V Ústí představili unikát - motocykl MIDALU

17.1.

V Ústí představili unikát - motocykl MIDALU

V Ústí představili unikát - motocykl MIDALU

V pátek 14. ledna přivítal Kulturní dům Ústí nad Orlicí stovky lidí. Konalo se zde totiž oficiální představení nového motocyklu, vyvinutého ústeckou firmou FGR, a nazvaného MIDALU. Po šesti letech náročné práce tak byl představen luxusní silniční motocykl s nejlepšími dostupnými komponenty, špičkovým zpracováním nejkvalitnějších možných materiálů a spoustou netradičních řešení.   Slavnostního představení motocyklu se účastnila řada významných hostů včetně starosty města Petra Hájka. Večer moderoval Dalibor Gondík a samotné odhalení motocyklu provedl jezdec MOTO GP Karel Abrahám.   Na celém projektu se začalo pracovat v roce 2005, kdy byla ministerstvem průmyslu schválena dotace na vývoj motoru FGR 2500 V6. Po nekonečném kreslení začala výroba modelů, přípravků a v roce 2007 celého motoru.   Motocykl se vyznačuje především šestiválcovým motorem o objemu 2,5 litru, který stále patří mezi obsahově největší motocykl na světě. Zajímavé je řešení samonosné karbonové nádrže, která současně tvoří funkci sedla a díky tomu také ponížení celkové váhy motocyklu, který má v současné chvíli 270 kilogramů. Na celém projektu, který je nejen v naší republice unikátní, se podílelo celkem 44 firem z ČR, Německa a Itálie.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.12.

Kulturní centrum Pardubice čeká změna ve vedení.

Personální změny ani časté změny v organizační struktuře, ke kterým docházelo pod vedením Markéty Ondrouškové, nenapomohly stabilizaci centra a oproti dřívějšímu vedení byli ve větší míře využíváni také externí pracovníci. Město jako zřizovatel navíc ze strany kulturního centra doposud neobdrželo jasný koncepční záměr, kam by měla organizace v budoucnu směřovat.

Společnost celý článek
31.8.

Pardubický festival vína oslavil osmnácté narozeniny

Pardubický festival vína je svátkem nejen dobrého pití, ale i chutného jídla. Irský restaurant St. Patrick letos nabídl pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger, pražská restaurace Passage si připravila bohaté menu francouzských delikates. Gurmáni tak mohli okusit šneky v červeném víně, žabí stehýnka na másle, jehněčí koule v perníku nebo krevety s ananasem. Příjemný chuťový zážitek doplnily francouzské a holandské sýry, čokolády, pralinky nebo kolumbijská a čerstvě pražená káva.

Společnost celý článek
27.6.

„Tichý svět“ v Chrudimi

Nejen pro lidi se sluchovým postižením, ale i pro jejich rodiny a blízké vznikla v Chrudimi organizace Tichý svět.

Společnost celý článek
18.11.

Službám města Pardubic začíná zimní sezóna

Součástí Plánu ZÚ je i tzv. Schvalovací doložka, která obsahuje ustanovení o tom, že zimní údržba nebude dočasně prováděna na komunikacích, kam se technika SmP a.s. nedostane z důvodů překážek na komunikacích / nevhodně zaparkovaná vozidla, silně zledovatělé komunikace vzniklé plošným zmrznutím vody při poruchách vodovodního řádu, překopu komunikace apod./. V takovém případě bude, po dohodě s odborem dopravy, tato komunikace označena značkou A22 s dodatkovou tabulkou o neprovedení zimní údržby.

Společnost celý článek
21.4.

Perníková popelnice putuje do devíti míst Pardubického kraje

K vítězství v soutěži bylo potřeba dosáhnout nejvyššího objemu celkové výtěžnosti tříděného odpadu.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice přechodně využijí základny v Náměšti a Čáslavi

Od srpna budou pardubické letiště využívat letouny Jas – 39 Gripen z čáslavské základny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting