V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

12.10.

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

Pardubických městských slavností a Velké pardubické se letos, kromě jiných zahraničních delegací, zúčastnili také včelaři. Dorazili z bulharského Perniku, švédské Skelleftea a portugalského města Villa Pouca de Aguiar. Veřejnosti představili své produkty ve společném stánku na 12. Dnech medu, pardubickým včelařům v rámci cyklu o včelařství přiblížili svou činnost a nabídli jim další spolupráci. Portugalce velmi zaujala medovina. „Zahraniční včelaři přijeli do Pardubic na pozvání města již podruhé a zdá se, že spolupráce se slibně rozjíždí. Pardubičtí včelaři jsou pozváni na festival medu do Portugalska a Bulharska. Portugalci navíc začali jednání s hlineckou společností vyrábějící široký sortiment medoviny o možnostech dovozu této speciality do Portugalska,“ řekl David Tomíška z úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu.   Včely jsou tak dalším zvířetem, které v Pardubicích spojilo ke spolupráci lidi stejných zájmů  z různých měst a zemí. „První byl samozřejmě kůň, i letos se Velké pardubické zúčastnili zástupci měst sdružených v koňské asociaci Euro Equus, jejímž členem je i město Pardubice,“ dodal Tomíška. Slavného dostihu se letos účastnili i zástupci dalšího partnerského města italského Rosignana nebo skotského regionu East Lothian, pozvání přijali i zástupci tureckého Canakalle nebo litevského Tauragė, se kterými se řešily i možnosti další spolupráce v budoucnu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Obchvat Chrudimi byl opět "na stole"

Doufám také, že slíbených prvních 20 milionů rozpočtovou změnou projde a první práce na obchvatu skutečně letos začnou.

Společnost celý článek
25.6.

Přístav Pardubice: Kraj vlastní již 10 kusů akcií

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo finanční vklad ve výši 300 tisíc korun do akciové společnosti Přístav Pardubice.

Společnost celý článek
20.3.

Ústeckorolická nemocnice byla evakuována. Naštěstí jern cvičně.

Cvičení se dále účastnili vedoucí lékař Zdravotnické záchranné služby územního odboru Ústí nad Orlicí a Svitavy Igor Paar, vedoucího územního odboru Policie ČR Ústí nad Orlicí Radek Štantejský, ředitel Orlickoústecké nemocnice Jiří Řezníček a nechyběl zde i starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek.

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
19.2.

Jídelna svitavské nemocnice už pracuje naplno

Po několikatýdenním zkušebním provozu slavnostně otevřeli v pátek 16. února 2007 stravovací zařízení v Nemocnici ve Svitavách.

Společnost celý článek
9.2.

Městský úřad v Přelouči v novém

Město pak trpělo tím, že jeho úředníci nemohli být pro občany soustředěni na jednom místě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting