V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

15.8.

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

Jeden telefonický hovor stačí k tomu, aby si cestující na vybraných linkách v Orlických horách objednali odvoz autobusem. Pilotní projekt provozu takzvaných radiobusů spustil Královéhradecký kraj od začátku srpna. V budoucnu by mohl znamenat výraznou úsporu pro jeho rozpočet i zlepšení systému veřejné dopravy. „Systém radiobusů dotuje Královéhradecký kraj. Za zavolání cestující nic neplatí. Zatím kraj tyto spoje zavedl na třech linkách v Orlických horách. Je to pilotní projekt, jehož výhody či nevýhody odborníci vyhodnotí po asi dvou měsících provozu. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se rozšířit i na jiné linky, které cestující využívají v menší míře, ale které kraj chce zachovat, aby se lidé dostali do škol, k lékaři či na nákupy,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. Radiobusy nyní jezdí na linkách Rokytnice v Orlických horách – Nebeská Rybná, Bartošovice v Orlických horách – Orlické Záhoří a Rychnov nad Kněžnou – Zdobnice. Cestujícím stačí 30 minut předem zavolat na dispečink, a požadovaný spoj si tak objednat. Systém byl zaveden na linkách, které využívá málo lidí. Další informace je možné najít na webu krajského organizátora dopravy www.oredo.cz. Královéhradecký kraj v letošním roce dotuje autobusové spoje 263 miliony korun. Jeho snahou je do budoucna zachovat co nejlepší dopravní dostupnost pro všechny obyvatele, ale zároveň hledat v systému veřejné dopravy úspory. V případě, že se radiobusy osvědčí, mohly by být zavedeny i na dalších málo využívaných linkách a snížit náklady kraje na objednávání autobusové dopravy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.3.

Neziskovky vysoutěžily téměř 400 tisíc korun

Průměrná výše podpory jednoho finálového projektu činila 50 tisíc korun.

Společnost celý článek
8.9.

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny.

Současný stav stravovacích prostor již nevyhovuje pro svoji nedostatečnou kapacitu i kritický stav veškerých rozvodů spolu se zastaralým technologický zázemím, které neodpovídá současným požadavkům na provoz a je za hranou svojí provozní životnosti. „Snažíme se proto najít optimální způsob, jak tento problém vyřešit. Aby však k rekonstrukci mohlo dojít, je nutné nejprve vypracovat a schválit vhodný projekt, jenž by odpovídal jak technologickým a kapacitním požadavkům, tak i prostorovým omezením,“ uvedl Petr Krejčí, ředitel Sociálních služeb města Pardubic, které Domov pro seniory provozují.

Společnost celý článek
3.6.

Fakulta restaurování vystavuje klauzurní práce

Studenti jsou vedeni k tomu, aby využívali soudobé poznatky a moderní metody konzervace a restaurování.

Společnost celý článek
29.10.

Podzimní benefiční ples Za jeden provaz

Výtěžek plesu bude věnován stacionáři A-centrum a na podporu nově vznikajícího občanského sdružení Za jeden provaz.

Společnost celý článek
6.5.

Workshop „Demokracie a já“ zamířil do Pardubic

Představit mladým lidem politiku a možnosti občanské participace za účelem zvýšení jejich účasti nejen u voleb. To je cílem akcí, které v rámci Evropského týdne mládeže právě probíhají. Žáci středních škol navštěvují jednodenní workshopy s tématem „Demokracie a já“. Prozatím poslední z nich se uskutečnil 30. dubna na krajském úřadě Pardubického kraje.

Společnost celý článek
7.12.

Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

Během dne otevřených dveří si budou moci lidé prohlédnout například fotografie zachycující stav pivovaru před rekonstrukcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting