V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Ve středu 10. června v 13:30 odstartuje v pardubickém Skautském centru Vinice čtvrtý ročník dobročinného fenoménu Burza filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj. I letos se zde představí 6 projektů neziskových organizací z okresu Pardubice. Přítomni budou tradičně zástupci místních firem a veřejné samosprávy, ti jsou připraveni prospěšné projekty podpořit finančními a materiálními dary.

Burza filantropie vychází z populárního formátu živé prezentace projektů, kterou známe například z pořadu České televize „Den D“, kde se různí nadšenci snažili zaujmout se svými inovativními nápady ostřílené investory. Burza filantropie má však charakter jiný, jejím smyslem je pomoc potřebným a přetvoření dobrých myšlenek ve skutky. Prezentovat se proto budou projekty neziskovek, které postoupily na základě hlasování veřejnosti na webu www.burzafilantropie.cz a také z hlasování samotných donátorů.

Tradičním donátorem Burzy filantropie je i Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor. „Na pardubickou burzu se letos přihlásilo 20 projektů a všechny z nich prokázaly svou kvalitu. O to těžší byl také výběr těch nejzajímavějších. Gratuluji všem postupujícím a přeji jim hodně klidu při jejich prezentacích. Ty jsou rok od roku poutavější, burza je díky tomu přitažlivá jak pro donátory, tak i pro veřejnost, která je na setkání také srdečně zvána,“ uvedl radní Pardubického kraje Pavel Šotola. Na jaké neziskovky a projekty se tedy můžeme všichni těšit?

„Včelařství v zahradě u Kosatce“, chytrá myšlenka kombinující péči o přírodu a zapojení handicapovaných do pracovního procesu je projektem z dílny České abilympijské asociace. S inovativním využitím populárních mobilních aplikací přichází Centrum pro dětský sluch TamTam, které chce moderní technologie použít ve výuce znakové řeči pro děti. V rámci projektu „Znakujeme s medvědy“ vzniknou také další pomůcky pro děti v podobě znakujících plyšových medvídků a pexesa. Organizace Tyfloservis si připravila projekt zřízení speciální cvičné kuchyně, která bude sloužit k nácviku praktických zkušeností z každodenního života v domácnosti, které přispějí k větší osobní samostatnosti nevidomých a slabozrakých klientů. Oblíbená farma sdružení Apolenka – hiporehabilitace žádá o podporu pro pořízení mobilních toalet, které slouží všem uživatelům hiporehabilitace, dětem ze základních a mateřských škol při výukových programech i hojnému počtu návštěvníků, kteří zavítají za zvířátky z farmy. Projekt „Ptejme se dětí a naslouchejme jim“ organizace Amalthea zavádí nové přístupy psychologů pro řešení obtížných životních situací rodin, v jejichž rámci jsou respektovány i představy samotných dětí. Důležitým tématem se zabývá také Rodinné integrační centrum, které připravilo projekt odlehčovacích služeb pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra.

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Díky své výjimečnosti získává Burza filantropie čím dál větší okruh příznivců. Přijďte si proto i Vy užít její unikátní atmosféru a podpořit svým potleskem ty nejzajímavější projekty neziskovek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.8.

Zahradní restaurace lehla popelem

Zničeno bylo také téměř všechno vybavení restaurace, avšak důležité je, že při požáru nebyl nikdo zraněn.

Společnost celý článek
22.2.

Park Na Špici je blíž ke své nové podobě

V současné době pracují projektanti z atelieru M1 na dokumentaci pro stavební povolení.

Společnost celý článek
29.9.

Na Svojanově se staví i slaví

Jak uvedl kastelán hradu, příští rok bude obnova pokračovat, nové fasády se dočká Dům zbrojnošů a vnějšího hradební obvod.

Společnost celý článek
26.2.

Plán investičních akcí je schválen

Mezi další projekty, které budou částečně financovány prostřednictvím úvěrového rámce, patří například rekonstrukce letního stadionu, přístavba ZŠ Svítkov a výstavba nové budovy MŠ Svítkov a část peněz bude využita také na realizace dopravních propojek.

Společnost celý článek
17.7.

Služby města Pardubic přicházejí s novinkou v oblasti pohřebních služeb

Myšlence k vytvoření e- pohřbu předcházela pozitivní zkušenost pohřební služby s elektronickým objednáním konkrétního data a času ke sjednání smutečního obřadu pozůstalých.

Společnost celý článek
14.10.

Město hodlá modernizovat své letiště

Více než 20 milionů bude vynaloženo na pořízení provozní techniky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting