V pardubické porodnici se narodil jako první dítě v roce 2014 chlapec Pavel

2.1.

V pardubické porodnici se narodil jako první dítě v roce 2014 chlapec Pavel

Až do odpoledne se ve středu 1. ledna v porodnici Pardubické krajské nemocnice, a.s. čekalo na narození prvního dítěte roku 2014. Na svět přišlo v 15.27 hodin a byl to chlapec Pavel.


Pavel při narození vážil 2860 gramů a měřil 46 centimetrů. Narodil se Babetě Šlingrové z Pardubic. Je to její druhé dítě.
Po dvou letech je prvním narozeným miminkem v porodnici Pardubické krajské nemocnice, a.s. opět chlapec. Vloni se jako první narodila holčička Terezka a předloni holčička Melisa.


Ve srovnání s minulými pěti lety se na narození prvního dítěte nového roku čekalo ve zdejší porodnici nejdéle. První miminka v letech 2009 až 2013 se narodila už v průběhu dopoledne. Nejpozději to bylo v roce 2010, kdy chlapec Tadeáš přišel na svět v 9.32 hodin. Letos tomu tak bylo až v odpoledních hodinách.


Vůbec prvním dítětem narozeným v Pardubickém kraji v roce 2014 je Pavel Čejka. Na svět přišel v 1.22 hodin v Chrudimské nemocnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.9.

O víkendu se znovu otevře po rekonstrukci Zelená brána

Opravy se sice protáhly, protože se jako nutné ukázalo také opravit ochoz. Nyní však můžeme říct, že je Zelená brána pro návštěvníky na několik desítek let bezpečná,

Společnost celý článek
31.3.

Ministr Gandalovič navštívil Pardubický kraj

Odpoledne věnoval pozornost vyhodnocení likvidace ptačí chřipky, která postihla farmy na Orlickoústecku v létě loňského roku.

Společnost celý článek
8.11.

Dětem z dětských domovů nadělí Tesco nové hokejové vybavení

Nadační fond Tesco věnoval dětským domovům v Pardubicích a Horní Čermné po 10 000 korun na nákup sportovních potřeb.

Společnost celý článek
7.10.

V Hartmanicích světili nově zrestaurovaný kříž

Náklady na restaurování přesáhly částku čtvrt milionu korun, téměř polovinou se na jejich úhradě podílel Pardubický kraj.

Společnost celý článek
24.1.

Radní Netolický cestuje po kraji, navštěvuje nemocnice

Zlepšení hospodářského výsledku očekává kraj od centrálních nákupů léčiv a zdravotnického materiálu.

Společnost celý článek
24.4.

Nejen děti oslavily na Pernštýnském náměstí Den Země

Děti na Dni Země obcházely stanoviště, na kterých plnily nejrůznější úkoly. Za ty pak získávaly drobné odměny. Všichni návštěvníci se mohli zapojit do tvorby plastického díla na téma „Energetika“. Mezi nimi byl i krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil: „Když bude nejmladší generace rozumět přírodě a bude schopná se od ní učit, nemusíme mít o planetu obavy,“ řekl.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting