V obou krajích poklesla spotřeba energie

17.2.

V obou krajích poklesla spotřeba energie

V obou krajích poklesla spotřeba energie

Pokles výkonnosti hospodářství v Evropě se podle očekávání projevil i v České republice. Loňská roční spotřeba elektřiny poklesla dle statistik Energetického regulačního úřadu celkově o 5 procent. V Královéhradeckém kraji poklesla spotřeba elektřiny v roce 2009 o 4 oproti roku 2008 a v Pardubickém kraji o 6 procent. Spotřeba v Královéhradeckém kraji - 3401,1  GWh elektrické energie - celkově poklesla o 128,5 GWh oproti roku 2008 především z důvodu propadu spotřeby elektrické energie v zemědělství, průmyslu a ve stavebnictví. V odvětví  energetickém spotřeba naopak stoupla o 10,4 GWh,  tedy  o 4 procenta, zároveň došlo i k růstu spotřeby v sektoru služeb o 5 a v dopravě o 8 procent. Domácnosti odebraly ze sítě  936,2 GWh  elektrické energie. Zde se ukázala snaha domácností o úspory, a to především díky masivním kampaním, jako například kampaň „bílé šrotovné“ Skupiny ČEZ a zvyšujícímu se ekologickému povědomí občanů. Došlo zde k poklesu odběru energie a v celkovém ročním součtu domácnosti ušetřily 3 procenta energie to jest 29,6 GWh, pro srovnání je to celoroční průměrná spotřeba téměř 8,5 tisíce domácností. Spotřeba v Pardubickém kraji, 3003,7 GWh elektrické energie, poklesla o 208,3 GWh. Pokles zaznamenala energetika, zde se ušetřilo  7 procent energie, v průmyslu zřejmě vlivem projevující se krize došlo k poklesu spotřeby o 14 procent. Pardubický kraj zaznamenal nárůst spotřeby energie v dopravě o 0,4 a službách o 8,1 procent. Domácnosti na Pardubicku ušetřily 22,4 GWh, což je v celkovém ročním součtu 3 procenta, stejně jako v Královéhradeckém kraji. Hodnota 22,4 GWh je pro srovnání celoroční spotřeba 6,4 tisíce domácností. Výsledky z konce roku naznačují pomalou obnovu hospodářské kondice, kde například spotřeba průmyslu v Královéhradeckém kraji v listopadu a prosinci 2009 oproti loňskému roku vzrostla. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Smyslem burzy je spojování světů neziskovek, firem a veřejné správy, zapojena je však do ní prostřednictvím hlasování i veřejnost. „Hlasovat pro přihlášené projekty v okresech Pardubice a Chrudim je možné od 13. dubna do 20. dubna do 12:00. Věříme, že veřejnost této možnosti využije, navštíví náš web www.burzafilantropie.cz, a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce,“ vyzývá k zapojení do této dobročinné aktivity senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
8.8.

Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

Vídeňské párky dodává do Makra společnost Beskydské uzeniny z Frýdku Místku. Na obalu je datum spotřeby do 19. srpna 2007.

Společnost celý článek
3.12.

Kriminalisté šetří další,“polabinskou“ vraždu

Co mělo být důvodem jeho jednání? Jako příčinu uvedl předešlé vzájemné neshody a časté hádky.

Společnost celý článek
19.12.

Causa Oskar Schindler a zastupitelé kraje

Zastupitelé schválili osobnost Oskara Schindlera do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Společnost celý článek
14.11.

Čekání na Ježíška si můžete letos zkrátit v Aquacentru

Pardubický plavecký areál prošel v letech 2010 až 2012 nákladnou rekonstrukcí, kdy z původní stavby zůstaly prakticky pouze obvodové zdi. Město do přestavby areálu, jehož součástí je vedle 50 m bazénu například i bazén s vodními atrakcemi, wellness, venkovní sluneční pláž a podobně, investovalo zhruba 544 miliónů korun.

Společnost celý článek
12.2.

Silnice z Chrudimi do Hrochova Týnce bude uzavřena

Ve zmiňovaném úseku silnice I/17 z Chrudimi do Hrochova Týnce bude prováděna recyklace silnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting