V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

26.6.

V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

Noční Pernštýnské náměstí

„Stále častěji řeší Magistrát stížnosti občanů na hluk působený návštěvníky zahrádek, proto došlo k omezení provozu. Zahrádky, s výjimkou historického centra města, mohou provozovatelé otevřít v 06:00, uzavřít je musejí nejpozději ve 22:00. Dosud mohly být otevřené až do půlnoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Stanovením výjimky pro historický střed města chce město podpořit společenský život v této oblasti. Do půlnoci otevřené zahrádky a předzahrádky jsou běžné v obdobných destinacích v České republice i v zahraniční a přispívají k oživení a atraktivitě měst.

Nová vyhláška o veřejném pořádku zároveň rozšiřuje lokality, v nichž platí zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Přibylo pět dalších míst v městském obvodě Polabiny, na MO I se zákaz nově vztahuje na náměstí Legií a další část ulice Štrossova, v MO III na část ulice K Pardubičkám. Pro MO V bude lokalita Jana Palacha, Češkova, Teplého, v níž už zákaz platí, rozšířena o další veřejná prostranství po obou stranách ulice Jana Palacha. Do vyhlášky bylo zařazeno okolí supermarketu Kaufland na Višňovce. Zákaz konzumace alkoholu bude nově platit také v okolí Základní školy Svítkov v ulici Žižkova a v ulici Kostnická.

Z podnětu Úřadu městského obvodu Pardubice III byl v novele vyhlášky vymezen další prostor pro volné pobíhání psů v katastrálním území Studánka. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

Plán investičních akcí je schválen

Mezi další projekty, které budou částečně financovány prostřednictvím úvěrového rámce, patří například rekonstrukce letního stadionu, přístavba ZŠ Svítkov a výstavba nové budovy MŠ Svítkov a část peněz bude využita také na realizace dopravních propojek.

Společnost celý článek
20.1.

Lucie Bílá hledá pěveckého partnera na východě Čech

Chlapecký sbor Boni Pueri z Hradce Králové čítá 200 členů a absolvoval dosud více jak 2500 koncertů po celém světě.

Společnost celý článek
4.11.

Zpestřete si mikulášskou nadílku v Dětenicích

Přijeďte s dětmi, návštěva z nebe a pekla dorazí 4. prosince ve 12 hodin a potrvá do 15 hodin.

Společnost celý článek
4.11.

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích letos skončil

Piloti z různých útvarů Armády České republiky budou provádět letecký výcvik na proudových letounech L-39.

Společnost celý článek
27.9.

Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

Podzimní Burza filantropie v Litomyšli přinesla zajímavé, inspirativní a všem přínosné projekty neziskových organizací. Celkem se donátorům představilo pět projektů a takzvané divoké karty padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím - Cestou spolu, Matami

Společnost celý článek
28.8.

..Vypůjčil,, si autobus, útočil na policisty

Po cestě údajně nastoupil jeho známý, se kterým poté pokračoval v jízdě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting