V Pardubicích se uskutečnil seminář k INTERREG IVC

19.11.

V Pardubicích se uskutečnil seminář k INTERREG IVC

Informační místo Východ programu INTERREG IVC se sídlem v polských Katovicích uspořádalo v pondělí 15. listopadu ve spolupráci s Pardubickým krajem informační seminář zaměřený na Operační program Meziregionální spolupráce. Tento program je součástí Cíle 3 Evropská územní spolupráce a zaměřuje se na analýzu, výměnu a přenos zkušeností mezi partnery.   Účastníky semináře přivítal hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, který vyzdvihl potřebu spolupráce s partnery ze zahraničí a využívání jejich zkušeností při rozvoji území Pardubického kraje. Tyto zkušenosti jsou důležité i při procesu vyjednávání zaměření kohezní politiky nového programovacího období.   Na semináři byly prezentovány důležité informace o tomto programu, o jeho přínosech pro evropské regiony i o aktivitách, které je zde možné realizovat. Protože 1. prosince tohoto roku bude v rámci programu vyhlášena již 4. výzva, byli účastníci semináře samozřejmě informováni i o jejích podmínkách. Zároveň byli upozorněni, na co by se měli při přípravě žádosti zaměřit a čeho se naopak vyvarovat, aby byl projekt úspěšný. Pro inspiraci prezentovali na semináři své zkušenosti s realizací projektu v rámci programu INTERREG IVC i vybraní čeští partneři, jejichž projekty byly schváleny v předešlých výzvách.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.3.

Stromořadí Pardubického kraje

Cílem vyhlášené ankety je popularizovat aleje a stromořadí mezi veřejností jako přírodně kulturní a vlastivědnou hodnotu.

Společnost celý článek
31.5.

Pardubičtí policejní preventisté mají nové krásné prostory pro pořádání preventivních přednášek a workshopů.

Jedná se o multimediálně vybavenou přednáškovou místnost, kde budou lektorovat policisté krajského ředitelství.

Společnost celý článek
17.5.

Charita chce „darovat“ zahradu ohroženým dětem

Oblastní charita Pardubice pomáhá i rodinám s dětmi v nouzi tak, aby podporovala funkčnost rodiny a předcházela odejmutí dětí do ústavní a náhradní péče. Zákazníci společnosti Globus budou moci hlasovat prostřednictvím webových stránek společnosti www.globus.cz/lepsisvet (od 25. dubna do 31. května) a formou hlasovacích lístků, které naleznou v akčním letáku s platností od 18. května.

Společnost celý článek
28.6.

Hasiči z Pardubického kraje opět nejlepší v raftu

Na cvičném kanálu v Troji se závodilo na raftových člunech v kategorii R4 (čtyřčlenná posádka) a v kategorii R6 (šestičlenná posádka). Tak jako každý rok reprezentovali HZS Pardubického kraje na této soutěži profesionální hasiči z Pardubic a již potřetí se přidala i další dvě družstva, a to hasiči z Chrudimi a Svitav.

Společnost celý článek
26.3.

Odborníci ocenili kalendář

Mezi více než devadesáti soutěžícími se rozdělovaly ceny v deseti kategoriích a město Pardubice neodešlo s prázdnou.

Společnost celý článek
4.8.

Do IDS Pk vstupuje nový dopravce

Dopravce bude uznávat čipové karty dopravců Connex Východní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting