V Pardubicích proběhne důležitá konference

4.6.

V Pardubicích proběhne důležitá konference

V Pardubicích proběhne důležitá konference

V úterý 5. června proběhne v Pardubicích významná konference nazvaná Rovná práva pro všechny, která je určená především pro občany se zdravotním postižením, poskytovatele sociálních služeb, pracovníky veřejné správy a neziskových organizací. Cílem konference je představit práva, která mají občané se zdravotním postižením. „V naší společnosti se málo hovoří o právech zdravotně postižených. Proto se Pardubický kraj rozhodl ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením konferenci uspořádat a pozvat na ní zajímavé odborníky,“ komentoval důvody uspořádání konference náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který společně s radním Jiřím Brýdlem převzal nad konferencí záštitu. Na konferenci vystoupí řada předních českých odborníků na legislativu a poradenství pro osoby se zdravotním postižením. Vedle právníků z kanceláře ombudsmana budou o řešení případných problémů hovořit také terénní pracovníci a psychologové. O konferenci je zájem. Lidé se mohou ještě hlásit O konferenci je mezi lidmi z řad postižených a pracovníků neziskových organizací velký zájem. Prostory jednání jsou bezbariérové a je zajištěn i simultánní přepis pro osoby se sluchovým postižením. „Uzávěrka přihlášek byla sice do minulého týdne, ale lidé se neustále na konferenci hlásí. Proto jsme závazný termín přihlášek posunuli,“ uzavřela Radka Konečná, krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
20.11.

Spolupráce se školami z Balkánu stvrzena

Finální podoba tohoto projektu by měla být představena během jarní návštěvy chorvatské a černohorské strany v České republice.

Společnost celý článek
13.7.

Tábor plný detektivů

Děti ve věku od 7 do 15 let v jeho průběhu plní různé úkoly a luští záhady v podobě detektivních příběhů s otevřeným koncem.

Společnost celý článek
31.12.

Radnice vymění pošťáky za poslíčky

Radnice si od zřízení pozice poslíčků slibuje větší úspěšnost při doručování zásilek i finanční úspory.

Společnost celý článek
17.4.

Propojení databází EU: Konec falešných identit zločinců

Štrasburk - Evropský parlament dnes odhlasoval propojení informačních systémů EU, které využívá policie a pohraniční stráž. Díky jednotnému systému hledání ve všech databázích najednou a podle biometrických údajů bude pro zločince těžší využívat falešných identit a utíkat před spravedlností.

Společnost celý článek
5.3.

Chrudimští cestáři "řádili“ s dětmi

Přišly jich desítky a dopoledne s cestáři si jaksepatří užily.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting