V obou krajích poklesla spotřeba energie

17.2.

V obou krajích poklesla spotřeba energie

V obou krajích poklesla spotřeba energie

Pokles výkonnosti hospodářství v Evropě se podle očekávání projevil i v České republice. Loňská roční spotřeba elektřiny poklesla dle statistik Energetického regulačního úřadu celkově o 5 procent. V Královéhradeckém kraji poklesla spotřeba elektřiny v roce 2009 o 4 oproti roku 2008 a v Pardubickém kraji o 6 procent. Spotřeba v Královéhradeckém kraji - 3401,1  GWh elektrické energie - celkově poklesla o 128,5 GWh oproti roku 2008 především z důvodu propadu spotřeby elektrické energie v zemědělství, průmyslu a ve stavebnictví. V odvětví  energetickém spotřeba naopak stoupla o 10,4 GWh,  tedy  o 4 procenta, zároveň došlo i k růstu spotřeby v sektoru služeb o 5 a v dopravě o 8 procent. Domácnosti odebraly ze sítě  936,2 GWh  elektrické energie. Zde se ukázala snaha domácností o úspory, a to především díky masivním kampaním, jako například kampaň „bílé šrotovné“ Skupiny ČEZ a zvyšujícímu se ekologickému povědomí občanů. Došlo zde k poklesu odběru energie a v celkovém ročním součtu domácnosti ušetřily 3 procenta energie to jest 29,6 GWh, pro srovnání je to celoroční průměrná spotřeba téměř 8,5 tisíce domácností. Spotřeba v Pardubickém kraji, 3003,7 GWh elektrické energie, poklesla o 208,3 GWh. Pokles zaznamenala energetika, zde se ušetřilo  7 procent energie, v průmyslu zřejmě vlivem projevující se krize došlo k poklesu spotřeby o 14 procent. Pardubický kraj zaznamenal nárůst spotřeby energie v dopravě o 0,4 a službách o 8,1 procent. Domácnosti na Pardubicku ušetřily 22,4 GWh, což je v celkovém ročním součtu 3 procenta, stejně jako v Královéhradeckém kraji. Hodnota 22,4 GWh je pro srovnání celoroční spotřeba 6,4 tisíce domácností. Výsledky z konce roku naznačují pomalou obnovu hospodářské kondice, kde například spotřeba průmyslu v Královéhradeckém kraji v listopadu a prosinci 2009 oproti loňskému roku vzrostla. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Deka a polštáře za desetitisíce

Portmonku následně položila na stolek a vydala se zavřít zadní vchodové dveře.

Společnost celý článek
10.6.

Tradiční přehlídka zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice

Vystavena bude řada nejnovějších monografií, vysokoškolských učebnic a referenčních děl z oblasti přírodních věd (zejména chemie, biochemie a chemického inženýrství), technických věd, ošetřovatelství a ekonomie. Celkem bude vystaveno kolem tisíce titulů v celkové hodnotě více než 4 milionů korun.

Společnost celý článek
9.1.

Policie navrhla podání obžaloby na dvě osoby za pád střechy sportovní haly v České Třebové

Vrchní komisař již v červnu 2017 obvinil pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti šestašedesátiletého projektanta a o dva roky mladšího nezávislého statika.

Společnost celý článek
1.2.

Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

Doufám, že se v příštích letech bude scházet pokud možno jen na naplánovaných akcích, ale pokud bude třeba, tak že budeme schopni stejně jako v minulosti rychle a účinně řešit nastalé události,“ konstatoval hejtman Netolický.

Společnost celý článek
13.9.

Radní u společného stolu s poslanci a senátory

Hovořili rovněž o připravované sociální reformě nebo aktuálním stavu ve školství.

Společnost celý článek
3.12.

Rada kraje navrhla pravidla rozpočtového provizoria

Rada navrhla v prvním čtvrtletí dotace Koalici nevládek Pardubicka a Regionální radě regionu soudržnosti Severovýchod.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting