V pátek se labutě vrátily na Bajkal

10.1.

V pátek se labutě vrátily na Bajkal

V pátek se labutě vrátily na Bajkal

Ve čtvrtek 25. listopadu loňského roku byli pardubičtí hasiči krátce po 14. hodině přivoláni k vodní nádrži Bajkal na zdejším sídlišti Polabiny. Právě tady se totiž nacházelo několik kusů labutí, u nichž se objevilo důvodné podezření na otravu botulotoxinem. Hasiči na gumovém člunu postupně převáželi spolu s pracovníky Záchranné stanice Pasíčka z Boru u Skutče přiotrávené labutě z vodní hladiny na břeh. Následně byla nebohá zvířata umístěna do vozu a urychleně převezena do Záchranné stanice volně žijících živočichů v Boru u Skutče. Tady se ptáci během měsíce vyléčili a zcela uzdravení čekali na termín svého návratu do Pardubic. Tím dnem se pak stal pátek 7. ledna, kdy se labutě vrátily zpět na hladinu Bajkalu. Během transportu z Boru byli ptáci umístěni v pytlích, aby nedošlo k polámání jejich dlouhých křídel. Po celou dobu převozu i předchozí léčby byli klidní, stejně jako v průběhu vypouštění na vodní hladinu. Hasiči stále častěji spolupracují s pracovníky Záchranné stanice Pasíčka z Boru u Skutče nebo si je záchranná stanice volá na pomoc, pokud jsou ptáci i jiná zvířata v nepřístupném terénu či na vodní hladině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.9.

Letošní ročník Podzimních městských slavností nadchne svou rozmanitostí a dynamikou

Na náměstí se tak můžete těšit na premiéru francouzských šansonů v podání souboru Chanson Tria Coucou a Kabátová kvarteta a uslyšíte i čtvero kontrabasů The Pink Elephants. Závěr večera pak rozproudí známá pardubická formace, punková kapela Volant.

Společnost celý článek
3.5.

Legendární bojový letoun SPITFIRE bude v afi paláci lákat na aviatickou pouť

Tento letoun bude v polovině května vystřídán ultralehkým letounem Bleriot XI., se kterým Ing. Jan Kašpar uskutečnil 16. dubna 1910 v Pardubicích svůj první vzlet.

Společnost celý článek
18.10.

Hradec plánuje zřízení půjčovny kol

Počítáme s tím, že stojany s půjčovanými koly budou rozmístěny po celém území města.

Společnost celý článek
12.6.

Večírek pro nedočkavé bude - Rock for People odstartuje už ve středu

Rock for People přidává den navíc – na návštěvníky opět čeká parádní zahřívací hudební jízda v podobě populárního Večírku pro nedočkavé. Už ve středu 3. července ve 14.30 se otevřou brány Festivalparku a následující tři dny, až do soboty 6. července, budou patřit skvělé muzice z celého světa a té pravé letní festivalové zábavě se vším všudy.

Společnost celý článek
23.10.

Krajský pandemický plán již zaktualizovali

Ředitelé sociálních a zdravotnických organizací zaslali tento týden přehledy koho se konkrétně očkování týká.

Společnost celý článek
7.10.

Kosmický den v Pardubicích

Akce je spolupořádána Dopravní fakultou Jana Pernera a Fakultou elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting