V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

11.11.

V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

Akciová společnost Škoda auto začala v pondělí 9. listopadu odpoledne oficiálně vyrábět ve své pobočce v Kvasinách na Rychnovsku vozy modelové řady Superb Combi. Jako první opustil výrobní linku vůz v šedé saténové metalíze v provedení Elegance s motorizací 2.0 TDI 125 kW a automatickou převodovkou. Tento vůz vyšší střední třídy disponuje nadprůměrným prostorem. Pojme 633 litrů, respektive 1865 litrů při sklopených zadních sedadlech. Podobnou kapacitu zavazadlového prostoru v segmentu vozů střední třídy v současnosti nenabízí žádný z konkurentů. Nový Superb Combi je dlouhý 484, široký 182 a vysoký 151 centimetrů. Základní cena modelu Superb Combi s výkonným benzinovým agregátem 1,4 TSI/92 kW a šestistupňovou manuální převodovkou začíná v České republice na 589.900 korunách (paleta motorů pro Superb Combi odpovídá nabídce limuzíny). Nová Škoda Superb se těší veliké oblibě zákazníků. Od ledna do října letošního roku dodala automobilka zákazníkům celkem 33.434 vozů Škoda Superb, z toho 623 vozů první generace, což je o 78,2 procent více než za stejné období loňského roku. Kromě závodu v Kvasinách se Škoda Superb vyrábí také v Číně a montuje v závodech v Indii, Rusku, Kazachstánu a na Ukrajině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Novoroční INprojekt jako předzvěst GRAND Festivalu smíchu

Autora i jeho dílo v české premiéře uvede režisérka Linda Dušková, absolventka oboru režie alternativního divadla na pražské DAMU. „Jsem ráda, že i když jsme se s Lindou poctivě prokousaly téměř všemi evropskými novinkami na poli dramatu, zůstaly jsme nakonec u původního ideálu – uvést hru současného francouzského autora. Linda totiž pracuje už tři roky v Paříži, před nedávnem zde úspěšně ukončila doktorské studium na Conservatoire Nationale Supérieur d’Art Dramatique a má tedy o současném francouzském divadle a dramatu velmi slušný přehled,“ prozrazuje Anna Hlaváčková.

Společnost celý článek
8.12.

Elektrárna Opatovice doposud nezdůvodnila zvýšení cen tepla

Nutné je ale zdůraznit, že se do konečných cen nepromítne celý nárůst nákladů na nákup tepla. Tepelné hospodářství důrazně podtrhuje, že chce udržet svou pozici jedné z nejlevnějších energetických společností v České republice.

Společnost celý článek
12.10.

Východočeské muzeum v Pardubicích povede žena

Výběrová komise poměrně jednoznačně shodla a Jitku Rychlíkovou označilo za nejvhodnější kandidátku.

Společnost celý článek
4.2.

Speciální náramky ochrání před násilníky

Bezpečnostní opatření ve Svitavách navazuje na výsledky analýzy mimořádných událostí v nemocnici.

Společnost celý článek
9.6.

Hradcem zazní Rock (for People)

Nejen muzika bude hlavní linkou těchto dní, ale například také unikátní recyklační program.

Společnost celý článek
14.4.

Uprchlice Spomenka získala české občanství

Spomenka se tu provdala za Čecha, s nímž má dnes třináctiletou dceru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting