V Pardubicích zvolili Mistra výčepního 2014

20.2.

V Pardubicích zvolili Mistra výčepního 2014

 V restauraci Originál 1869 tenis klub v Pardubicích proběhlo 19. února regionální kolo soutěže Gambrinus Mistr výčepní. V konkurenci 51 hostinských si svým přístupem získala porotce především trojice Martin Bulíček z restaurace Pod Košem, Pavel Toman z restaurace Sport music bar a Radovan Ryšávka z hospody Pod Strání. Vítězem se stal Martin Bulíček z pardubické restaurace Pod Košem. Všichni tři získali prestižní regionální titul Gambrinus Mistr výčepní, soudek Nepasterizovaného Gambrinusu a vstupenku do slavnostního celostátního finále, ve kterém budou v pivovaru Gambrinus bojovat o absolutní titul českého Mistra výčepního.

Všichni účastníci museli před porotou prokázat teoretické znalosti výroby a standardů péče o pivo. Ověřovaly se tak například znalosti z výroby nepasterizovaného piva nebo podmínky pro udělení chráněného zeměpisného označení České pivo, jímž se značka Gambrinus pyšní. Pak přišel na řadu divácky atraktivní praktický test. Dvouminutová zkouška zahrnovala komplexní výčepní řemeslo, tedy od přípravy skla přes čepování piva více technikami až k samotnému správnému servírování.

„Obhajoval jsem loňské vítězství a konkurence byla opravdu veliká. Stát se nejlepším výčepním v konkurenci 51 soutěžících je opravdu senzace. Moc se těším na finálové kolo do Plzně, kde jsem nikdy nebyl. Věřím, že se dozvím více o výrobě piva Gambrinus, které mi toto vítězství přineslo,“ říká vítěz Martin Bulíček.

„Gratuluji a děkuji všem, kteří se zúčastnili. Projevili tím zájem se stále zlepšovat a zároveň šířit slávu vlastní restaurace a piva Gambrinus. Naprostá většina soutěžících nás přesvědčila, že je péče o pivo a čepování v jejich restauracích na vysoké úrovni. Osoba výčepního je zkrátka pro kvalitu piva v restauracích zásadní," připomněl sládek z pivovaru Gambrinus Jiří Fusek známý fakt, že sládek pivo vaří, ale hostinský ho dělá.

Čím zaujali porotu tři vítězové? “Existuje přísloví, že dokonalost není maličkost, ale dokonalosti se dosahuje pomocí maličkostí. A to platí i o čepování piva, o čemž se dnes přesvědčili všichni přítomní soutěžící,“ ocenil výkony jeden z porotců Pavel Zítek, obchodní sládek.

Vítězové obdrželi od poroty kromě věcných darů také pozvání do slavnostního celostátního finále, které se uskuteční 12. března v plzeňském pivovaru Gambrinus. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.12.

První babybox na Vysočině

V pátek 21.prosince 2007 přesně v pravé poledne byl v pelhřimovské nemocnici otevřen první babybox na Vysočině.

Společnost celý článek
26.4.

„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl. Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Společnost celý článek
2.4.

Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

Dalším pochybením ředitelky Vičíkové bylo podle náměstkyně nesprávné vykazování kapacity sociálních služeb při žádosti o dotace.

Společnost celý článek
7.7.

Feřtek byl odvolán, Línek rezignoval

Dozorčí rada konstatovala, že ekonomické ukazatele, jakkoliv byly ztrátové, byly akcionářem za rok 2007 schváleny.

Společnost celý článek
24.5.

Britské legendy na pardubické obloze

Nebudou mezi nimi chybět britské druhoválečné legendy Spitfire a Tiger Moth.

Společnost celý článek
22.11.

Evropský program IROP přispěl na rozvoj silnic v Královéhradeckém kraji již miliardou korun

Stav silnic ani řešení dopravní situace není v České republice zdaleka dokonalé, ale naštěstí se rok od roku zlepšuje. Významně tomu pomáhají také zdroje z Evropské unie, například Integrovaný regionální operační program (IROP), který se zaměřuje na stavby, modernizace a rekonstrukce silnic II. a III. třídy. Na jubilejní částku jedné miliardy korun z tohoto programu nyní dosáhl Královéhradecký kraj, který díky těmto dotacím v posledních pěti letech zmodernizoval na 30 úseků silnic v tomto regionu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting