V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

9.10.

V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

Ve dnech 9. až 11. října proběhne v rytířských sálech na Zámku v Pardubicích mezinárodní religionistická konference s názvem „Various Interpretations of Religions: Methods and History“ (Různé interpretace náboženství: metody a historie). Konferenci pořádá Katedra religionistiky a filozofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pod záštitou sdružení religionistických pracovišť CERES (Central European Religious Studies). Budou na ní diskutována témata z oboru religionistiky a spřízněných disciplín. „Zajímá nás zejména definice a teorie náboženství, metodologické přístupy a mezioborový přínos zkoumání různých náboženství světa,“ uvedl jeden z organizátorů akce Mgr. Martin Fárek, Ph.D. z pořádající Fakulty filozofické Celkem se konference zúčastní přes 40 religionistů z řady zemí Evropy, ale také například z Turecka a Jordánska. Významnými přednášejícími jsou profesor Krejčí z univerzity v Lancasteru ve Velké Británii, profesor Bálagangádhara z univerzity v belgickém Gentu a doktor Skalník z Fakulty filozofické pořádající univerzity. Během konference budou členové katedry jednat se zahraničními kolegy o další spolupráci v podobě účasti na společných projektech, jakými jsou 7. rámcový program EU a výměna učitelů i studentů. Mezinárodní konference bude zahájena v úterý 9. října v 10:00 hodin v Rytířských sálech pardubického zámku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.11.

Týden vzdělávání dospělých zahájí 5. listopadu

Smyslem akce je přiblížit možnosti celoživotního vzdělávání široké veřejnosti.

Společnost celý článek
3.8.

Hala v České Třebové bude opravená do konce roku

Po 15. srpnu budou usazeny nové průvlaky a začne se připravovat konstrukce na uložení vazníků. Jejich dodání předpokládáme koncem srpna či začátkem září.

Společnost celý článek
9.4.

Řídili, přestože za volantem vůbec neměli být.

Víkend na Pardubicku: jeden "neřidič" s platným zákazem řízení, čtyři osoby pod vlivem alkoholu, z toho dva navíc bez řidičského oprávnění.

Společnost celý článek
7.2.

Kdo zaplatí negativní dopady průmyslových zón v Pardubicích?

Jednou z dobrých zpráv na jednání byla informace náměstka primátora Pardubic Petra Kvaše o tom, že rekonstrukce ulice Dělnické má už stavební povolení, a zároveň tu zazněl příslib finančních prostředků z dotačního programu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
12.3.

Podepsána další smlouva na evropský projekt

Součástí projektu je i rekonstrukce hradební zdi a souběžně pod hradbami vedoucí Zlaté stezky.

Společnost celý článek
20.9.

Úspěch krajských paralympioniků v Belfastu

Závodí v disciplíně zvané boccia, což je paraolympijský sport podobný hře petanque, který se odehrává v tělocvičně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting