V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Ve středu 10. června v 13:30 odstartuje v pardubickém Skautském centru Vinice čtvrtý ročník dobročinného fenoménu Burza filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj. I letos se zde představí 6 projektů neziskových organizací z okresu Pardubice. Přítomni budou tradičně zástupci místních firem a veřejné samosprávy, ti jsou připraveni prospěšné projekty podpořit finančními a materiálními dary.

Burza filantropie vychází z populárního formátu živé prezentace projektů, kterou známe například z pořadu České televize „Den D“, kde se různí nadšenci snažili zaujmout se svými inovativními nápady ostřílené investory. Burza filantropie má však charakter jiný, jejím smyslem je pomoc potřebným a přetvoření dobrých myšlenek ve skutky. Prezentovat se proto budou projekty neziskovek, které postoupily na základě hlasování veřejnosti na webu www.burzafilantropie.cz a také z hlasování samotných donátorů.

Tradičním donátorem Burzy filantropie je i Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor. „Na pardubickou burzu se letos přihlásilo 20 projektů a všechny z nich prokázaly svou kvalitu. O to těžší byl také výběr těch nejzajímavějších. Gratuluji všem postupujícím a přeji jim hodně klidu při jejich prezentacích. Ty jsou rok od roku poutavější, burza je díky tomu přitažlivá jak pro donátory, tak i pro veřejnost, která je na setkání také srdečně zvána,“ uvedl radní Pardubického kraje Pavel Šotola. Na jaké neziskovky a projekty se tedy můžeme všichni těšit?

„Včelařství v zahradě u Kosatce“, chytrá myšlenka kombinující péči o přírodu a zapojení handicapovaných do pracovního procesu je projektem z dílny České abilympijské asociace. S inovativním využitím populárních mobilních aplikací přichází Centrum pro dětský sluch TamTam, které chce moderní technologie použít ve výuce znakové řeči pro děti. V rámci projektu „Znakujeme s medvědy“ vzniknou také další pomůcky pro děti v podobě znakujících plyšových medvídků a pexesa. Organizace Tyfloservis si připravila projekt zřízení speciální cvičné kuchyně, která bude sloužit k nácviku praktických zkušeností z každodenního života v domácnosti, které přispějí k větší osobní samostatnosti nevidomých a slabozrakých klientů. Oblíbená farma sdružení Apolenka – hiporehabilitace žádá o podporu pro pořízení mobilních toalet, které slouží všem uživatelům hiporehabilitace, dětem ze základních a mateřských škol při výukových programech i hojnému počtu návštěvníků, kteří zavítají za zvířátky z farmy. Projekt „Ptejme se dětí a naslouchejme jim“ organizace Amalthea zavádí nové přístupy psychologů pro řešení obtížných životních situací rodin, v jejichž rámci jsou respektovány i představy samotných dětí. Důležitým tématem se zabývá také Rodinné integrační centrum, které připravilo projekt odlehčovacích služeb pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra.

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Díky své výjimečnosti získává Burza filantropie čím dál větší okruh příznivců. Přijďte si proto i Vy užít její unikátní atmosféru a podpořit svým potleskem ty nejzajímavější projekty neziskovek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Pardubický kraj má svůj "Mls"

Zajímavou soutěž o nejlepší potravinářský výrobek regionu uspořádala obecně prospěšná společnost AGROVENKOV.

Společnost celý článek
22.2.

Kraj podporuje projekty v oblasti ekologického a technického vzdělávání

Cílem soutěže AMAVET je zvýšení zájmu žáků základních a středních škol Pardubického kraje o perspektivní technické a přírodovědné obory. „Akce nemá v republice obdoby a pro nás je jednou z možností, jak mladé lidi vtáhnout do světa vědy a techniky a motivovat je ke studiu na technických oborech. Autoři nejlepších prací z okresních kol postoupí do krajského kola, které se uskuteční 8. a 9. března v Pardubicích,“ uvedl radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Společnost celý článek
8.3.

Pardubický kraj vyvěsí tibetskou vlajku

O přímou zkušenost s nelidským útlakem Tibeťanů se podělil radní Jaromír Dušek, který Lhasu a její okolí soukromě navštívil loni v létě

Společnost celý článek
5.10.

Biskupické kaléšek aneb slivovicefest

Ani jednou zde zatím nescházel pan Radko Martínek. Přijížděl jako poslanec, ministr a letos poprvé pozdravil hosty jako hejtman

Společnost celý článek
14.6.

Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

Suma, kterou hradí senior za jeden měsíc, se v závislosti na výši příspěvku od Krajské správy sociálního zabezpečení a volbě ubytování pohybuje od 7 000 Kč do 24 200 Kč. V nabídce je ubytování po jednom, dvou, třech nebo čtyřech osobách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting