V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

12.10.

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

Pardubických městských slavností a Velké pardubické se letos, kromě jiných zahraničních delegací, zúčastnili také včelaři. Dorazili z bulharského Perniku, švédské Skelleftea a portugalského města Villa Pouca de Aguiar. Veřejnosti představili své produkty ve společném stánku na 12. Dnech medu, pardubickým včelařům v rámci cyklu o včelařství přiblížili svou činnost a nabídli jim další spolupráci. Portugalce velmi zaujala medovina. „Zahraniční včelaři přijeli do Pardubic na pozvání města již podruhé a zdá se, že spolupráce se slibně rozjíždí. Pardubičtí včelaři jsou pozváni na festival medu do Portugalska a Bulharska. Portugalci navíc začali jednání s hlineckou společností vyrábějící široký sortiment medoviny o možnostech dovozu této speciality do Portugalska,“ řekl David Tomíška z úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu.   Včely jsou tak dalším zvířetem, které v Pardubicích spojilo ke spolupráci lidi stejných zájmů  z různých měst a zemí. „První byl samozřejmě kůň, i letos se Velké pardubické zúčastnili zástupci měst sdružených v koňské asociaci Euro Equus, jejímž členem je i město Pardubice,“ dodal Tomíška. Slavného dostihu se letos účastnili i zástupci dalšího partnerského města italského Rosignana nebo skotského regionu East Lothian, pozvání přijali i zástupci tureckého Canakalle nebo litevského Tauragė, se kterými se řešily i možnosti další spolupráce v budoucnu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Další „gépéesky“, další nezbytné dotace

Vicehejtman Roman Línek předá přijímače GPS dalším složkám integrovaného záchranného systému

Společnost celý článek
18.12.

The Offspring a Enter Shikari - Rock for People naděluje pod stromeček další kapely

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Již dříve byla jako jeden z letošních headlinerů oznámena přední britská metalová kapela Bullet for My Valentine. Vystoupení potvrdily i dvě v našich končinách méně známé kapely, které potěší především milovníky indie rocku: mladá australská kapela Tired Lion a britský kvartet Dead!.

Společnost celý článek
9.11.

Ve Starých Jesenčanech chystají nové volby

Volební strany musí zaregistrovat kandidátní listiny na Magistrátu města Pardubice nejpozději do 6. ledna 2010.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubice oslaví 28. říjen na zrekonstruovaném náměstí

Výročí vzniku Československa bude letos v Pardubicích dvojnásob slavnostní.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubice mají schválenou dotaci u 54 projektů

Schválený objem dotací projektů v rámci pardubického okresu dosáhnul jedné miliardy korun.

Společnost celý článek
19.2.

Jídelna svitavské nemocnice už pracuje naplno

Po několikatýdenním zkušebním provozu slavnostně otevřeli v pátek 16. února 2007 stravovací zařízení v Nemocnici ve Svitavách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting