V Sezemicích otevřeli „Dům bezpečnosti“

5.8.

V Sezemicích otevřeli „Dům bezpečnosti“

Alespoň tak nazval společnou služebnu Městské policie a Policie České republiky šéf okresního ředitelství Policie ČR Radek Malíř. Jejímu včerejšímu slavnostnímu otevření byl v historické budově sezemické radnice vedle dalších hostů přítomen i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Fungování této nové stanice znamená především zlepšení dosažitelnosti policie pro obyvatele Sezemic i okolních obcí a zvýšení bezpečnosti v celé oblasti,“ řekl v Sezemicích Roman Línek. „Sdílení jedné služebny státní i městkou policií je pak pro mě důkazem, že co nejužší integrace a spolupráce mezi jednotlivým složkami záchranného systému, o kterou se snažíme v rámci celého Pardubického kraje, je tou správnou cestou. Vždyť právě těch pár minut získaných správnou komunikací a kooperací může často rozhodovat o záchraně lidských životů či majetku,“ dodal Línek. Úkolem sezemických strážníků i policistů je především řešení problémů v oblasti veřejného pořádku a dopravy na celém území svazku obcí Loučná, jehož je město Sezemice členem. K plnění těchto úkolů budou také společně využívat kamerový systém, který byl do Sezemic pořízen v rámci programu Partnerství.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.6.

Pardubice chtějí lépe organizovat dopravu

Plynulosti a bezpečnosti dopravy v Pardubicích by mohl pomoci projekt, který si nechalo zpracovat město.

Společnost celý článek
30.11.

Dobrovolníci, neziskovky, odpovědné firma - trio, které pomáhá

„Práce pro druhé, ať už v neziskovkách nebo jako dobrovolník je založena na srdcích - když se lidé spojí, má to vždy velkou sílu. Věnujte proto svým drahým ale i těm, které tak úplně neznáte a víte, že jsou opuštění, to nejcennější, co máme, a to je vzájemnost a svůj čas,“ pronesla na závěr senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
4.2.

Svitavští gymnazisté pomohli novorozeneckému oddělení

Slavnostního předání se zúčastnilo i vedení gymnázia a jeho studenti.

Společnost celý článek
16.2.

Boj proti spalovně nebezpečného odpadu v Rybitví nekončí.

Odmítavý postoj radních a zastupitelů města Pardubic ke spalovně se rozhodně nezměnil.

Společnost celý článek
17.7.

Pardubický kraj má čtyři nové autobusy

Nově zakoupené autobusy jsou vyrobeny libchavskou firmou SOR, na podzim se k nim připojí ještě malokapacitní autobus stejné značky a také midibus Rošero. „Je potěšitelné, že výrobu autobusů pro dopravní obslužnost v našem kraji z větší části zajišťuje regionální firma. Dává práci lidem u nás v kraji a to je vždycky dobře,“ dodal Jaromír Dušek.

Společnost celý článek
5.2.

Cílený vandalismus nebo klukovina...

Osmatřicetiletý místní majitel osobního automobilu ho zaparkoval na volně přístupném parkovišti u Divišova divadla, když se po čase k němu vrátil, byla už tma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting