V Pardubicích začala ojedinělá putovní výstava

2.8.

V Pardubicích začala ojedinělá putovní výstava

V Pardubicích začala ojedinělá putovní výstava

Obyvatelé a návštěvníci Pardubic mohou od 31. července do 9. srpna shlédnout na Perštýnském náměstí výstavu věnovanou boji proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Výstava ukazuje, jak se s chudobou lidé vypořádávají, kdo jim v tom pomáhá a řadu příkladů, jak se s chudobou úspěšně poprali lidé nejen z Pardubicka, ale i z ostatních míst České republiky. Na přípravě expozice se se svými příběhy a zkušenostmi podílelo také několik místních organizací, které se zabývají prevencí, podporou a pomocí v sociální oblasti. Spoluautorem výstavy je Pavel Šťastný, autor loga Občanského Fóra a designu pořadů Banánové rybičky. Výstava by měla návštěvníkům a kolemjdoucím připomenout, že problém sociálního vyloučení a chudoby se přímo či nepřímo dotýká nás všech. „Chudoba je v Česku velmi aktuálním tématem a pro naši společnost je důležité naučit se tento problém vnímat realisticky a postavit se mu čelem. Řešení existují: od aktivního přístupu samospráv, až po zvyšování finanční gramotnosti obyvatel,“ říká ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. „Například za vzrůstajícím počtem exekucí jednoznačně stojí nízká finanční gramotnost. Každá osvěta a apel na vyšší zodpovědnost v tomto směru je tedy jednoznačně přínosná,“ dodává pak ministr.   Expozice ukazuje pět hlavních témat Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení: řešení problematiky předlužení, podporu vzdělání a zaměstnanosti u osob, které těžko hledají pracovní uplatnění, možnosti aktivní pomoci samospráv a řešení problému bezdomovectví. „Naší snahou bylo pomoci zlomit některé předsudky, které mnozí z nás vůči lidem na okraji společnosti mají. Tito lidé se přitom často snaží svoji situaci řešit, což je důležité, jejich možnosti jsou však omezené a ocitají se v bludném kruhu. Výstavu jsme koncipovali tak, aby každý pochopil, že hranice mezi „normálním“ životem a životem v chudobě může být velmi tenká,“ uvedla Jana Říhová z Ministerstva práce a sociálních věcí, odpovědná za tuto kampaň. Výstava, která odstartovala 3. června v Praze, se postupně vystřídá ve třinácti krajských městech České republiky, 10. srpna se přestěhuje do Liberce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.2.

Jaky na pardubické obloze

Aviatická pouť i letos nabídne tradiční pestrý pozemní program s řadou ukázek vojenských klubů, veteránistů a hasičů. Pochopitelně o posledním květnovém víkendu nebude na Aviatické pouti chybět ani rozmanitý program pro děti.

Společnost celý článek
10.2.

Stromem roku 2009 je habr obecný

Habr je významnou lesní dřevinou, jeho dřevo je velmi pevné a tvrdé.

Společnost celý článek
7.1.

Město Polička zve: Šárka Hrouzková – Výběr z tvorby 2008 – 2018

„Inspiraci k svým obrazům a materiálovým asamblážím čerpá z okolní krajiny a neopomíná ani své rodné Ostravsko. Dalším inspiračním zdrojem je období baroka, především tvorba Santiniho a poznatky z cest do Číny, Tibetu a Latinské Ameriky.

Společnost celý článek
9.7.

Radní ocenil diplomovou práci zdravotní sestřičky

Studenti Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zakončily slavnostně studium promocí. Ta se uskutečnila 8. července v Aule Arnošta z Pardubic. Radost z diplomu měla i Monika Pokorná, která obdržela Cenu Pardubického kraje za vynikající úroveň diplomové práce. Pamětní list a finanční odměnu obdržela od radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.

Společnost celý článek
20.3.

Velikonoční prázdniny v Králické pevnostní oblasti

Údaje o dnech otevření muzeí v KPO budeme průběžně aktualizovat.

Společnost celý článek
18.12.

Policisté Pardubického kraje mají ředitelství i prapor

Jedním z tvůrců reformy veřejné správy byl tehdy i současný hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting