V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

7.11.

V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

Koalice nevládek Pardubicka pořádá spolu se sociální sítí Hearth.net besedu s názvem Štědrost spojuje, která proběhne 10. listopadu od 17:30 v Divadle 29. Dozvíme se, že nabídnout a vyhledat pomoc může být velmi snadné  - i prostřednictvím internetu!

Kromě besedování se seznámíme právě i s principy štědré sociální sítě Hearth.net, kde probíhá výměna dobrých skutků. „Zavařujete? Máte zkušenosti z cestování? Jste bedna na jazyky či matiku? Pohlídáte děti či jiné domácí mazlíčky? Nabídněte to ve svém profilu,“ stojí na webu www.hearth.net. Lidé zde tedy nabízejí svou pomoc a nepožadují za ni protihodnotu. Vědí totiž, že každý umí něco jiného a v budoucnu také mohou potřebovat pomoc s něčím, na co sami nestačí.

Setkání se zúčastní řada známých hostů, kterým není pomoc druhým cizí. Místní bude reprezentovat senátorka Miluše Horská, která je zároveň i ředitelkou školy SVÍTÁNÍ. Její účast se přímo nabízí, neboť za své dobročinné aktivity získala Medaili města Pardubic i ministerstva školství. Doplní ji Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je pravidelným donátorem dobročinné aktivity známé jako Burza filantropie, o níž informuje blíže: „Smyslem burzy je propojování cest neziskovek, podnikatelského i veřejného sektoru. Inspirací nám byl pořad „Den D“ známý z České televize. Neziskovky tedy prezentují své prospěšné projekty před donátory a ti je v případě zaujetí podpoří finančním či materiálním darem nebo jakoukoliv jinou formou pomoci.“

Principy Hearth.net osvětlí zakladatel sítě a filantrop Libor Malý. Na besedě se objeví i samotní uživatelé sítě a podělí se všemi o svoje zkušenosti a zážitky s „online“ darováním.

Samotné besedě předcházelo i divadelní představení „Světýlka radosti“ věnované dětem ze ZŠ Polabiny 1 a Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. Myšlenky dobročinnosti se proto pohádkovým vyprávěním dostaly i mezi ty nejmenší.

Přijďte proto i Vy na „Štědrý večer“ již v listopadu a poznejte pravý smysl štědrosti, ke které není potřeba dárků ani stromečku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.11.

Univerzita Pardubice připravila speciální program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

V týdnu od 12. do 16. listopadu slaví státní svátek České republiky a připomíná historické listopadové události, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu. Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997.

Společnost celý článek
25.1.

Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

Několik stovek děti ze základních i mateřských škol a více než tisíc dalších malých návštěvníků a návštěvnic z Hradce Králové a širšího okolí prozatím zavítalo na edukativní výstavu Moje tělo. Expozice je od 18. ledna přístupná v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové a s ohledem na enormní zájem bude o týden prodloužena, a to do 3. února.

Společnost celý článek
26.11.

Východočeské loutky míří na seznam UNESCO

V současnosti je náš kraj v republice známý Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi. Navíc festival Loutkářská Chrudim je nejstarší kontinuálně trvající loutkářská přehlídka v Evropě.

Společnost celý článek
26.5.

Mlsem Pardubického kraje se stala kozí a perníková zmrzlina

Spotřebitel má u každého MLSu Pardubického kraje jistotu, že si koupil potravinu vyrobenou v našem regionu, našimi výrobci, vyrobenou výhradně z místních surovin,“ vysvětluje smysl soutěže krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Společnost celý článek
21.2.

Králický karneval se opět vydařil

Několik tisíc přítomných zhlédlo za doprovodu hudby páteční ohňostroj odpalovaný přímo z náměstí.

Společnost celý článek
26.8.

Pardubicemi znějí nové bartolomějské zvony

Do věže se po dlouhých letech vrátily zvony, které byly zničeny během válečných let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting