V parku Vinice – Stará vojenská plovárna začalo kácení

27.2.

V parku Vinice – Stará vojenská plovárna začalo kácení

V parku Vinice - Stará vojenská plovárna dnes začal rozsáhlý pěstební zásah. V prostoru bude pokáceno sedmdesát nadlimitních stromů, na které bylo vydáno rozhodnutí o povolení kácení stromů. Zároveň bude na ploše přes 1,6 ha vyčištěný podrost od náletů.


Jako podklad pro tento zásah byla v parku provedena komplexní dendrologická revize. Vyplývá z ní, že pro zajištění trvalé udržitelnosti porostů parku je nutno postupně přikročit k poměrně rozsáhlým pěstebním opatřením. V první etapě budou odstraněny dřeviny v kritickém stavu, dřeviny neperspektivní a dřeviny navržené k odstranění z pěstebních důvodů. Dřeviny označené v dendrologickém posudku jako dřeviny se zkrácenou perspektivou, budou průběžně monitorovány a případná nutnost jejich odstranění bude řešena v dalších etapách.

Celkovou obnovu porostů lze z velké části provést výběrem kvalitních a perspektivních jedinců z náletů. Tyto stromy byly již v terénu zaměřeny a zinventarizovány.  Po vyčištění podrostu budou tyto stromy ošetřeny a nadále zapěstovány jako součást nové porostní kostry parku.

Pěstební zásah provádí na základě výběrového řízení firma Šaravec a Ruč. Práce budou v závislosti na počasí probíhat maximálně do konce března. Magistrát města Pardubic žádá všechny návštěvníky parku, aby nevstupovaly do prostoru, kde bude aktuálně probíhat kácení a o respektování pokynů pracovníků, kteří pěstební zásah provádějí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Pardubice jsou díky compostainerům o krok napřed

Každý, kdo se do projektu zapojí, má jedenkrát ročně nárok na bezplatný odběr padesáti kilogramů kompostu z dražkovické kompostárny.

Společnost celý článek
25.1.

Děkuji vám, že nejste lhostejní

Událost opět ukázala, že všechny jeho složky v našem kraji dokáží společně velmi dobře komunikovat a spolupracovat

Společnost celý článek
2.11.

Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který je lehčí než vzduch, se kterým navíc tvoří výbušné směsi.

Společnost celý článek
27.1.

Generál Verner přijede diskutovat o letišti Pardubice

Konference proběhne v úterý 2. února od 9 hodin v rytířském sálu Mázhaus na zámku v Pardubicích.

Společnost celý článek
15.2.

Miloslav Pavlas získal titul Podnikatel roku 2011

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu.

Společnost celý článek
21.6.

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting