V Litomyšli na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice zavzpomínají na Václava Havla

18.12.

V Litomyšli na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice zavzpomínají na Václava Havla


Od pátku 18. prosince bude po dobu tří dnů v prostorách Piaristické koleje k vidění výstava fotografií o Václavu Havlovi s názvem „Nic lidského mi není cizí“.


Václav Havel fotografování údajně příliš rád neměl, přesto byl díky svému charismatu a bezprostřednosti velmi fotogenickou osobností. Není proto divu, že se v České tiskové kanceláři dochovala řada pozoruhodných snímků různých autorů.


„Prostřednictvím fotografií z let 1988 až 2011 budou mít návštěvníci jedinečnou možnost zavzpomínat na osobnost prvního českého prezidenta Václava Havla. Uvidí ho nejen jako disidenta, prezidenta, ale také jako umělce a obyčejného občana. Kromě fotografií budou moci také znovu obdivovat rekonstrukci Piaristické koleje, která byla dokončena letos na podzim, kdy byla stavba slavnostně zpřístupněna,“ zve na třídenní výstavu Ing. Markéta Prokešová, tajemnice Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.


Soubor fotografií s Václavem Havlem se na krátkou dobu podařilo zapůjčit do Litomyšle a Smetanova Litomyšl, o.p.s. je ve spolupráci s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice představí v Piaristické koleji návštěvníkům u příležitosti 4. výročí úmrtí Václava Havla, které připadá právě na pátek 18. prosince 2015. Smyslem výstavy fotografií není dokumentovat historické události, ale uctít výjimečného člověka.


„Kromě Piaristické koleje mohou návštěvníci zavítat i do sklepení litomyšlského zámku, kde je k vidění Srdce pro Václava Havla. Na jeho obnově a restaurování při instalaci v Litomyšli v roce 2012 se podíleli právě naši restaurátoři pod vedením Mgr. art. Luboše Machačka z Ateliéru restaurování uměleckých děl na papíru,“ dodává tajemnice fakulty.
Zavzpomínat na Václava Havla, podívat se na přestavbu piaristické koleje a zhodnotit, jak se autorům projektu přestavby z renomované Architektonické kanceláře Burian – Křivinka podařilo propojit původní architekturu barokního areálu s moderními formami, můžete po tři prosincové dny.


Výstava fotografií Václava Havla v litomyšlské Piaristické koleji je otevřená v pátek 18. prosince od 10 do 19 hodin, v sobotu 19. a v neděli 20. prosince od 10 do 16 hodin. Ve stejnou dobu bude otevřeno i sklepení litomyšlského zámku.
Vstup na výstavu je volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.7.

DLAŽBA z třídy Míru se neztratí

Služby města Pardubic provádějí pro statutární město Pardubice i jeho obvody mimo jiné i práce spočívající v údržbě a opravách komunikací, kde by některé prvky vytěžené dlažby mohly najít uplatnění.

Společnost celý článek
19.7.

Domov pod hradem Žampach otevře dva nové domky v Letohradě

Dvanáct obyvatel z Domova pod hradem Žampach se během září přestěhuje do nového bydlení v lokalitě Nad Bažantnicí v Letohradě. Stavbu dvou domků v ulici U Biatlonu a U Obory realizoval Pardubický kraj v rámci projektu Transformace pobytových sociálních služeb s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Společnost celý článek
1.3.

Camp u koupaliště má být v provozu již v létě

Na místě starého sociálního zázemí vznikne tzv. buňkový systém, ve kterém bude návštěvníkům campu k dispozici sprcha, umyvadlo i WC.

Společnost celý článek
28.5.

Turisté se snadněji dostanou k památkám

Turisté se díky tomu budou lépe a snadněji dostávat například k památkám v Broumově či do Adršpašsko-teplických skal.

Společnost celý článek
23.5.

Poprvé je rytířka krásného slova z Pardubic

Oceněné práce, jejichž tématem bylo „Jak je to s králem“, inspirované 700. výročím narození Karla IV., následně postoupily na přehlídku Klubu dětských knihoven, která se konala 18. května v Městské knihovně v Nové Pace.

Společnost celý článek
8.10.

Zajímá vás vápno? Přijeďte do Litomyšle

Návštěvníci uvidí praktickou ukázku přípravy omítek, štuků a sgrafita.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting