V Přelouči byli oceněni pomocníci rodinám

3.6.

V Přelouči byli oceněni pomocníci rodinám

Společnost přátelská rodině, takový je název certifikátu udělovaného Sítí mateřských center osobám nebo společnostem, které se významně zasloužily o podporu rodin a rodinné politiky. Letos poprvé byla v rámci Pardubického kraje předána ocenění na místní úrovni. Stalo se tak v pondělí 1. června v Přelouči zásluhou zdejšího Rodinného centra Kubíček, které stálo za celou akcí od nominací až po slavnostní vyhlášení. Na něm měl své zastoupení i Pardubický kraj. Náměstek hejtmana Roman Línek převzal nad aktivitou rodinného centra záštitu a osobně předal certifikáty oceněným.   „Kraj Síť mateřských center v regionu systematicky podporuje a například projektem Rodinné pasy se snaží v rámci svých možnosti rodiny podporovat všeobecně. Nicméně rodinná politika je polem, na kterém je smysluplná a žádoucí aktivita rodin samotných," uvedl Roman Línek, „Jsem proto velmi rád, že mateřská centra fungují, mají bohatou náplň činnosti a nezapomínají ani na ty, kteří jim v jejich práci pomáhají. Přeloučské předávání certifikátů je toho příjemným důkazem,“ dodal náměstek Línek, který všem oceněným předal i pozornost od Pardubického kraje.   Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť mateřských center poprvé v roce 2004 s cílem oceňovat ty, kteří podporují rodiny prostřednictvím nabídky bezbariérového prostředí, rodinných slev nebo snahou o zachování zdravého životního prostředí. V roce 2007 byla kampaň rozšířena o nový cíl – ohodnotit i ty, kteří nabídky rodinám nespojují s cílem získat klienta či zákazníka, ale pomáhají spontánně a přirozeně. Ocenění jsou předávána v místních, krajských a celorepublikových kolech. V rámci toho přeloučského bylo na zisk certifikátu nominováno celkem 17 subjektů, z nichž porota vybrala 9, které je skutečně získaly. Je možné, že některé z nich uspějí i v kole krajském, které se uskuteční na podzim letošního roku v Chrudimi. Certifikát Společnost přátelská rodině v Přelouči získali: Václav Luňák st., Stavební podnik Přelouč, s.r.o. Městská knihovna Přelouč, vedoucí Lýdie Válková Základní umělecká škola Přelouč, ředitelka Jana Bednářová Junák – svaz skautů a skautek, vedoucí oddílu Lukáš Spurný Klub maminek a dětí Sluníčko, vedoucí Jitka Salfická Oddělení sociálně právní ochrany dětí, vedoucí Šárka Junasová Základní škola Smetanova, ředitel František Jelínek Zdeněk Šrek, osobní asistent žáka Radima Navrátila

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.1.

Náměstek hejtmana uvítal smlouvu s odboráři

Ukazuje se, že odborové svazy jsou schopny vystoupit s takovými rozumnými požadavky pro zaměstnance, které jsou zaměstnavatelé ochotni dodržet

Společnost celý článek
18.5.

Prestižní soutěž Orlická věž slavila pětadvacetiny

Každoročně se soutěže účastní kolem 130 nejlepších závodníků z celé České republiky a Slovenska. Závodu se v pátek účastnilo celkem 88 závodníků z celé České republiky. Příslušníci v okrese Ústí nad Orlicí opravdu žijí sportem. Hasiči tady podávají skvělé výkony v požárním sportu, v nejtěžších hasičských disciplínách TFA, ve futsalu, orientačním běhu a právě i ve výstupu na cvičnou věž.

Společnost celý článek
5.9.

Pneumokok v Pardubickém kraji: mezi nejrizikovější skupinu patří osoby starší 55 let

První příznaky invazivního pneumokokového onemocnění jsou podobná chřipce – teplota, zimnice, třesavka, bolesti hlavy a zvracení. Právě proto jsou pneumokoková onemocnění velmi zrádná.

Společnost celý článek
14.5.

Investiční akce v dopravě

Dvě výběrová řízení na dodavatele, tři investiční záměry a třikrát zadání zakázky.

Společnost celý článek
11.4.

S Poláky o školství, zdravotnictví a sociálních věcech

Na jednodenní návštěvu Pardubického kraje zavítá delegace z partnerského Dolnoslezského vojvodství v Polsku.

Společnost celý článek
10.7.

Svitavy se stanou mekkou hasičského sportu

S napětím budeme sledovat také výkony výborných jednotlivců, například Tomáše Vlčka v běhu na 100 metrů s překážkami a Jana Gáška také v krátkém běhu a ve výstupu na věž. Z Pardubického kraje máme želízko v ohni v osobě Martina Lidmily z SDH Zbožnov, který letos přešel do kategorie juniorů. Rozhodně patříme ke světové špičce,“ zdůrazňuje Josef Bidmon.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting