V Litomyšli na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice zavzpomínají na Václava Havla

18.12.

V Litomyšli na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice zavzpomínají na Václava Havla


Od pátku 18. prosince bude po dobu tří dnů v prostorách Piaristické koleje k vidění výstava fotografií o Václavu Havlovi s názvem „Nic lidského mi není cizí“.


Václav Havel fotografování údajně příliš rád neměl, přesto byl díky svému charismatu a bezprostřednosti velmi fotogenickou osobností. Není proto divu, že se v České tiskové kanceláři dochovala řada pozoruhodných snímků různých autorů.


„Prostřednictvím fotografií z let 1988 až 2011 budou mít návštěvníci jedinečnou možnost zavzpomínat na osobnost prvního českého prezidenta Václava Havla. Uvidí ho nejen jako disidenta, prezidenta, ale také jako umělce a obyčejného občana. Kromě fotografií budou moci také znovu obdivovat rekonstrukci Piaristické koleje, která byla dokončena letos na podzim, kdy byla stavba slavnostně zpřístupněna,“ zve na třídenní výstavu Ing. Markéta Prokešová, tajemnice Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.


Soubor fotografií s Václavem Havlem se na krátkou dobu podařilo zapůjčit do Litomyšle a Smetanova Litomyšl, o.p.s. je ve spolupráci s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice představí v Piaristické koleji návštěvníkům u příležitosti 4. výročí úmrtí Václava Havla, které připadá právě na pátek 18. prosince 2015. Smyslem výstavy fotografií není dokumentovat historické události, ale uctít výjimečného člověka.


„Kromě Piaristické koleje mohou návštěvníci zavítat i do sklepení litomyšlského zámku, kde je k vidění Srdce pro Václava Havla. Na jeho obnově a restaurování při instalaci v Litomyšli v roce 2012 se podíleli právě naši restaurátoři pod vedením Mgr. art. Luboše Machačka z Ateliéru restaurování uměleckých děl na papíru,“ dodává tajemnice fakulty.
Zavzpomínat na Václava Havla, podívat se na přestavbu piaristické koleje a zhodnotit, jak se autorům projektu přestavby z renomované Architektonické kanceláře Burian – Křivinka podařilo propojit původní architekturu barokního areálu s moderními formami, můžete po tři prosincové dny.


Výstava fotografií Václava Havla v litomyšlské Piaristické koleji je otevřená v pátek 18. prosince od 10 do 19 hodin, v sobotu 19. a v neděli 20. prosince od 10 do 16 hodin. Ve stejnou dobu bude otevřeno i sklepení litomyšlského zámku.
Vstup na výstavu je volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.10.

Sociální služby v kraji projdou „revitalizací“

Rada Pardubického kraje schválila návrh Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje.

Společnost celý článek
6.10.

Divadelní klub nejen pro herce, ale i pro vás!

V druhé části Divadelního klubu se zdržují především herci Východočeského divadla (během zkoušek, ale i po představení). V pozdějších večerních hodinách se však společnost většinou promísí a vzniká zde neopakovatelná atmosféra podpořená neutuchající dobrou náladou obsluhy. To jsou také důvody, proč se sem hosté opakovaně vracejí.

Společnost celý článek
28.3.

Zastupitelé rozhodnou o stavbě lávky

Zastupitelé dostanou ve čtvrtek k posouzení obě varianty. „My jako rada města doporučujeme tu levnější. Pokud zastupitelé záměr propojení přednádraží a Dukly pomocí lávky schválí, město dokončí projektové řízení až po územní rozhodnutí a celou dokumentaci předá SŽDC, která ji včlení do svého projektu modernizace pardubického nádraží. Na stavbě lávky bychom se pak, podle předběžné dohody, podíleli 15 procenty,“ doplnil primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
22.11.

Medaile za věrnost hasičům

V pátek 23. listopadu 2007 budou předány medaile Za věrnost profesionálním hasičům.

Společnost celý článek
1.7.

Chrudimský démon byl dopaden

Po krátkém přetahování, kdy ženu udeřil do ramene, kabelku vytrhl a utekl.

Společnost celý článek
2.5.

O zdravotnictví debatovali u kulatého stolu

Z jednání vyplynulo, že ředitelům nemocnic nejvíce komplikují situaci odlišné požadavky jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting