V Pardubicích lze separovat už i jedlé oleje a tuky

20.8.

V Pardubicích lze separovat už i jedlé oleje a tuky

K odpadům, které mohou pardubičtí občané ukládat odděleně, patří nově i jedlé oleje a tuky. Tento druh odpadu v minulosti často končil v kanalizaci, nebo v soukromých kompostech.


„Přestože se nejedná o odpad nebezpečný, zbytečně zatěžoval čistírny odpadních vod a životní prostředí. Od srpna je možné tento druh odpadu uložit zdarma na sběrných dvorech v Pardubicích,“ řekl  Jiří Strouhal, ředitel sekce odpadů Služeb města Pardubic. Výjimkou je separační dvůr v Lonkově ulici, který oleje a tuky nepřijímá.


 Pravidla pro uložení jedlých tuků a olejů na sběrný dvůr jsou stejná jako u ostatních druhů odpadů, tedy zejména doklad o zaplacení za svoz tuhého komunálního odpadu v Pardubicích. Jedlé tuky a oleje jsou přijímány pouze v nevratných uzavřených nepropustných nádobách (např. PET lahve, kanystry). Následně jsou předávány k recyklaci

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Pomozte dopravním policistům.

Motocyklista chtěl zabránit srážce s vozem tím, že začal intenzivně brzdit, dostal smyk a s motocyklem upadl na komunikaci.

Společnost celý článek
31.12.

Odsouzení ušijí noční košile pro noclehárnu

Pánské košile univerzální velikosti z vyřazeného ložního prádla ušijí pro uživatele pardubické noclehárny odsouzení.

Společnost celý článek
23.1.

Sakařovu ulici čeká kvůli nové kanalizaci uzavírka

„V období od počátku února do 31. července roku 2017 dojde k úplné uzavírce místní komunikace v ulici Sakařova. Dopravní opatření se však budou týkat i přilehlých ulic Winterova, Gebauerova, Holubova a Na Bukovině. Ty budou během rekonstrukce kanalizace, která je investicí společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice, fungovat jako slepé ulice. Po dokončení výměny potrubí však opět dojde k jejich zobousměrnění,“ podotýká k dopravní situaci Vladimír Bakajsa, vedoucí dopravního odboru pardubického magistrátu.

Společnost celý článek
20.11.

Krajinný plán kladrubského hřebčína: věc veřejná!

Pro Národní hřebčín bude vypracován krajinný plán, který do budoucna stanoví směr obnovy krajiny...

Společnost celý článek
13.2.

Lanškrounská Rawela postaví novou halu. Nabídne až 50 pracovních míst

„Současné klimatické podmínky sice nejsou pro začátek výstavby ideální, ale věřím, že vše vyjde podle plánu a na podzim bude nová hala stát. Jsem ráda, že pro lidi z Lanškrounska a okolí vznikne přibližně 50 nových pracovních pozic, ačkoliv v této oblasti je zaměstnanost na velice vysoké úrovni. Pozitivní je proto také fakt, že firma má velice dobré zkušenosti s pracovníky například z Bulharska,“ uvedla radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Společnost celý článek
11.11.

Miluji tě, Britská Kolumbie

Kniha barvitým způsobem vypráví především o Vancouveru, který označil časopis The Economist za nejlépe obyvatelné město.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting