V Mýtě zprovoznili hasičský trenažér FLASHOVER

23.11.

V Mýtě zprovoznili hasičský trenažér FLASHOVER

V Mýtě zprovoznili hasičský trenažér FLASHOVER

V pondělí 22. listopadu byl slavnostně uveden do provozu výcvikový trenažér – kontejner ´Flashover´, který je umístěn v prostoru hasičského stadionu v Drábech ve Vysokém Mýtě. Pardubický kraj je tak čtvrtým místem v republice, kde bylo toto zařízení postaveno. V Evropských zemích je tento trenažér běžným standardem. U nás je výstavba a provoz těchto zařízení teprve na začátku. Doposud bylo postaveno obdobné výcvikové zařízení v Brně, v Hamrech u Prostějova a v Havlíčkově Brodě. Flashover kontejner, tedy trenažér, je soubor prvků sestavených do systému, který dovoluje simulovat reálné podmínky při požáru v uzavřeném prostoru. Jde o systém sestavený z běžných ISO kontejnerů (o délce 12 a 6 metrů), ve kterých mohou jednotky požární ochrany nacvičit taktiku a vedení zásahu při požárech v podmínkách celkového vzplanutí. V trenažéru je možné simulovat a zkoumat různá prostředí dynamických požárních jevů. „Velkou popularitu si trenažéry získaly zejména pro svou schopnost vytvořit podmínky blížící se skutečnému prostředí působení požáru, jednoduchou obsluhu, nízkou cenu a bezpečností při vlastním výcviku,“ říká velitel požární stanice Vysoké Mýto Milan Vincenc. Výstavba výcvikového zařízení ve Vysokém Mýtě začala v listopadu loňského roku terénními úpravami části pozemku u hasičského stadionu. V březnu letošního roku byl navážen další materiál na výstavbu a svépomocí příslušníky HZS bylo celé zařízení postupně realizováno. „Kontejnery byly upravovány na požární stanici a poté pro konečnou montáž převezeny na předem upravené místo.Ve Vysokém Mýtě se můžeme pochlubit ojedinělou konstrukcí spalovací pece, která je vyzděná ze šamotových cihel,“ dodává Milan Vincenc. Cihly lépe simulují rozvoj požáru a jeho dynamiku, což už také potvrdily první ostré zkoušky. Součástí nově vzniklého areálu je skladovací kontejnerová plocha pro uskladnění dřevěných palet pro spalování. Po záběhu a výcviku instruktorů bude celé zařízení využíváno ke speciální odborné přípravě hasičů. Tato odborná příprava se svým charakterem nejvíce přibližuje skutečným podmínkám při požáru a umožní nácvik dovedností hasičů zvládat krizové situace. Výcvik hasičů v trenažéru na tuhá paliva simulující reálné podmínky požáru v „FLASHOVER“ kontejneru, má téměř třicetiletou tradici. Z místa svého vzniku ve Skandinávii se tento způsob odborné přípravy rozšířil postupně do celého světa.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

Pardubická krajská nemocnice zažije noc v záři Oscarů

Pěti Oscary ověnčenou filmovou podobu kultovního románu Kena Keseyho z roku 1962 v režii Miloše Formana si diváci tentokrát užijí v areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Společnost celý článek
13.4.

Studenti z Pardubic staví akvárium z vlnité lepenky

Tématem 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Originální turistická atrakce (stavba) jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Studenti mají volnou ruku pro zpracování modelu, nesmějí však zkopírovat již existující stavbu nebo turistickou atrakci. Hodnotí se originalita nápadu, neotřelá myšlenka a moderní přístup.

Společnost celý článek
27.2.

V Boršově vyroste sluneční elektrárna

Neméně důležitým faktem pro souhlasné vyjádření je také fakt, že majitelka pozemku je členkou společnosti Profit Energy.

Společnost celý článek
21.10.

Informace z 63. jednání Rady Pardubického kraje

V rámci projektu má být v obci Zaječice zbudován jednopodlažní dům typu bungalov.

Společnost celý článek
29.11.

Budou krajská ředitelství policie ve všech krajích?

Kraje chtějí, aby v rámci reformy policie vznikla krajská ředitelství ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Společnost celý článek
19.1.

„Energie“ v pardubickém infocentru

Ve svých projektech věnuje velkou pozornost ekologické problematice a trvale udržitelnému rozvoji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting