V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

26.6.

V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

Noční Pernštýnské náměstí

„Stále častěji řeší Magistrát stížnosti občanů na hluk působený návštěvníky zahrádek, proto došlo k omezení provozu. Zahrádky, s výjimkou historického centra města, mohou provozovatelé otevřít v 06:00, uzavřít je musejí nejpozději ve 22:00. Dosud mohly být otevřené až do půlnoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Stanovením výjimky pro historický střed města chce město podpořit společenský život v této oblasti. Do půlnoci otevřené zahrádky a předzahrádky jsou běžné v obdobných destinacích v České republice i v zahraniční a přispívají k oživení a atraktivitě měst.

Nová vyhláška o veřejném pořádku zároveň rozšiřuje lokality, v nichž platí zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Přibylo pět dalších míst v městském obvodě Polabiny, na MO I se zákaz nově vztahuje na náměstí Legií a další část ulice Štrossova, v MO III na část ulice K Pardubičkám. Pro MO V bude lokalita Jana Palacha, Češkova, Teplého, v níž už zákaz platí, rozšířena o další veřejná prostranství po obou stranách ulice Jana Palacha. Do vyhlášky bylo zařazeno okolí supermarketu Kaufland na Višňovce. Zákaz konzumace alkoholu bude nově platit také v okolí Základní školy Svítkov v ulici Žižkova a v ulici Kostnická.

Z podnětu Úřadu městského obvodu Pardubice III byl v novele vyhlášky vymezen další prostor pro volné pobíhání psů v katastrálním území Studánka. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.10.

Jak zachránit život se v OC Futurum naučí školáci i veřejnost

Dopolední blok v OC Futurum bude od 9 hodin zasvěcen školským zařízením. Pod vedením instruktorů se žáci na několika stanovištích naučí správný postup při resuscitaci, volat na tísňovou linku 155 a vyzkouší si komunikaci s operačním střediskem záchranářů.

Společnost celý článek
9.2.

Termosnímkování Hradce Krákové skončilo

Hlavní cíl, tedy odhalení prasklin teplovodního vedení, a tím předcházení nepříjemným haváriím.

Společnost celý článek
25.6.

BORAX, látka často využívaná dětmi k výrobě slizů, může poškodit reprodukční schopnost. Inspektoři ČIŽP kontrolovali její prodej

Během tří měsíců bylo zkontrolováno 19 subjektů v distribuční síti, které se zabývají prodejem boraxu (látky) nebo směsí s jeho obsahem. Ve čtyřech případech byly uloženy pokuty za porušení evropského nařízení REACH v souvislosti s prodejem boraxu běžnému spotřebiteli.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj jednal s VZP o novém vybavení pro pardubickou nemocnici

Do budoucna je reálné nasmlouvat ze strany VZP do naší nemocnice potřebné druhé CT pro akutní výkony a magnetickou rezonanci.

Společnost celý článek
16.3.

Galavečer Den D 2009. Nominujte i vy dobrovolníky

Během galavečera moderovaného Jakubem Železným a Radkou Machkovou bude vyhodnoceno dvacet dobrovolníků.

Společnost celý článek
12.2.

Silnice z Chrudimi do Hrochova Týnce bude uzavřena

Ve zmiňovaném úseku silnice I/17 z Chrudimi do Hrochova Týnce bude prováděna recyklace silnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting