V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

15.8.

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

Jeden telefonický hovor stačí k tomu, aby si cestující na vybraných linkách v Orlických horách objednali odvoz autobusem. Pilotní projekt provozu takzvaných radiobusů spustil Královéhradecký kraj od začátku srpna. V budoucnu by mohl znamenat výraznou úsporu pro jeho rozpočet i zlepšení systému veřejné dopravy. „Systém radiobusů dotuje Královéhradecký kraj. Za zavolání cestující nic neplatí. Zatím kraj tyto spoje zavedl na třech linkách v Orlických horách. Je to pilotní projekt, jehož výhody či nevýhody odborníci vyhodnotí po asi dvou měsících provozu. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se rozšířit i na jiné linky, které cestující využívají v menší míře, ale které kraj chce zachovat, aby se lidé dostali do škol, k lékaři či na nákupy,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. Radiobusy nyní jezdí na linkách Rokytnice v Orlických horách – Nebeská Rybná, Bartošovice v Orlických horách – Orlické Záhoří a Rychnov nad Kněžnou – Zdobnice. Cestujícím stačí 30 minut předem zavolat na dispečink, a požadovaný spoj si tak objednat. Systém byl zaveden na linkách, které využívá málo lidí. Další informace je možné najít na webu krajského organizátora dopravy www.oredo.cz. Královéhradecký kraj v letošním roce dotuje autobusové spoje 263 miliony korun. Jeho snahou je do budoucna zachovat co nejlepší dopravní dostupnost pro všechny obyvatele, ale zároveň hledat v systému veřejné dopravy úspory. V případě, že se radiobusy osvědčí, mohly by být zavedeny i na dalších málo využívaných linkách a snížit náklady kraje na objednávání autobusové dopravy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

A kdo pomáhá vám? Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo!

Nominace jsou možné ve třech kategoriích, a to Profesionál, Poskytovatel sociálních služeb a Dobrovolník/Filantrop a. Kromě toho ještě porota vybere laureáta Zvláštní ceny za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
12.2.

Podnikateli roku 2006 jsou bratranci Brýdlové

Podnikatel roku 2006 v Pardubickém kraji vyhlásila společnost Ernst & Young ve spolupráci s Radou Pardubického kraje.

Společnost celý článek
29.11.

Vzdělávací centrum v Lipkách nebude, pro budovu chce město jiné využití

Záměr Centra přírodovědného a technického vzdělávání, které mělo vzniknout v areálu základních škol v hradeckých Lipkách, město opouští. Rozhodli o tom na svém dnešním zasedání zastupitelé. Pro školskou budovu postavenou podle návrhu architekta Josefa Gočára v roce 1927 tak město bude hledat jiné využití.

Společnost celý článek
16.6.

Pozvi svého kámoše na pardubický zámek

Soutěž spočívá v zaslání přihlášky a rozpracovaného nápadu na netradiční oslovení mladé generace.

Společnost celý článek
30.1.

Letadla opět “termosnímkují“ Hradec Králové

Jedná se o projekt, který je v Česku unikátní a už více než rok zajímá řadu zahraničních odborníků.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

V minulých dvou letech tato náborová akce přivedla na transfuzní oddělení vždy několik desítek nových dárců, zejména z řad mladé generace. A na ni opět cílí i letošní ročník. „U mladých lidí je největší perspektiva směrem do budoucna. Potěší nás, když si k nám opět najdou cestu podobně jako vloni a předloni. Ale samozřejmě vítaný je každý zájemce,“ pronesla primářka Geierová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting