V Pardubicích zvolili Mistra výčepního 2014

20.2.

V Pardubicích zvolili Mistra výčepního 2014

 V restauraci Originál 1869 tenis klub v Pardubicích proběhlo 19. února regionální kolo soutěže Gambrinus Mistr výčepní. V konkurenci 51 hostinských si svým přístupem získala porotce především trojice Martin Bulíček z restaurace Pod Košem, Pavel Toman z restaurace Sport music bar a Radovan Ryšávka z hospody Pod Strání. Vítězem se stal Martin Bulíček z pardubické restaurace Pod Košem. Všichni tři získali prestižní regionální titul Gambrinus Mistr výčepní, soudek Nepasterizovaného Gambrinusu a vstupenku do slavnostního celostátního finále, ve kterém budou v pivovaru Gambrinus bojovat o absolutní titul českého Mistra výčepního.

Všichni účastníci museli před porotou prokázat teoretické znalosti výroby a standardů péče o pivo. Ověřovaly se tak například znalosti z výroby nepasterizovaného piva nebo podmínky pro udělení chráněného zeměpisného označení České pivo, jímž se značka Gambrinus pyšní. Pak přišel na řadu divácky atraktivní praktický test. Dvouminutová zkouška zahrnovala komplexní výčepní řemeslo, tedy od přípravy skla přes čepování piva více technikami až k samotnému správnému servírování.

„Obhajoval jsem loňské vítězství a konkurence byla opravdu veliká. Stát se nejlepším výčepním v konkurenci 51 soutěžících je opravdu senzace. Moc se těším na finálové kolo do Plzně, kde jsem nikdy nebyl. Věřím, že se dozvím více o výrobě piva Gambrinus, které mi toto vítězství přineslo,“ říká vítěz Martin Bulíček.

„Gratuluji a děkuji všem, kteří se zúčastnili. Projevili tím zájem se stále zlepšovat a zároveň šířit slávu vlastní restaurace a piva Gambrinus. Naprostá většina soutěžících nás přesvědčila, že je péče o pivo a čepování v jejich restauracích na vysoké úrovni. Osoba výčepního je zkrátka pro kvalitu piva v restauracích zásadní," připomněl sládek z pivovaru Gambrinus Jiří Fusek známý fakt, že sládek pivo vaří, ale hostinský ho dělá.

Čím zaujali porotu tři vítězové? “Existuje přísloví, že dokonalost není maličkost, ale dokonalosti se dosahuje pomocí maličkostí. A to platí i o čepování piva, o čemž se dnes přesvědčili všichni přítomní soutěžící,“ ocenil výkony jeden z porotců Pavel Zítek, obchodní sládek.

Vítězové obdrželi od poroty kromě věcných darů také pozvání do slavnostního celostátního finále, které se uskuteční 12. března v plzeňském pivovaru Gambrinus. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.9.

Prezident dostal od obce Přívrat symbolický klíč

Zástupci agrární komory hovořili s prezidentem o situaci v zemědělské živočišné výrobě a na venkově vůbec. Diskuze se stočila i k otázce národního obchodního řetězce, jehož vznik nedávno prezident navrhl.

Společnost celý článek
22.4.

Kroky správným směrem

Projekt pomohl ženám i mužům, kteří jsou v obtížné životní situaci, nejen nalézt práci, ale i zvýšit sebevědomí.

Společnost celý článek
22.2.

Projekt Sbírej-toner.cz a jeho organizátoři oceněni!

Chcete i Vy pomoci rozvoji projektu? Jste celebrita, firma, spotřebitel tiskových kazet či osoba ochotná pomoci?

Společnost celý článek
6.8.

V pátek uzavře matriku pardubický svatební maratón

Podobně frekventovaným dnem byl v loňském roce 7. červenec, během něhož v Pardubicích uzavřelo manželství 31 dvojic.

Společnost celý článek
26.11.

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Jedním z klíčových témat plenárního zasedání jsou aspekty globální finanční a hospodářské krize.

Společnost celý článek
15.7.

Deset let po povodni

Síla přírodního živlu udeřila zcela nečekaně v noci z 22. na 23. července 1998 v oblasti Orlických hor a jejich podhůří.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting