V rámci půlmaratónu i „Pardubice na bruslích“

18.4.

První letošní příležitost pro organizované bruslení budou mít příznivci „inlajnů“ již tuto sobotu 21. dubna v rámci významného sportovního podniku – Městského vinařského půlmaratónu. Tradiční akce „Pardubice na bruslích“, která tímto vstupuje do své páté sezóny, se uskuteční od 11.00 hodin. Sraz bude tentokrát na třídě Míru, kde se budou odehrávat i doprovodné akce městského půlmaratónu. „Bruslaři budou mít k dispozici jeden z běžeckých okruhů, který měří 2,2 kilometru. Bude záležet na každém, kolikrát stihne tento okruh během zhruba 30 minut projet. Platí ovšem, že nejde o skutečný závod, ale spíše o pohodovou projížďku,“ vysvětlil organizátor pardubického in-line bruslení Michal Zitko. Časové omezení pro bruslení na pouhou půlhodinu vyplývá z celkového zajištění půlmaratónu. Příznivci kolečkových bruslí musí totiž včas vyklidit pole špičkově připraveným atletům, pro něž je pardubický půlmaratón jedním ze sportovních vrcholů. „V žádném případě nechceme omezovat běžce, jimž je sobota určena především. Naopak jsme rádi, že nám pořadatelé půlmaratónu vyšli vstříc a zařadili přímo před hlavní běh naše bruslení,“ doplnil Michal Zitko. V pořadí další akce „Pardubice na bruslích“ se bude konat v den státního svátku 8. května, což letos vychází na úterý. Začátek, dojezd i průběh samotné trasy bude v květnu také neobvyklý. „Začínat se bude u atletického stadionu na Dukle, a to přesně v 10 hodin dopoledne. Trasa pro bruslaře bude kopírovat trasu pro účastníky silničního běžeckého závodu a povede směrem do Nemošic a Mnětic,“ uvedl Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.2.

Silničáři lákali studenty do práce v oboru

Navíc věkový průměr našich zaměstnanců je vyšší, takže je jen otázkou času, kdy budeme muset uvolněná místa obsazovat mladými lidmi,“ řekl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec. Podobně hovořil také náměstek hejtmana Jaromír Dušek, který navíc připomněl i další výhodu práce v silničním hospodářství: „Není tajemstvím, že v Pardubickém kraji na tom nejsme s výší mezd kdovíjak dobře. Přesto si dovolím tvrdit, že právě v oboru silničního hospodářství patří mzdy k té vyšší hranici.“

Společnost celý článek
8.10.

Projekt EUROKLÍČ startuje i v našem kraji

Předpokládá, že projekt bude dokončen během dvou let v rámci celé republiky a že bude rozdáno více než 300 tisíc klíčů.

Společnost celý článek
19.1.

Ministerstvo vrátilo k přepracování hlukovou studii EBA

Informace o navrácení dokumentace lze do 30. ledna nahlédnout na odboru životního prostředí pardubického magistrátu.

Společnost celý článek
26.1.

TECHNOhrátky vstoupily do 5. ročníku ve voňavých dílnách a moderních laboratořích pardubické „Potraviny“

„Velice se osvědčilo, že na každém stanovišti plnili školáci různé dílčí úkoly a v akci tak vlastně byl nepřetržitě každý z nich. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací, co bylo ještě důležitější, vyzkoušeli si v praxi i mnoho netradičních činností – ruční tvarování rohlíků a housek, mikroskopování škrobových zrn, v reologické laboratoři testování lidských smyslů a senzorické hodnocení pečiva či balení zboží. Bylo vidět, že žáky to baví a snažili se pokaždé odvést maximální výkon,“ popsala dění na pracovištích Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
5.12.

Novohradecké divadlo skončilo. Ať žije Hradecké!

Nájemní smlouvu v Lucii neprodloužil podnikatel pan Pavel Šonka a Novohradecké divadlo se ocitá na dlažbě.

Společnost celý článek
29.7.

Tropické počasí způsobilo přehřátí haly s drůbeží

Ve dvou patrech je zde umístěno přibližně 22 tisíc kusů drůbeže. Teplota v hale byla ve 12 hodin 32,5 st.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting