V Pardubickém kraji končí opravy silnic I. třídy po zimě

7.6.

V Pardubickém kraji končí opravy silnic I. třídy po zimě

Silničáři v těchto dnech dokončují opravy závad na silnicích 1. třídy v Pardubické kraji, které způsobila zima. Šlo především o opravy děr a popraskaného asfaltu. „Rozpočet oprav byl 5,2 milionu korun. Jedničky jsou po zimě v Pardubické kraji po zimě v pořádku,“ říká Petr Smola, ředitel společnosti SOVIS CZ a.s., která měla opravy na starosti.
Opravy po zimě zadává na základě informací svých inspektorů a na základě požadavků měst a obcí Ředitelství silnic a dálnic. Díry a popraskaný asfalt se lokálně opravuje pouze na těch úsecích, kde se letos nebude realizovat celková oprava povrchu silnice. Tam, kde je již v plánu plošné frézování, by byly opravy zbytečné. Někde se řešila pouze tzv. „síťová poškození“ – tedy popraskaný asfalt, jinde se zaplňovali již vzniklé díry do hloubky třeba i 15 centimetrů. „Jedničkám“ dala letošní zima v Pardubickém kraji zabrat. Díry spolykaly stovky tun materiálu. Speciální stroj se s tří až pětičlennou obsluhou pohyboval po krajských silnicích I. třídy zhruba dva a půl měsíce od poloviny března. „Opravu silnic jsme prováděli na stovkách míst po celém kraji.  Za nás by nyní měly být silnice 1. třídy v Pardubickém kraji v pořádku a bez výtluk. Samozřejmě pokud řidiči nějaký výtluk potkají, mohou ho na ŘSD ideálně i s fotografií a přesnou lokalizací nahlásit,“ vysvětluje Petr Smola. Letošní opravy byly obtížnější než loni i kvůli počasí. Studený duben i květen totiž přinesl velké denní rozdíly teplot včetně mnoha ranních přízemních mrazíků. Rozdíl v teplotě opravovaného povrchu byl často během pár hodin i 20 stupňů.
O SOVIS CZ a.s.:
SOVIS CZ, a.s. se sídlem v Hradci Králové je ryze česká stavební společnost. Společnost se zaměřuje na oblasti dopravních staveb a inženýrských staveb. Zaměstnává 75 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 0,5 mld. CZK. Vznikla na začátku roku 2008 a plynule navázala na činnost společnosti Sovis s.r.o., která byla založena v roce 1996. V konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. má na starosti údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.11.

Co bude s halou u Tyršových sadů?

Město podle Demla by už dávno ve věci haly zakročilo, tzn. zbouralo by ji. Jenže ČSTV mu nechce vydat stavbu zadarmo.

Společnost celý článek
9.2.

OC Futurum oslaví sv. Valentýna originálními přáníčky zdarma a předpremiérou filmu Decibely lásky

K oslavám se připojí i většina nájemců, a to nejen speciálními valentýnskými kolekcemi a edicemi, ale také výhodnými akcemi pro dva. Například ovocem nabité Fruitisimo nabídne exkluzivní drink pro valentýnské chvíle, zatímco Bageterie Boulevard přidá ke každé kávě druhou gratis.

Společnost celý článek
16.11.

Na pardubické střechy se stěhují klece na holuby

V Pardubicích začíná další kolo odchytu holubů. Město jej provádí pravidelně jednou za dva roky.

Společnost celý článek
14.5.

Vládní představitelé v Pardubickém kraji

V tomto týdnu navštíví Pardubický kraj hned dva představitelé české vlády.

Společnost celý článek
27.5.

Letošní Abilympiáda byla i módní přehlídkou

Národní přehlídku pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených navštívili kromě dalších čestných hostů také krajská radní pro investice a majetek Ludmila Navrátilová a krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Společnost celý článek
26.8.

Zvon Augustin oslaví 500 let

Mezi autorským čtením se bude konat dětská výtvarná soutěž. Vyhlášení vítězů této soutěže je naplánováno na 16.15 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting