V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

15.8.

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

Jeden telefonický hovor stačí k tomu, aby si cestující na vybraných linkách v Orlických horách objednali odvoz autobusem. Pilotní projekt provozu takzvaných radiobusů spustil Královéhradecký kraj od začátku srpna. V budoucnu by mohl znamenat výraznou úsporu pro jeho rozpočet i zlepšení systému veřejné dopravy. „Systém radiobusů dotuje Královéhradecký kraj. Za zavolání cestující nic neplatí. Zatím kraj tyto spoje zavedl na třech linkách v Orlických horách. Je to pilotní projekt, jehož výhody či nevýhody odborníci vyhodnotí po asi dvou měsících provozu. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se rozšířit i na jiné linky, které cestující využívají v menší míře, ale které kraj chce zachovat, aby se lidé dostali do škol, k lékaři či na nákupy,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. Radiobusy nyní jezdí na linkách Rokytnice v Orlických horách – Nebeská Rybná, Bartošovice v Orlických horách – Orlické Záhoří a Rychnov nad Kněžnou – Zdobnice. Cestujícím stačí 30 minut předem zavolat na dispečink, a požadovaný spoj si tak objednat. Systém byl zaveden na linkách, které využívá málo lidí. Další informace je možné najít na webu krajského organizátora dopravy www.oredo.cz. Královéhradecký kraj v letošním roce dotuje autobusové spoje 263 miliony korun. Jeho snahou je do budoucna zachovat co nejlepší dopravní dostupnost pro všechny obyvatele, ale zároveň hledat v systému veřejné dopravy úspory. V případě, že se radiobusy osvědčí, mohly by být zavedeny i na dalších málo využívaných linkách a snížit náklady kraje na objednávání autobusové dopravy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu.

Společnost celý článek
10.6.

Staňte se znovu Hochy od Bobří řeky

Profesor Rak zahraje a zazpívá vlastní písně a doprovodí Alfréda Strejčka.

Společnost celý článek
15.9.

46. ročník Lanškrounské kopy měl v sobotu 13. září 2014 celkem 4676 účastníků.

Kopa je velká akce, zapojují se desítky dobrovolníků a výbornou organizaci odvádí Klub českých turistů.

Společnost celý článek
6.4.

Univerzita Pardubice vystavuje obrazy a kresby Zdeňka Sejčka

Poslední prací autora jsou publikace sledující umělce tvořící v Železných horách od epochy romantismu až po současnost.

Společnost celý článek
13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů

Společnost celý článek
2.7.

Finalisté soutěže Vesnice roku 2014 jsou kompletní

Letní měsíce budou pro finalisty nejen plné příprav na celostátní hodnocení, ale také na krajské slavnosti, kam jsou zváni zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže, ale také ostatní soutěžící obce, které si zde převezmou svá ocenění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting