V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

26.6.

V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

Noční Pernštýnské náměstí

„Stále častěji řeší Magistrát stížnosti občanů na hluk působený návštěvníky zahrádek, proto došlo k omezení provozu. Zahrádky, s výjimkou historického centra města, mohou provozovatelé otevřít v 06:00, uzavřít je musejí nejpozději ve 22:00. Dosud mohly být otevřené až do půlnoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Stanovením výjimky pro historický střed města chce město podpořit společenský život v této oblasti. Do půlnoci otevřené zahrádky a předzahrádky jsou běžné v obdobných destinacích v České republice i v zahraniční a přispívají k oživení a atraktivitě měst.

Nová vyhláška o veřejném pořádku zároveň rozšiřuje lokality, v nichž platí zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Přibylo pět dalších míst v městském obvodě Polabiny, na MO I se zákaz nově vztahuje na náměstí Legií a další část ulice Štrossova, v MO III na část ulice K Pardubičkám. Pro MO V bude lokalita Jana Palacha, Češkova, Teplého, v níž už zákaz platí, rozšířena o další veřejná prostranství po obou stranách ulice Jana Palacha. Do vyhlášky bylo zařazeno okolí supermarketu Kaufland na Višňovce. Zákaz konzumace alkoholu bude nově platit také v okolí Základní školy Svítkov v ulici Žižkova a v ulici Kostnická.

Z podnětu Úřadu městského obvodu Pardubice III byl v novele vyhlášky vymezen další prostor pro volné pobíhání psů v katastrálním území Studánka. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.6.

Dominanta východních Čech, hrad Kunětická hora přivítá předprázdninový díl seriálu Běžíme na hrad

Běžecký den s cílem na Kunětické hoře má pro vás opět připravených několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Dětské závodní tratě jsou svojí délkou rozděleny podle věku účastníků v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodu. V cíli pro všechny finišery závodu, i pro děti, budou čekat účastnické medaile!

Společnost celý článek
12.6.

Světový den proti násilí na seniorech

Na 15. června vyhlásila mezinárodní organizace INPEA - International Network for Prevention of Elderly Abuse, Světový den připomenutí násilí na seniorech - World doder Abuse Awareness Day.

Společnost celý článek
16.9.

Pardubičtí plavci se mohou těšit na příští sezonu

Padesátimetrový bazén, wellness část, v níž už je patrná prostorná vířivka či atypické sprchy.

Společnost celý článek
21.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera vyjíždí s mobilní metalografickou laboratoří na střední odborné školy.

V druhé části prezentace bude předvedena další problematika studovaná na dopravní fakultě - stabilita skořepinových konstrukcí a možnosti modelování a výpočtu pevnosti pomocí metody konečných prvků.

Společnost celý článek
10.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Pošta je vedle obecního úřadu, fary a školy základem fungování každé obce,“ řekl hejtman Netolický.

Společnost celý článek
7.7.

Náboj naložili na kolečko a odvezli domů.

Nebyl to ale jediný případ nálezu munice v tento den. Po zákroku vyrazil policejní pyrotechnik do lesa u obce na Holicku, kde houbař nalezl obdobnou dělostřeleckou munici. V tomto případě muž postupoval bezpečněji – na nic nesahal a ihned zavolal na tísňovou linku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting