V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

26.6.

V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

Noční Pernštýnské náměstí

„Stále častěji řeší Magistrát stížnosti občanů na hluk působený návštěvníky zahrádek, proto došlo k omezení provozu. Zahrádky, s výjimkou historického centra města, mohou provozovatelé otevřít v 06:00, uzavřít je musejí nejpozději ve 22:00. Dosud mohly být otevřené až do půlnoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Stanovením výjimky pro historický střed města chce město podpořit společenský život v této oblasti. Do půlnoci otevřené zahrádky a předzahrádky jsou běžné v obdobných destinacích v České republice i v zahraniční a přispívají k oživení a atraktivitě měst.

Nová vyhláška o veřejném pořádku zároveň rozšiřuje lokality, v nichž platí zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Přibylo pět dalších míst v městském obvodě Polabiny, na MO I se zákaz nově vztahuje na náměstí Legií a další část ulice Štrossova, v MO III na část ulice K Pardubičkám. Pro MO V bude lokalita Jana Palacha, Češkova, Teplého, v níž už zákaz platí, rozšířena o další veřejná prostranství po obou stranách ulice Jana Palacha. Do vyhlášky bylo zařazeno okolí supermarketu Kaufland na Višňovce. Zákaz konzumace alkoholu bude nově platit také v okolí Základní školy Svítkov v ulici Žižkova a v ulici Kostnická.

Z podnětu Úřadu městského obvodu Pardubice III byl v novele vyhlášky vymezen další prostor pro volné pobíhání psů v katastrálním území Studánka. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

Kraj předložil Strukturální plán Pardubické krajské nemocnice

Nároky na poskytování akutní zdravotní péče neustále rostou, péče se komplikuje a prodražuje.

Společnost celý článek
2.2.

Úpravy silničních úseků na Pardubicku

Radní také vybrali zhotovitele dokumentace pro modernizaci silnice II/357 z Vysokého Mýta do Chocně.

Společnost celý článek
13.6.

Dětské oddělení hledá dárce kočárků

Na dětské oddělení jsou přijímány i děti ve věku od 1 roku do 3 let. Často potřebují pomocná vyšetření (chirurgická vyšetření, RTG snímky apod.), na která se musí převážet. Momentálně je však na oddělení nedostatek vhodných kočárků.

Společnost celý článek
7.1.

První Hradečánek se narodil až 2. ledna

Letošní první občánek Hradce Králové na sebe nechal poměrně dlouho čekat.

Společnost celý článek
11.12.

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Audit bude zkoumat, jestli dříve uzavřené smlouvy nepoškozují Královéhradecký kraj jako jediného akcionáře.

Společnost celý článek
2.3.

Další internetová diskuse s primátorem Demlem

Do chatu s pardubickým primátorem se může zapojit každý, kdo si právě dnes mezi 16. a 17. hodinou otevře webové stránky města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting