V Pardubicích opravují výhybky Místo vlaků pojedou autobusy.

16.3.

V Pardubicích opravují výhybky  Místo vlaků pojedou autobusy.

V Pardubicích opravují výhybky  Místo vlaků pojedou autobusy.

Správa železniční dopravní cesty bude od 15. března do 9. dubna opravovat výhybky ve stanici Pardubice hlavní nádraží. Regionální vlaky mezi Pardubicemi a Kostěnicemi budou nahrazeny autobusy, které pojedou dříve než původní vlaky. K úpravám dojde také u některých dálkových vlaků. Jaké změny tedy čekají na cestující v regionální dopravě Osobní vlaky budou v úseku Pardubice hlavní nádraží – Kostěnice a zpět nahrazeny autobusy. Některé spoje pojedou náhradními autobusy až do Moravan. Zastávky náhradní dopravy budou v Parubicích a v Kostěnicích před nádražními budovami, v zastávkách Pardubice-Pardubičky a Pardubice-Černá za Bory v pravidelných autobusových zastávkách MHD na souběžné hlavní silnici poblíž železničních zastávek. Ve směru z Pardubic do Kostěnic pojedou ráno a odpoledne dvě skupiny náhradních autobusů. První bude odjíždět o zhruba 15 minut dříve než původní vlaky a v Kostěnicích na ně budou navazovat vlaky dále do České Třebové. Druhá skupina autobusů bude z pardubického hlavního nádraží odjíždět v čase pravidelného odjezdu vlaků, ale ve zbytku trasy pojede později než vlak. Na tyto autobusy nebudou čekat přípojné vlaky do České Třebové. Tyto autobusy pojedou jen u vybraných vlaků v pracovní dny. V časných ranních hodinách, v poledne, večer a také o víkendech pojede jen první typ autobusů, na který bude navazovat v Kostěnicích vlak do České Třebové. Ve směru z Kostěnic do Pardubic je doprava naplánována obdobně. V ranní a odpolední špičce pojedou opět dva typy autobusů. První bude v Kostěnicích navazovat na vlaky od České Třebové a do Pardubic přijede zhruba o deset minut později, než přijíždějí vlaky. Druhý typ pojede z Kostěnic zhruba o 10 minut dříve, do Pardubic přijede v čase příjezdu vlaků a zajistí přestup na vlaky do ostatních směrů. Tento typ spoje pojede u vybraných vlaků v pracovní dny. Osobní vlak z Pardubic do Moravan s odjezdem v 6:08 a osobní vlak z Moravan do Pardubic s odjezdem v 6:28 hodin budou nahrazeny autobusy v celém úseku mezi Pardubicemi a Moravany. Spěšné vlaky mezi Pardubicemi a Lichkovem „Sněžník“ (Sp 1904 s odjezdem z Lichkova v 5:57 a Sp 1905 s odjezdem z Pardubic v 13:27 hodin) projedou v úseku Pardubice – Kostěnice bez omezení. Podle pravidelného jízdního řádu bez omezení projede také první ranní osobní vlak z Chocně do Pardubic s odjezdem v 4:38 a poslední večerní vlak z Pardubic do Chocně s odjezdem z Pardubic ve 22:42 hodin. Změny v dálkové dopravě:

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.12.

Radnice vymění pošťáky za poslíčky

Radnice si od zřízení pozice poslíčků slibuje větší úspěšnost při doručování zásilek i finanční úspory.

Společnost celý článek
24.6.

Ohlédnutí za 5. ročníkem Mistrovství záchranných týmů HZS a složek IZS

Záchranářské zápolení bylo zaměřeno zejména na poskytnutí první pomoci a záchrany osob z vody a břehů vodních ploch.

Společnost celý článek
19.1.

Východní Čechy tančí na Regiontouru v rytmu první republiky

Novým trendem se totiž v cestovních ruchu stávají nejen vinné stezky, ale také ty pivní. Na to reagovaly oba kraje nabídkou aktuální Mapy pivovarů. „Chtěli jsme zájemcům nabídnout souhrnnou informaci, kde mohou ochutnat různé speciality místních, třeba i malých pivovarů a jak si je poskládat do cestovního itineráře. Věřím, že to ocení,“ konstatovala ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

Společnost celý článek
1.11.

Chce to mít základy jazyka, říkají dobrovolnice po návratu z Francie

Radní Pardubického kraje Pavel Šotola na setkání s Klárou Kalinovou z Chrudimě a Nikolou Pospíšilovou z Hlinska se zajímal o jejich zážitky z pobytu u přijímajících organizací ve Francii:

Společnost celý článek
15.4.

V centru města běžci, v aréně bubeníci

Festival, který je zároveň největší bubenickou dílnou v České republice, bude mít letos mezinárodní charakter.

Společnost celý článek
21.12.

Nové kabáty ušetří školkám téměř polovinu tepla

Do rekonstrukcí a zateplení základních škol a školek město od roku 2008 investovalo téměř 350 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting