V Ronalu vznikne až 120 nových pracovních míst

16.10.

V Ronalu vznikne až  120 nových pracovních míst

 Výrobce hliníkových kol pro osobní i užitkové vozy RONAL CR, s. r. o., připravuje rozšíření výroby ve Starých Čívicích na Pardubicku. Hejtmany Martina Netolického a Lubomíra France o tom informoval při včerejší návštěvě podniku generální ředitel Ronalu Jiří Hnízdo spolu s ředitelem pardubické pobočky Pavlem Fléglem. Rozšíření výroby by mohlo přinést nová pracovní místa.


     Výrobní závod v Pardubicích byl otevřen v roce 2006 a doposud patří mezi nejmodernější svého druhu v republice. Zaměstnává v průmyslové zóně přibližně 500 zaměstnanců. „V obou závodech v Jičíně a Pardubicích vyrobí 4,5 milionů hliníkových kol ročně. Do tří let chtějí pardubický závod rozšířit tak, aby zvýšili objem výroby až o jeden milion kusů. Spolu s navýšením výrobní kapacity počítají se zvýšením zaměstnanosti až o předpokládaných 120 pracovních míst,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. RonalGroup je v Evropě největším výrobcem hliníkových kol. „Abychom si své prvenství udrželi, musíme trvale hledat cesty, jak objem výroby zvětšovat. Vedle zlepšování kvality a zvýšení produktivity jdeme i extenzivní cestou, což znamená navýšení výrobních kapacit,“ sdělil ředitel pardubického podniku Pavel Flégl. Projekt rozšíření výroby podle něj zapadá do firemní strategie a staví na moderní technologii, která už v Pardubicích je a také na umu a kvalitě lidí, kteří již v pardubickém závodě pracují.


     Největší překážkou projektu se jeví získání kladného stanoviska v procesu EIA. Územní plán Statutárního města Pardubice vyžaduje vedle provozních ploch také 20 procent zeleně v okolí. „V současnosti máme připravenou studii, která je podkladem pro posouzení našeho záměru ze strany státních orgánů. Pokud dojde ke kladnému vyřízení a obdržíme také i stavební povolení, budeme potřebovat přibližně jeden rok na výstavbu,“ vysvětlil Pavel Flégl.
Příležitost pro střední odborné školy


     Hejtman Martin Netolický s řediteli diskutoval také o úrovni absolventů středních odborných škol. „Zaměstnavatelé stále více dbají na aktivní znalost alespoň jednoho cizího jazyka, který během pracovního poměru zaměstnanec využije a dále rozvíjí. Společnost zaměstnává také velmi kvalifikované zaměstnance ve výrobě. Je to výzva pro naše střední školy především ve strojírenských oborech jako elektromechanik,“ zdůraznil hejtman Netolický.
O podniku:


     26. srpna 1993 byl v České republice založen společný podnik lucemburské holdingové společnosti Société de Developpment Technique et Industrial SA a jičínské firmy Agrostroj a. s. na výrobu automobilových hliníkových disků pod značkou Ronal. Po roce 1997 prošel podnik rozsáhlým dlouhodobým investičním rozvojem, který vrcholí otevřením druhého výrobního závodu v Pardubicích v roce 2006. Hlavními odběrateli se staly firmy Mercedes, Audi, VW, BMW,

Škoda a nově Kia a Hunday. Současným stoprocentním vlastníkem Ronalu je švýcarská společnost Ronal AG – RONALGROUP se sídlem v Harkingenu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Řidiči, pozor u Opatovic nad Labem

Tato komunikace bude uzavřena od středeční 9. hodiny ranní do páteční 13. hodiny.

Společnost celý článek
18.6.

Roman Línek na zasedání Výboru regionů EU

Tato rezoluce zdůrazňuje regionální rozměr potíží automobilového průmyslu včetně jeho subdodavatelů.

Společnost celý článek
5.10.

Obec Pomezí vybuduje kanalizační síť

O 52 tun dusičnanů, fosforečnanů a nerozpuštěných látek ročně se tak sníží zatížení vodních toků v regionu.

Společnost celý článek
18.2.

V centru Pardubice byla slavnostně otevřena nová prodejna reginálních potravin

Na rozdíl od e-shopu si mohou zákazníci potraviny prohlédnout, zjistit, jak voní nebo je i ochutnat.

Společnost celý článek
31.3.

V kraji opět proběhne "Zebra"

Projekt zaměřený na přechody pro chodce.

Společnost celý článek
23.5.

Línek na Žofíně promluvil ke Svazu PTP

Právě na Žofíně byl svaz před čtyřiceti lety v rámci „Pražského jara“ 1968 založen.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting