V Pardubickém kraji je firmou roku Forez

22.9.

V Pardubickém kraji je firmou roku Forez

Prestižní ocenění Firma roku 2015 si v krajském kole odnesla společnost FOREZ se sídlem v Ostrově. Kromě Ostrova má na Lanškrounsku FOREZ pobočky i v Sázavě a Lanškrouně. Firma ale působí i ve Šternberku, nebo v rumunském Brašově. Celkem zaměstnává téměř 700 lidí. Potýká se ale s nedostatkem kvalitních uchazečů o zaměstnání v technických oborech, a proto se zapojila do vzdělávání budoucí generace. Firemní odborníci dochází do škol a pomáhají připravovat studenty na práci v technickém segmentu.

FOREZ obdržel také ocenění Odpovědná firma roku 2015. Tato cena zohledňuje dopady podnikání na životní prostředí a podporu společensky odpovědných aktivit.

Výborného umístění v krajském kole soutěže Firma roku dosáhla i lanškrounská společnost LUX-Ident, kterou odborná porota zařadila na třetí místo.

Vítězové krajských kol postupují do celostátního finále. Pardubický kraj bude v kategoriích Firma roku a Odpovědná firma roku reprezentovat FOREZ a v kategorii Živnostník roku Jiří Paseka ze Skutče, který se živí pěstováním hub.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Ekoncentrum PALETA získá od kraje přes 900 tisíc korun

„První dotace v celkovém objemu 800 tisíc korun je určena především na mzdy lektorů Ekocentra PALETA, kde se koná až 90 procent všech ekovýchovných programů pro žáky a studenty v našem kraji. Ročně se těchto programů zúčastní kolem 20 000 dětí. Ekoncentrum PALETA hraje velmi důležitou roli v tom, abychom ve studentech podněcovali ekologické myšlení a chování,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
8.9.

Se sklenkou v ruce a na červeném koberci: Dny Marianne v OC Futurum vypuknou již za týden

Velkoryse pojaté noční nákupy, tzv. Nightshopping, vypuknou v pátek 15. i v sobotu 16. září v 18 hodin. Až do 22:00 bude možné využít slev, do kterých se zapojí také lokální obchody, jež nejsou součástí akce Dny Marianne. Výhod bude možné využít bez ohledu na kupony z magazínu Marianne.

Společnost celý článek
18.7.

Čeští muži jsou při seznamování opatrní. Bojí se „zoufalek a zlatokopek“ a náklady na první rande se musí vejít do 1 000 korun

„Muži starší 35 let, kteří dojdou do fáze, že by se chtěli usadit a založit si rodinu, mají také jasnou představu o partnerce. Vyžadují, aby byla vyrovnaná, aby měla uspořádané hodnoty a aby jejím jediným nenaplněným očekáváním byl ten správný muž pro život – tedy on,

Společnost celý článek
2.5.

V Hradci Králové vznikne evropské centrum na testování leteckých motorů

„Ve spolupráci s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem Praha jsme podali společnou nabídku, kterou jsme nakonec získali. Evropské vývojové a výzkumné centrum moderních turbovrtulových leteckých motorů vznikne na letišti v Hradci Králové a v Praze s tím, že naše výzkumné centrum by mělo být naprosto bezhlukové a splňující nejnáročnější evropské předpisy,“ uvedl k zamýšlené stavbě centra Jiří Vysoký ze společnosti Orbis Avia, která je společně s ČVUT a GE Aviation spoluautorem projektu.

Společnost celý článek
22.3.

Poslanci schválili převod budovy okresního úřadu

Za výměnu tétp budovy, která je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu, nabídl kraj nově zrekonstruovaný objekt.

Společnost celý článek
28.7.

Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

Handicapovaní řidiči tak mají možnost nejen nechat si své auto upravit podle vlastních potřeb.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting