V Pardubicích začala ojedinělá putovní výstava

2.8.

V Pardubicích začala ojedinělá putovní výstava

V Pardubicích začala ojedinělá putovní výstava

Obyvatelé a návštěvníci Pardubic mohou od 31. července do 9. srpna shlédnout na Perštýnském náměstí výstavu věnovanou boji proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Výstava ukazuje, jak se s chudobou lidé vypořádávají, kdo jim v tom pomáhá a řadu příkladů, jak se s chudobou úspěšně poprali lidé nejen z Pardubicka, ale i z ostatních míst České republiky. Na přípravě expozice se se svými příběhy a zkušenostmi podílelo také několik místních organizací, které se zabývají prevencí, podporou a pomocí v sociální oblasti. Spoluautorem výstavy je Pavel Šťastný, autor loga Občanského Fóra a designu pořadů Banánové rybičky. Výstava by měla návštěvníkům a kolemjdoucím připomenout, že problém sociálního vyloučení a chudoby se přímo či nepřímo dotýká nás všech. „Chudoba je v Česku velmi aktuálním tématem a pro naši společnost je důležité naučit se tento problém vnímat realisticky a postavit se mu čelem. Řešení existují: od aktivního přístupu samospráv, až po zvyšování finanční gramotnosti obyvatel,“ říká ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. „Například za vzrůstajícím počtem exekucí jednoznačně stojí nízká finanční gramotnost. Každá osvěta a apel na vyšší zodpovědnost v tomto směru je tedy jednoznačně přínosná,“ dodává pak ministr.   Expozice ukazuje pět hlavních témat Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení: řešení problematiky předlužení, podporu vzdělání a zaměstnanosti u osob, které těžko hledají pracovní uplatnění, možnosti aktivní pomoci samospráv a řešení problému bezdomovectví. „Naší snahou bylo pomoci zlomit některé předsudky, které mnozí z nás vůči lidem na okraji společnosti mají. Tito lidé se přitom často snaží svoji situaci řešit, což je důležité, jejich možnosti jsou však omezené a ocitají se v bludném kruhu. Výstavu jsme koncipovali tak, aby každý pochopil, že hranice mezi „normálním“ životem a životem v chudobě může být velmi tenká,“ uvedla Jana Říhová z Ministerstva práce a sociálních věcí, odpovědná za tuto kampaň. Výstava, která odstartovala 3. června v Praze, se postupně vystřídá ve třinácti krajských městech České republiky, 10. srpna se přestěhuje do Liberce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Město hledá firmu na odbahnění Maťáku

Podle geodetického zaměření se během více než sta let existence jezera usadilo na jeho dně na 14.000 metrů krychlových sedimentů. Pokud by nánosy bahna nebyly odstraněny, hrozí jezeru podle starosty MO I Jaroslava Menšíka zánik. V průběhu dvou let by měla být část letitých zemních nánosů odstraněna (zhruba 40 procent), obnoveny biologické vlastnosti jezera a stabilizovány erozí poškozené břehy.

Společnost celý článek
12.11.

Hejtman povýšil, stal se kapitánem

Hejtman Martínek získal hodnost kapitána v záloze a králický místostarosta Doubrava se stal příslušníkem rotmistrovského stavu.

Společnost celý článek
30.10.

Děti na oddělení dětské chirurgie se prostřednictvím pohádky O neposedném opičákovi v rámci programu prevence poučí, jak se zbytečně nezranit.

Hlavním hrdinou pohádky je opičák Kiki. Neustále se dostává do situací, při kterých ohrožuje svoje zdraví. Zároveň se vychloubá, že se mu nikdy nic nestane. Jednou však už nemá tolik štěstí, zlomí si nohu a musí ho ošetřit lékař. Kiki dostane sádru a léčí se v nemocnici.

Společnost celý článek
17.4.

Pečovat o naši planetu má smysl

Akci pravidelně podporuje Pardubický kraj. „Slavnosti Dne Země jsou již tradicí, mám radost, že se do ní zapojuje čím dál více neziskovek. Je důležité mít na paměti neustálou nutnost ochrany životního prostředí, které sdílíme a učit o něj pečovat všechny, včetně nejmenších,“ zamýšlí se Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
26.2.

O městských financích veřejně

Další veřejné diskuse budou věnovány otázkám bezpečnosti ve městě a problematice sociálních služeb a školství.

Společnost celý článek
9.1.

Novoroční Hra s herci, kteří si na nic nehrají

Zájemce o účast v soutěži prosíme o registraci u autorky a moderátorky večera, dramaturgyně Anny Hlaváčkové na e-mailové adrese hlavackova@vcd.cz, ostatní samozřejmě mohou Hru jen sledovat z pohodlí svých míst a bavit se. Na soutěžící však čekají odměny a pro výherce cena v podobě voucheru pro dvě osoby na libovolné představení z repertoáru Východočeského divadla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting