V sobotu to nevyšlo, zkusil to v neděli

14.12.

V sobotu to nevyšlo, zkusil to v neděli

V sobotu to nevyšlo, zkusil to v neděli

Během uplynulého víkendu zaměstnával policisty v Holicích jednapadesátiletý muž z Rychnovska. Ten byl nejprve v sobotních dopoledních hodinách přistižen ostrahou jednoho ze zdejších obchodních domů s celkem pěti lahvemi alkoholu pod oděvem, se kterými měl bez zaplacení projít pokladnami. Škoda, která by tak prodejně vznikla, se pohybovala v řádech stokorun. Policisté, kteří se dostavili na místo, však provedenou kontrolou ve svých evidencích zjistili, že muž se dopustil krádeže, ačkoliv byl již v nedávné době za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Následně mu proto strážci zákona ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což může být potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. Sobotní neúspěch tak zřejmě přivedl jednapadesátiletého muže do dalšího z holických obchodních domů i v neděli dopoledne. Tentokrát měl přes pokladny pronést několik kusů čokoládových tyčinek, slazené mléko, náplně různých příchutí, šlehačky a další zboží, vše za více než tři sta korun. I za tento skutek mu tedy policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Evropské finance zkrášlí centrum Letohradu

Současné sídlo úřadu v Komenského ulici je podle vedení radnice jedním z nejhorších.

Společnost celý článek
7.6.

V Pardubickém kraji končí opravy silnic I. třídy po zimě

Silničáři v těchto dnech dokončují opravy závad na silnicích 1. třídy v Pardubické kraji, které způsobila zima. Šlo především o opravy děr a popraskaného asfaltu.

Společnost celý článek
26.9.

Ústeckoorlické integrační setkání osob se zdravotním postižením

Příchozí měli možnost si zde vyzkoušet, jak se osobám se zdravotním postižením ve městě žije (jízda na invalidním vozíku, chůze poslepu s holí, malování ústy a mnoho dalších aktivit, které jsou pro osoby se zdravotním postižením běžné a pro většinu z nás nevšední).

Společnost celý článek
20.3.

Splněná dětská přání

Nadační fond Romane Čhave podporuje vzdělávání dětí ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

Společnost celý článek
21.5.

7. ročník ChemQuestu ukázal, že kreativita a nadšení pro chemii stále stoupají. Mezi vítěznými pokusy se podařilo najít nejen zlato pro Rudolfa II.

Podmínkou účasti v soutěži ChemQuest je připravit originální pokus nebo více pokusů na zadané téma, které žáci spolu s přihláškou představí krátkým zajímavým videem. V 7. ročníku se jednalo o témata: Chemie a barvy (pro kategorii SŠ) a Chemie a kovy (pro žáky ZŠ). Z celkem 42 přihlášených týmů se do finále může probojovat vždy 10 družstev z každé věkové kategorie. Středoškoláci měli tentokrát z důvodu nemoci zastoupení 9 týmů.

Společnost celý článek
12.9.

Veletrh přilákal desítky vystavovatelů

Kromě českých vystavovatelů tu své stánky měly i nizozemská stavební společnost či švédská firma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting