V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

7.11.

V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

Koalice nevládek Pardubicka pořádá spolu se sociální sítí Hearth.net besedu s názvem Štědrost spojuje, která proběhne 10. listopadu od 17:30 v Divadle 29. Dozvíme se, že nabídnout a vyhledat pomoc může být velmi snadné  - i prostřednictvím internetu!

Kromě besedování se seznámíme právě i s principy štědré sociální sítě Hearth.net, kde probíhá výměna dobrých skutků. „Zavařujete? Máte zkušenosti z cestování? Jste bedna na jazyky či matiku? Pohlídáte děti či jiné domácí mazlíčky? Nabídněte to ve svém profilu,“ stojí na webu www.hearth.net. Lidé zde tedy nabízejí svou pomoc a nepožadují za ni protihodnotu. Vědí totiž, že každý umí něco jiného a v budoucnu také mohou potřebovat pomoc s něčím, na co sami nestačí.

Setkání se zúčastní řada známých hostů, kterým není pomoc druhým cizí. Místní bude reprezentovat senátorka Miluše Horská, která je zároveň i ředitelkou školy SVÍTÁNÍ. Její účast se přímo nabízí, neboť za své dobročinné aktivity získala Medaili města Pardubic i ministerstva školství. Doplní ji Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je pravidelným donátorem dobročinné aktivity známé jako Burza filantropie, o níž informuje blíže: „Smyslem burzy je propojování cest neziskovek, podnikatelského i veřejného sektoru. Inspirací nám byl pořad „Den D“ známý z České televize. Neziskovky tedy prezentují své prospěšné projekty před donátory a ti je v případě zaujetí podpoří finančním či materiálním darem nebo jakoukoliv jinou formou pomoci.“

Principy Hearth.net osvětlí zakladatel sítě a filantrop Libor Malý. Na besedě se objeví i samotní uživatelé sítě a podělí se všemi o svoje zkušenosti a zážitky s „online“ darováním.

Samotné besedě předcházelo i divadelní představení „Světýlka radosti“ věnované dětem ze ZŠ Polabiny 1 a Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. Myšlenky dobročinnosti se proto pohádkovým vyprávěním dostaly i mezi ty nejmenší.

Přijďte proto i Vy na „Štědrý večer“ již v listopadu a poznejte pravý smysl štědrosti, ke které není potřeba dárků ani stromečku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.12.

Málek: podporuji studenty při boji za záchranu Ježíška

Český Ježíšek, který od nepaměti nosí dětem dárky, je v ohrožení.

Společnost celý článek
19.4.

Radnice podpořila zlepšení komfortu pro pacienty Pardubické nemocnice

Právě spolupráce v letošním roce byla jedním z bodů pondělního setkání náměstka primátora Rychteckého s vedením Nemocnice Pardubického kraje i Pardubické nemocnice. „Prodiskutovali jsme potřeby Pardubické nemocnice v oblasti přístrojového vybavení v letošním roce, na které by město mohlo finančně přispět,“ uvedl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
8.1.

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, shodli se radní s podnikateli

Zástupci Hospodářské komory přivítali změny a zpřísnění podmínek pro uchazeče na veřejné zakázky. „Jsme rádi, že se zvyšuje důraz na kvalitu díla. Nové podmínky by měly vyřadit neseriózní firmy, které se sice oháněly nejnižší cenou, ale nakonec nebyly schopné zakázku vůbec dokončit,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Miloš Huryta.

Společnost celý článek
11.11.

V tunelu Hřebeč došlo k tragédii

V silničním tunelu Hřebeč došlo včera 10. listopadu k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu.

Společnost celý článek
4.8.

Našli ji v klášteře na Kolínsku

Skvělou zprávu ihned předali pardubickým kolegům, kteří o úspěšném vypátrání 49leté ženy informovali jejího manžela.

Společnost celý článek
9.1.

Na pardubickém letišti opět začíná výcvik armádních letců

Od 8. ledna začnou létat mladí piloti různých útvarů s proudovými letouny L-39, dopravními letouny L-410 a s vrtulníky Mi-2.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting