V Poličce bude zahájen další ročník Listopadání

31.10.

V Poličce bude zahájen další ročník Listopadání

Stejně jako v předešlých ročnících Listopadání se návštěvníci mohou těšit na akce věnované připomenutí tomu, jak se žilo v období komunistického režimu, o co se zasloužila Olga Havlová, jaký byl život kapely Plastic People, jaké hity vládly československé hudební scéně 50. let: to vše a mnohé jiné návštěvníkům nabídne Listopadání 2013.


„Od roku 2008 jsme začali dělat v knihovně kulturní akce, které by hlavně mladým lidem měly přiblížit totalitu ze všech možných úhlů. Zveme si na besedy disidenty, spisovatele, hudebníky i politiky. I proto vzniklo následně občanské sdružení Pontopolis, které ve spolupráci s knihovnou tyto akce zastřešuje,“ řekla organizátorka Ludmila Homolová z poličské knihovny.


Poličské Listopadání zahájí unikátní výstava fotografiíí o Olze Havlové a jejím působením pro Výbor dobré vůle. Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 6. listopadu v 18.00 hodin v poličské knihovně. Vernisáž uvede Mgr. Monika Granja z Výboru dobré vůle. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie zobrazující počátky Nadace Olgy Havlové, setkání paní Olgy s lidmi se zdravotním postižením, princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Výstava bude věnována připomenutí 80. výročí narození Olgy Havlové. 


Ani letos nebude chybět beseda s Františkem „Čuňasem“ Stárkem. Legendární kapela české undergroundové scény Plastic People slaví 45. výročí a právě k této příležitosti se bude beseda konat. Muž českého undergroundu ve středu 13. listopadu povypráví o kapele a jejím působení v době totality. Slovem, hudbou a obrazem zavzpomínáme nejen na období komunistického režimu. 


V pátek 29. listopadu protančíme noc v rytmu rock and rollu - na návštěvníky opět čeká oblíbený retroples. Stylovému hudebnímu večírku bude tentokrát vládnout Elvis Presley, rock and roll a móda 50. let. Zahrají Sagging Brothers a do československé hudební scény 50. let nás vtáhne předkapela  Sirény.
Listopadání pořádá občanské sdružení Pontopolis ve spolupráci s Městskou knihovnou Polička, Výbor dobré vůle a Divadelní klub. Projekt podporuje město Polička, Pardubický kraj a MŠMT. Více informací o akcích na www.pontopolis.cz, www.knihovna.policka.org nebo na www.divadelniklub.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Město podpořilo dotacemi nemocnici a LDN v Rybitví

Léčebna měla do této chvíle k dispozici dva sanitní vozy, přičemž jeden z nich zakoupila jako již starší vozidlo. „Oprava staršího vozu by byla neekonomická a zbývající sanitní vůz nedokáže pokrýt požadavky všech pacientů. Město navíc nedisponuje podobným zařízením pro dlouhodobě nemocné, i proto jsme se tento záměr rozhodli podpořit,“ podotýká náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
27.8.

Přátelská nemocnice v Pardubickém kraji

Program Přátelská nemocnice podpoří Pardubický kraj v rámci pokračující transformace nemocnic i finančně.

Společnost celý článek
21.11.

Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

Interiéry rekonstruované budovy bývalé reálky v Pardubicích si prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek

Společnost celý článek
31.3.

Když nemůže na souseda, tak …

Podle závažnosti případu hrozí tomu, kdo by týral nebo usmrcoval zvířata, pokuta, popřípadě až odsouzení k odnětí svobody.

Společnost celý článek
8.4.

Kraj podporuje začínající včelaře

Ze 77 přijatých žádostí jich bylo vyřazeno deset, protože nesplňovaly podmínky.

Společnost celý článek
3.5.

Tělesně postižené sportovce budeme podporovat i nadále

Tématem byla pokračující podpora činnosti oddílu ze strany Pardubického kraje i osobní záštita nad turnajem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting