V Pardubickém kraji končí opravy silnic I. třídy po zimě

7.6.

V Pardubickém kraji končí opravy silnic I. třídy po zimě

Silničáři v těchto dnech dokončují opravy závad na silnicích 1. třídy v Pardubické kraji, které způsobila zima. Šlo především o opravy děr a popraskaného asfaltu. „Rozpočet oprav byl 5,2 milionu korun. Jedničky jsou po zimě v Pardubické kraji po zimě v pořádku,“ říká Petr Smola, ředitel společnosti SOVIS CZ a.s., která měla opravy na starosti.
Opravy po zimě zadává na základě informací svých inspektorů a na základě požadavků měst a obcí Ředitelství silnic a dálnic. Díry a popraskaný asfalt se lokálně opravuje pouze na těch úsecích, kde se letos nebude realizovat celková oprava povrchu silnice. Tam, kde je již v plánu plošné frézování, by byly opravy zbytečné. Někde se řešila pouze tzv. „síťová poškození“ – tedy popraskaný asfalt, jinde se zaplňovali již vzniklé díry do hloubky třeba i 15 centimetrů. „Jedničkám“ dala letošní zima v Pardubickém kraji zabrat. Díry spolykaly stovky tun materiálu. Speciální stroj se s tří až pětičlennou obsluhou pohyboval po krajských silnicích I. třídy zhruba dva a půl měsíce od poloviny března. „Opravu silnic jsme prováděli na stovkách míst po celém kraji.  Za nás by nyní měly být silnice 1. třídy v Pardubickém kraji v pořádku a bez výtluk. Samozřejmě pokud řidiči nějaký výtluk potkají, mohou ho na ŘSD ideálně i s fotografií a přesnou lokalizací nahlásit,“ vysvětluje Petr Smola. Letošní opravy byly obtížnější než loni i kvůli počasí. Studený duben i květen totiž přinesl velké denní rozdíly teplot včetně mnoha ranních přízemních mrazíků. Rozdíl v teplotě opravovaného povrchu byl často během pár hodin i 20 stupňů.
O SOVIS CZ a.s.:
SOVIS CZ, a.s. se sídlem v Hradci Králové je ryze česká stavební společnost. Společnost se zaměřuje na oblasti dopravních staveb a inženýrských staveb. Zaměstnává 75 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 0,5 mld. CZK. Vznikla na začátku roku 2008 a plynule navázala na činnost společnosti Sovis s.r.o., která byla založena v roce 1996. V konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. má na starosti údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu

Téměř 97 procent vánočních prvků tvoří LED diody, kterými služby výzdobu modernizují, jako jedni z prvních v ČR, od roku 2009. Město tak letos rozzáří více než 75 tisíc LED diod.

Společnost celý článek
10.3.

Festival pro Tibet

Díky příspěvku Pardubického kraje je vstup na některé akce zdarma.

Společnost celý článek
12.1.

V Lubníku shořel statek, škoda jde do milionů

Největším problémem při samotném zásahu byl silný mráz. Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná.

Společnost celý článek
24.11.

Pardubice chtějí mladé ve městě udržet i startovacím bydlením

Město modelovalo podmínky pro startovací bydlení na základě analýzy a dotazníkového šetření mezi mladými lidmi, ale čerpalo i ze zkušeností z jiných měst.

Společnost celý článek
23.9.

Otevřený dopis paní primátorce Štěpánce Fraňkové

Dovoluji si Vás upozornit, že všechny naše postupy při výstavbě haly máme řádně doložené podklady.

Společnost celý článek
30.10.

Otevření bytu přijde oznamovatele pravděpodobně draho

Policisté netušili, že v odpoledních hodinách stejného muže potkají za podobné okolnosti znovu. „Muž se totiž nejspíš obával toho, že za zámečnické služby by zbytečně přišel o nějakou finanční částku, pravděpodobně proto si možná na základě rady svých známých napodruhé vymyslel jiný příběh, který do jisté míry „zafungoval“,“ dodala tisková mluvčí policie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting