V Pasíčkách vypustil dva mladé čápy

19.5.

V Pasíčkách vypustil dva mladé čápy

Náměstek ministra a ředitel sekce ochrany přírody a krajiny Vladimír Dolejský a krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil navštívili Záchrannou stanici živočichů a ekocentrum Pasíčka. Záchranná stanice je členem Národní sítě záchranných stanic a spolupracuje aktivně s Krajským úřadem Pardubického kraje a mimo vlastní činnost záchranné stanice realizuje ekovýchovné programy a provádí významnou osvětovou činnost. V rámci návštěvy dostali z rukou náměstka Dolejského a radního Kroutila svobodu dva čápi bílí, kteří přečkali zimu ve stanici.


     Záchranné stanice zajišťují léčbu poraněných a oslabených živočichů i jejich následné navrácení zpět do přírody. V současné krajině existuje řada rizik pro volně žijící živočichy a často dochází k jejich úhynu či zraněním v důsledku lidské činnosti, ať již se jedná o úrazy elektrickým proudem, srážky s vozidly, či zranění zemědělskou mechanizací a podobně. Následná péče o trvale či dočasně handicapované živočichy je proto potřebná jak z důvodů ochrany přírody, kdy takováto zranění mohou ohrožovat populace vzácných druhů, tak z etických důvodů.


     Ministerstvo životního prostředí dlouhodobě podporuje činnost záchranných stanic (zejména finančními prostředky z Programu péče o krajinu). Nadstandardem záchranné stanice Pasíčka je provoz expoziční části, která je přístupná veřejnosti a současně se zde koná většina ekovýchovných programů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Den D 2009: dobrovolníci se sejdou ve Filharmonii

Lidi, kteří zdarma pracují ve prospěch druhých, v běžném životě často přehlédneme.

Společnost celý článek
2.9.

Chrudimský biojarmark podeváté

Návštěvníci budou moci ochutnat čerstvě upečený chléb, sýry, zeleninové saláty, uherák, čaje i mošty.

Společnost celý článek
30.10.

Děti na oddělení dětské chirurgie se prostřednictvím pohádky O neposedném opičákovi v rámci programu prevence poučí, jak se zbytečně nezranit.

Hlavním hrdinou pohádky je opičák Kiki. Neustále se dostává do situací, při kterých ohrožuje svoje zdraví. Zároveň se vychloubá, že se mu nikdy nic nestane. Jednou však už nemá tolik štěstí, zlomí si nohu a musí ho ošetřit lékař. Kiki dostane sádru a léčí se v nemocnici.

Společnost celý článek
28.1.

Většina snoubenců objednává svatby přes internet

V roce 2013 uzavřelo sňatek v Pardubicích 413 párů. Většina z nich zvolila obřad na pardubické radnici, na zámku či na zámečku ve Starých Čívicích, 56 dvojic si řekl ano v historických kulisách Kunětické Hory, 12 si pro vstup do společného života vybralo jiné místo, ať to byly zahrady, restaurace či golfový areál.

Společnost celý článek
10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie. „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby.

Společnost celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM, o.p.s., se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hlasovat pro náš projekt mohou zákazníci v prodejnách v Pardubicích (Palackého třída, Poděbradská a J. Zajíce), Chrudimi a Holicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting