V rámci půlmaratónu i „Pardubice na bruslích“

18.4.

První letošní příležitost pro organizované bruslení budou mít příznivci „inlajnů“ již tuto sobotu 21. dubna v rámci významného sportovního podniku – Městského vinařského půlmaratónu. Tradiční akce „Pardubice na bruslích“, která tímto vstupuje do své páté sezóny, se uskuteční od 11.00 hodin. Sraz bude tentokrát na třídě Míru, kde se budou odehrávat i doprovodné akce městského půlmaratónu. „Bruslaři budou mít k dispozici jeden z běžeckých okruhů, který měří 2,2 kilometru. Bude záležet na každém, kolikrát stihne tento okruh během zhruba 30 minut projet. Platí ovšem, že nejde o skutečný závod, ale spíše o pohodovou projížďku,“ vysvětlil organizátor pardubického in-line bruslení Michal Zitko. Časové omezení pro bruslení na pouhou půlhodinu vyplývá z celkového zajištění půlmaratónu. Příznivci kolečkových bruslí musí totiž včas vyklidit pole špičkově připraveným atletům, pro něž je pardubický půlmaratón jedním ze sportovních vrcholů. „V žádném případě nechceme omezovat běžce, jimž je sobota určena především. Naopak jsme rádi, že nám pořadatelé půlmaratónu vyšli vstříc a zařadili přímo před hlavní běh naše bruslení,“ doplnil Michal Zitko. V pořadí další akce „Pardubice na bruslích“ se bude konat v den státního svátku 8. května, což letos vychází na úterý. Začátek, dojezd i průběh samotné trasy bude v květnu také neobvyklý. „Začínat se bude u atletického stadionu na Dukle, a to přesně v 10 hodin dopoledne. Trasa pro bruslaře bude kopírovat trasu pro účastníky silničního běžeckého závodu a povede směrem do Nemošic a Mnětic,“ uvedl Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.3.

Přípravy na rekonstrukci havarijních mostů v pokračují. Snahou kraje je čerpat co nejvíce peněz z evropských fondů

Na základě rozhodnutí rady bude následně v nejbližší době zahájeno zadávací řízení na zhotovitele projektových dokumentací a následně bude zpracována žádost o podporu do Integrovaného regionálního operačního programu.

Společnost celý článek
16.10.

Prodej bytů družstvu je pro nájemníky nevýhodný

Prodejní cena byla stanovena podle technického stavu domů na 9 až 12,5 tisíc korun za metr čtvereční.

Společnost celý článek
24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi.

Společnost celý článek
1.12.

Ondřej Beneš z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

Soutěžící v korespondenčním kole připravovali vlastní recept podle zadání. Jejich úkolem bylo navrhnout nápaditý a chutný pokrm vhodný jako svačina do školy pro děti, žáky nebo studenty.

Společnost celý článek
6.2.

Primář Bureš: Zájem mladých lékařů a sester o multioborovou spolupráci při léčbě ran stoupá

„Tato medicínská oblast jednoznačně vyžaduje spolupráci odborníků z mnoha oborů. Nelze si myslet, že všechno zvládnu sám, občas je potřeba pomoci či konzultace jiného specialisty. Je velice pozitivní, že nutnost multioborové spolupráce už lékaři i sestry začínají chápat,“ pronesl Ivo Bureš, předseda České společnosti pro léčbu rány a primář Geriatrického centra Pardubické nemocnice.

Společnost celý článek
3.1.

Silver A v paměti tří generací

Výsadek Silver A byl na území protektorátu Čechy a Morava shozen 29. prosince 1941 společně s výsadkem Anthropoid.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting