V Pardubicích byla otevřena Vendelínova knihovna

2.10.

V Pardubicích byla otevřena Vendelínova knihovna

V pondělí byla v Krajské knihovně v Pardubicích slavnostně otevřena nová klubovna v dětském oddělení. Jako první navštívily nově zařízenou místnost v prvním patře děti z pardubických základních škol v doprovodu svých pedagogů. Zahájení provozu se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová.


     „Klubovna nabízí všem dětem pravidelné odpolední doprovodné volnočasové aktivity, které jsou v dnešní době nezbytnou součástí programu veřejné knihovny. Pardubická knihovna přímo srší nápady a akcemi, které úspěšně lákají menší i větší čtenáře a to je výborná zpráva,“ chválila nový počin knihovny Jana Pernicová.


     Klub deskových her, čtení s babičkou, výtvarné a rukodělné dílny jsou organizovány ve spolupráci s občanskými sdruženími Larpy a Klub SenSen – senzační senioři, který funguje při krajské knihovně. V klubovně budou také pořádány tematické a naučné besedy pro jednotlivé třídy základních a mateřských škol, děti zde budou mít prostor pro vypracování úloh, studium odborné literatury a prostor pro relaxaci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.6.

O titul Vesnice roku bojuje v kraji 27 obcí

Porota hodnotí přihlášené obce v oblastech, jako je společenský život, aktivity občanů, podnikání, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, péče o krajinu a další. Cílem celé soutěže je povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova, ale i upozornit veřejnost na význam venkova.

Společnost celý článek
18.12.

Nenechte si zkazit Vánoce

Adventní bezpečnostní opatření v Pardubickém kraji

Společnost celý článek
3.9.

Do Králík na houby a netopýry

Při příznivých podmínkách organizátoři slibují, že bude možné shlédnout i samotné živé netopýry.

Společnost celý článek
13.3.

Burza filantropie pomůže podpořit projekty neziskovek

Zástupci veřejnosti mohou dát svůj hlas zvolenému projektu na webovém portálu www.nevladky.cz.

Společnost celý článek
12.10.

Xindl X & Olga Lounová hosty pardubické show Evropy2

Tento hvězdný lineup doprovodí celebrity a známé osobnosti českého showbusinessu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting