V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

7.11.

V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

Koalice nevládek Pardubicka pořádá spolu se sociální sítí Hearth.net besedu s názvem Štědrost spojuje, která proběhne 10. listopadu od 17:30 v Divadle 29. Dozvíme se, že nabídnout a vyhledat pomoc může být velmi snadné  - i prostřednictvím internetu!

Kromě besedování se seznámíme právě i s principy štědré sociální sítě Hearth.net, kde probíhá výměna dobrých skutků. „Zavařujete? Máte zkušenosti z cestování? Jste bedna na jazyky či matiku? Pohlídáte děti či jiné domácí mazlíčky? Nabídněte to ve svém profilu,“ stojí na webu www.hearth.net. Lidé zde tedy nabízejí svou pomoc a nepožadují za ni protihodnotu. Vědí totiž, že každý umí něco jiného a v budoucnu také mohou potřebovat pomoc s něčím, na co sami nestačí.

Setkání se zúčastní řada známých hostů, kterým není pomoc druhým cizí. Místní bude reprezentovat senátorka Miluše Horská, která je zároveň i ředitelkou školy SVÍTÁNÍ. Její účast se přímo nabízí, neboť za své dobročinné aktivity získala Medaili města Pardubic i ministerstva školství. Doplní ji Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je pravidelným donátorem dobročinné aktivity známé jako Burza filantropie, o níž informuje blíže: „Smyslem burzy je propojování cest neziskovek, podnikatelského i veřejného sektoru. Inspirací nám byl pořad „Den D“ známý z České televize. Neziskovky tedy prezentují své prospěšné projekty před donátory a ti je v případě zaujetí podpoří finančním či materiálním darem nebo jakoukoliv jinou formou pomoci.“

Principy Hearth.net osvětlí zakladatel sítě a filantrop Libor Malý. Na besedě se objeví i samotní uživatelé sítě a podělí se všemi o svoje zkušenosti a zážitky s „online“ darováním.

Samotné besedě předcházelo i divadelní představení „Světýlka radosti“ věnované dětem ze ZŠ Polabiny 1 a Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. Myšlenky dobročinnosti se proto pohádkovým vyprávěním dostaly i mezi ty nejmenší.

Přijďte proto i Vy na „Štědrý večer“ již v listopadu a poznejte pravý smysl štědrosti, ke které není potřeba dárků ani stromečku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Kraj nesouhlasí s výstavbou větrných elektráren

Daný prostor je součástí chráněného území Natura 2000 a ptačí oblasti Králický Sněžník.

Společnost celý článek
9.9.

Tyršovy sady ožijí Pardubickými dožínkami

Milovníky psů zase jistě potěší „Sraz všech psích ras i neras.

Společnost celý článek
3.3.

Čechie? Plnou parou do šrotu

Plavidlo začal jeho vlastník rozebírat a po částech je odveze do šrotu.

Společnost celý článek
9.11.

Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

Kilometrické banky či vouchery k nákupu jízdenek, knihy a další dárky jim věnoval Pardubický kraj spolu s Českými drahami.

Společnost celý článek
7.8.

Jana a Lenka si řekli své „ano“ v Pardubicích

Obřad byl slavnostního charakteru s nezbytnou výměnou snubních prstýnků a novomanželským polibkem.

Společnost celý článek
13.12.

Kodaline a The Subways - Rock for People pokračuje v adventní nadílce

Rychlé vyprodání limitované první edice vstupenek potvrzuje velký zájem fanoušků o kapely, které letos v Hradci Králové oslaví 25 let Rock for People.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting