V Letohradě budou předány dekrety na evropskou dotaci

10.11.

V Letohradě budou předány dekrety na evropskou dotaci

V Letohradě budou předány dekrety na evropskou dotaci

V Letohradě budou předány dekrety na evropskou dotaci

 Zástupci města Žamberk, letohradské společnosti EYWAN a obce Pastviny dnes převezmou v letohradské restauraci Nový Dvůr dekret na dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.   Za Regionální radu dekret předá její předseda a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Město Žamberk získalo 7,4 milionu korun na rozšíření stávajícího sportovně - rekreačního areálu Pod Černým lesem. Dekret tak převezme starosta Jiří Dytrt. Letohradská společnost EYWAN, kterou zastupuje Pavel Tacl, získala dotaci ve výši 66,4 milionů korun určených na revitalizaci středověké tvrze Orlice v Letohradě. „Jméno společnosti je odvozeno od prvního písemně doloženého majitele tvrze Ivana neboli Ejvana,“ vysvětlil Tacl. V místě samotném má vzniknout areál kultury a služeb pro turisty, konkrétně pak čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním sálem, s restaurací, středověkou krčmou a expozičními prostory. Dekret čeká rovněž na Josefa Koubíka, nově zvoleného starostu Pastvin. Obec bude čerpat z ROP Severovýchod více než 11,2 milionů korun na vybudování víceúčelového hřiště, nové budovy infocentra se sociálním zařízením a veřejným internetem. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Vesnicí roku je letos Dolní Újezd na Svitavsku

Komise hodnotila například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií. Modrou stuhu za společenský život mohou očekávat v Ostrově z okresu Chrudim. Obec vyhrála především díky živé spolkové činnosti.

Společnost celý článek
7.11.

Jaké projekty lze uplatnit v rámci OP Životní prostředí

V oblasti školství to je pět záměrů, v oblasti sociálních věcí jeden projekt.

Společnost celý článek
14.4.

Den pardubického kraje oživí Komenského námestí a Zámek

Po celý den se bude promítat v sále Jana Kašpara. Ke zhlédnutí budou medailonky oceněných osobností, různé zajímavosti z kraje, ale také hraný film Obchodníci, který se v loňském roce natáčel v Pardubickém kraji. V předsálí pak bude k vidění výstava velkoformátových fotografií s názvem Po stopách moderní architektury Pardubického kraje.

Společnost celý článek
19.1.

V březnu zaplní obřadní síň pardubická miminka

Přestože baby boom evidentně končí, matrikářky mají stále dost práce.

Společnost celý článek
24.7.

Dopravní kontroly na silnicích v Pardubickém kraji

Během kontrol zjistili 421 přestupků a 2 trestné činy v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu. V celkem 396 případech řešili strážci zákona protiprávní jednání v rámci blokového řízení blokovou pokutou v celkové výši 170.600 korun.

Společnost celý článek
12.2.

AFI Palác zdarma doručí dárek k valentýnu vaší lásce

Na stránkách AFI Paláce si zákazníci mohou vybrat z několika variant valentýnek. Pak stačí jen napsat vzkaz milované osobě, vyplnit e-mailovou adresu dotyčné/ho a odeslat. Pro náročnější zákazníky AFI Paláce je letos poprvé připraveno valentýnské doručování dárků zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting