V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

11.11.

V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

Akciová společnost Škoda auto začala v pondělí 9. listopadu odpoledne oficiálně vyrábět ve své pobočce v Kvasinách na Rychnovsku vozy modelové řady Superb Combi. Jako první opustil výrobní linku vůz v šedé saténové metalíze v provedení Elegance s motorizací 2.0 TDI 125 kW a automatickou převodovkou. Tento vůz vyšší střední třídy disponuje nadprůměrným prostorem. Pojme 633 litrů, respektive 1865 litrů při sklopených zadních sedadlech. Podobnou kapacitu zavazadlového prostoru v segmentu vozů střední třídy v současnosti nenabízí žádný z konkurentů. Nový Superb Combi je dlouhý 484, široký 182 a vysoký 151 centimetrů. Základní cena modelu Superb Combi s výkonným benzinovým agregátem 1,4 TSI/92 kW a šestistupňovou manuální převodovkou začíná v České republice na 589.900 korunách (paleta motorů pro Superb Combi odpovídá nabídce limuzíny). Nová Škoda Superb se těší veliké oblibě zákazníků. Od ledna do října letošního roku dodala automobilka zákazníkům celkem 33.434 vozů Škoda Superb, z toho 623 vozů první generace, což je o 78,2 procent více než za stejné období loňského roku. Kromě závodu v Kvasinách se Škoda Superb vyrábí také v Číně a montuje v závodech v Indii, Rusku, Kazachstánu a na Ukrajině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.6.

TECHNOhrátky pro poradce, kteří se v Lanškrouně promění v kadeřníky, knihaře a nástrojaře

Součástí semináře je rovněž „kulatý stůl“, při němž budou s účastníky semináře diskutovat o problematice technického a odborného vzdělávání i aktuální situace na regionálním pracovním trhu náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, ředitelka kontaktního pracoviště v Ústí nad Orlicí Vladimíra Lesenská a představitelé společností Forez Ostrov a Soma Lanškroun.

Společnost celý článek
27.12.

Pardubický kraj oslavil vstup země do Schengenu

Na hraničním přechodu Dolní Lipka – Boboszów se v pátek 21. prosince 2007 setkali představitelé regionů.

Společnost celý článek
17.12.

Pardubické nádraží oživí nové fotografie

České dráhy včera odpoledne slavnostně představily nové fotografie, které oživí interiér pardubického nádraží.

Společnost celý článek
24.11.

Z letiště odchází vojenská dopravní letka

Oprava vzletové a přistávací dráhy v Praze-Kbelích si vyžádala výluku od 15. září tohoto roku.

Společnost celý článek
14.8.

Do Adršpachu raději jindy: Poláci oslavují

Policisté upozorňují, že ve dnech 14., 15. a 16. srpna očekávají komplikace v dopravě a s parkováním v Adršpachu

Společnost celý článek
7.12.

Jak dopadla „Mládež“?

Všichni zúčastnění se zaměřili na to, zda je městě osobám mladším 18 let podáván nebo prodáván alkohol nebo tabákové výrobky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting