V Pasíčkách zachránili čápa i mládě

20.6.

V Pasíčkách zachránili čápa i mládě

Před několika týdny došlo u města Lázně Bohdaneč ke zranění čápa bílého, jedince z hnízdního páru. Čáp byl po několika pokusech odchycen a odvezen do záchranné stanice Pasíčka. Jedinec byl vysílený a měl zraněné pravé křídlo. Z tohoto důvodu byl umístěn na intenzivní péči do záchranné stanice Pasíčka, kde si pobyl téměř týden.


     Po zlepšení jeho stavu byl k doléčení umístěn mezi kolegy do čapí voliéry. Na prvním snímku je možné vidět čápa na bidle s ještě vyvěšeným křídlem a hojícím se zraněním. Na druhém snímku už je čáp dnes společně s dalším osazenstvem voliéry. Křídlo již rovná a nosí jak má. Pakliže vše půjde, jak má, bude za týden přemístěn do obří rozletové voliéry a následně snad i do Bohdanče.


     A aby toho nebylo málo, v důsledku zranění jednoho jedince z hnízdního páru jsme ve spolupráci s pracovníky HZS Pardubického kraje přistoupili k odebrání snůšky. Jeden dospělý jedinec nedokáže totiž vejce vysedět, natož pak krmit, zastiňovat a operovávat mláďata. Bohužel zástupci Záchranné stanice Pasíčka na místo dorazili po čtyřech hodinách do doby, kdy jedinec hnízdo opustil. Mezitím se tudy přehnala bouřka s deštěm, takže vejce byla hodně studená.

Proto jim záchranáři nedávali moc šancí na umělé dolíhnutí. Nicméně vejce byla umístěna v profesionální líhni, která sama hlídá vlhkost, teplotu a vejce otáčí téměř jako rodiče. A ze soboty na neděli se v líhni místo vajec objevil malý čapí kluk. Nyní nezbývá jen doufat, že se jej podaří rozkrmit a začne přijímat potravu. Co se vylíhne z dalších dvou vajec se uvidí za pár dní.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Foxconn zve na Vánoce ve mlejnech. Těšit se můžete na vystoupení Olgy Lounové i poslední návštěvu Automatických mlýnů

Připraven je velmi pestrý program, proto věřím, že si na své přijde opravdu každý. Záměrně jsme vybrali prostory Automatických mlýnů, které se široké veřejnosti brzy uzavřou,“ říká Jitka Kratochvílová, Chief Compliance & Development Office.

Společnost celý článek
1.6.

Patnáctka opět létá

Jedna z plánovaných ozdob letošního ročníku pardubické Aviatické pouti byla po náročné rekonstrukci znovuzprovozněna

Společnost celý článek
8.8.

Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

Až do včerejšího dne se vydražilo 757 obrázků za více než půl milionu korun. Jen letos našlo své nové majitele 513 kreseb.

Společnost celý článek
5.2.

Zdolají senioři kanál La Manche i potřetí?

„Přeplavme svůj La Manche“ – tak zní název celorepublikové soutěže, kterou vyhlašuje projekt SenSen, platforma pro více než stovku seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Letos se jedná již o 4. ročník štafetového plavání, který potrvá od 1. 2. do 28. 2. 2018. Jeho patronkou je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů.

Společnost celý článek
15.4.

Syn vyhrožoval rodičům újmou na zdraví

Rodinné majetkové neshody a alkohol jsou nebezpečná směs.

Společnost celý článek
4.6.

Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

Pokud se někdo na amatérské fotografy dívá s despektem, byl by překvapen kvalitou jejich záběrů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting