrů. Základní cena modelu Superb Combi s výkonným benzinovým agregátem 1,4 TSI/92 kW a šestistupňovou manuální převodovkou začíná v České republice na 589.900 korunách (paleta motorů pro Superb Combi odpovídá nabídce limuzíny). Nová Škoda Superb se těší veliké oblibě zákazníků. Od ledna do října letošního roku dodala automobilka zákazníkům celkem 33.434 vozů Škoda Superb, z toho 623 vozů první generace, což je o 78,2 procent více než za stejné období loňského roku. Kromě závodu v Kvasinách se Škoda Superb vyrábí také v Číně a montuje v závodech v Indii, Rusku, Kazachstánu a na Ukrajině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

Pardubická Šmidlátka sklidila ve Švédsku aplaus

Povídání s Ivou Dostálovou a Zuzanou Kmoníčkovou o putování pardubického folklórního souboru Šmidlátka se spacáky a karimatkami Švédskem a o jejich vydařeném muzicírování ve městě Umea, letošním evropském městě kultury.

Společnost celý článek
12.5.

Otevření ptačí pozorovatelny na Bohdanečském rybníce

„V těchto jarních dnech lze z pozorovatelny pravidelně obdivovat majestátního orla mořského, jeřáby popelavé, nebo na ostrově v kolonii hnízdící racky chechtavé. Na dohled jsou i hnízda volavek popelavých s mláďaty,“ přibližuje možnosti nové atrakce pro návštěvníky rezervace ředitel regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Vlastimil Peřina.

Společnost celý článek
28.2.

Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad. Organizuje Týden s prarodiči na školních zahradách

„Přeměna školního pozemku na plodící zahradu nebo zkrátka jen jarní příprava zahrady na setí a sázení půjde mnohem snáze, pokud se do práce zapojí pomocníci z řad rodičů či prarodičů. Pro všechny generace to může být skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě. Ze zkušeností z několika škol víme, že prarodiče přináší na zahradu nejen své zkušenosti a znalosti, ale také nadšení z toho, že mohou pomoci dobré věci,“ říká Tomáš Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola.

Společnost celý článek
3.6.

Letošní téma králické Cihelny: Západní val 1944

Po roční odmlce se opět na Cihelně bude prezentovat Armáda ČR.

Společnost celý článek
20.7.

Voda na Chrudimsku opadla

U více než poloviny objektů došlo k zatopení sklepů, a to zejména vnitřní kanalizací.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting