V Ronalu vznikne až 120 nových pracovních míst

16.10.

V Ronalu vznikne až  120 nových pracovních míst

 Výrobce hliníkových kol pro osobní i užitkové vozy RONAL CR, s. r. o., připravuje rozšíření výroby ve Starých Čívicích na Pardubicku. Hejtmany Martina Netolického a Lubomíra France o tom informoval při včerejší návštěvě podniku generální ředitel Ronalu Jiří Hnízdo spolu s ředitelem pardubické pobočky Pavlem Fléglem. Rozšíření výroby by mohlo přinést nová pracovní místa.


     Výrobní závod v Pardubicích byl otevřen v roce 2006 a doposud patří mezi nejmodernější svého druhu v republice. Zaměstnává v průmyslové zóně přibližně 500 zaměstnanců. „V obou závodech v Jičíně a Pardubicích vyrobí 4,5 milionů hliníkových kol ročně. Do tří let chtějí pardubický závod rozšířit tak, aby zvýšili objem výroby až o jeden milion kusů. Spolu s navýšením výrobní kapacity počítají se zvýšením zaměstnanosti až o předpokládaných 120 pracovních míst,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. RonalGroup je v Evropě největším výrobcem hliníkových kol. „Abychom si své prvenství udrželi, musíme trvale hledat cesty, jak objem výroby zvětšovat. Vedle zlepšování kvality a zvýšení produktivity jdeme i extenzivní cestou, což znamená navýšení výrobních kapacit,“ sdělil ředitel pardubického podniku Pavel Flégl. Projekt rozšíření výroby podle něj zapadá do firemní strategie a staví na moderní technologii, která už v Pardubicích je a také na umu a kvalitě lidí, kteří již v pardubickém závodě pracují.


     Největší překážkou projektu se jeví získání kladného stanoviska v procesu EIA. Územní plán Statutárního města Pardubice vyžaduje vedle provozních ploch také 20 procent zeleně v okolí. „V současnosti máme připravenou studii, která je podkladem pro posouzení našeho záměru ze strany státních orgánů. Pokud dojde ke kladnému vyřízení a obdržíme také i stavební povolení, budeme potřebovat přibližně jeden rok na výstavbu,“ vysvětlil Pavel Flégl.
Příležitost pro střední odborné školy


     Hejtman Martin Netolický s řediteli diskutoval také o úrovni absolventů středních odborných škol. „Zaměstnavatelé stále více dbají na aktivní znalost alespoň jednoho cizího jazyka, který během pracovního poměru zaměstnanec využije a dále rozvíjí. Společnost zaměstnává také velmi kvalifikované zaměstnance ve výrobě. Je to výzva pro naše střední školy především ve strojírenských oborech jako elektromechanik,“ zdůraznil hejtman Netolický.
O podniku:


     26. srpna 1993 byl v České republice založen společný podnik lucemburské holdingové společnosti Société de Developpment Technique et Industrial SA a jičínské firmy Agrostroj a. s. na výrobu automobilových hliníkových disků pod značkou Ronal. Po roce 1997 prošel podnik rozsáhlým dlouhodobým investičním rozvojem, který vrcholí otevřením druhého výrobního závodu v Pardubicích v roce 2006. Hlavními odběrateli se staly firmy Mercedes, Audi, VW, BMW,

Škoda a nově Kia a Hunday. Současným stoprocentním vlastníkem Ronalu je švýcarská společnost Ronal AG – RONALGROUP se sídlem v Harkingenu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Pracovníci akademie se díky smlouvě s krajem a sdružením Orlicko podílejí na více jak 15 projektech v regionu.

Společnost celý článek
29.3.

Pardubice obhájily titul Město pro byznys

Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom. V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč.

Společnost celý článek
30.6.

Na Kunětické hoře bude stvrzeno partnerství Hradecka a Pardubicka podpisem memoranda pro rozvoj a integrované územní investice metropolitní oblasti v následujících letech.

Prioritními oblastmi rozvoje aglomerace, na něž se připravované projekty pro čerpání z evropských strukturálních fondů zaměřují, jsou: atraktivní a environmentálně příznivá doprava, životní prostředí, vzdělávání a využití památek pro vzdělávání a rozvoj kreativního průmyslu, výzkum na vysokých školách a spolupráce škol a firem v oblasti vědy a výzkumu.

Společnost celý článek
24.11.

V Ústeckoorlické nemocnici spustili babybox druhé generace

Babybox ve druhé, zcela modernizované nerezové verzi poskytuje klimatizovaný prostor, automatické otevírání a uzavírání dveří boxu, sledování teploty a správu včetně přenosu obrazu vnitřního prostoru boxu přes počítač.

Společnost celý článek
14.3.

Sobotní dětský den v duchu Gladiator Race v OC Futurum nabídne adrenalinové cvičiště malým gladiátorům

Vyhledávaná série běžeckých závodů Gladiator Race má svou neopakovatelnou atmosféru prostoupenou adrenalinem, překonáváním sebe samých i radostí z pohybu. A zájem rok od roku vzrůstá i mezi mladšími ročníky. Vyjma bláta a kaluží tuto atmosféru v královéhradeckém OC Futurum již počtvrté malým gladiátorům a gladiátorkám přiblíží organizace Sportvisio, pořadatel distančních či adrenalinových překážkových běhů.

Společnost celý článek
26.8.

Nesprávné parkování

Druhým častým přestupkem bylo parkování na silniční vegetaci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting