Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

4.9.

Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

V pondělí 7. září dopoledne zavítá na akademickou půdu Univerzity Pardubice prezident České republiky Václav Klaus. V rámci své několikadenní návštěvy Pardubického kraje se zde zúčastní besedy se studenty. V Aule Arnošta z Pardubic, největší posluchárně univerzitního kampusu, se setká se studenty zejména doktorských studijních programů a akademickými pracovníky školy. Zastoupeni tu však budou i studenti pardubických středních škol, aby s panem prezidentem pobesedovali o aktuálním dění doma i ve světě. Po hodinové besedě, jež proběhna mezi 11. a 12. hodinou, se prezident Klaus setká s novináři. Rektor univerzity profesor Jiří Málek jej poté provede nově vybudovaným moderním areálem Fakulty chemicko-technologické. Ten byl postaven v uplynulých 3 letech v samém srdci univerzitního kampusu. Rektor Málek a prorektoři docentka Ivana Kraftová a docent Jiří Cakl se následně zúčastní společného oběda s prezidentem republiky, a to na pozvání Pardubického kraje. Slavnostní oběd se koná v nedaleké Labské hotelové střední odborné škole. Prezident republiky Václav Klaus tak tento rok navštíví Univerzitu Pardubice v pořadí již popáté. V listopadu 1996 měl jako předseda vlády přednášku v posluchárně na náměstí Čs. legií, v září 2000 se zúčastnil na Univerzitě Pardubice ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyvrcholení oslav padesáti let vysokého školství v Pardubicích. V květnu 2003 besedoval Václav Klaus v univerzitní aule s pardubickými vysokoškoláky již jako prezident České republiky, na jedné z prvních návštěv krajů po svém prvním zvolení, a naposledy v prosinci 2005 zavítal v Litomyšli na Fakultu restaurování Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.7.

Přineste víčka na Rock For People, pomůžete hendikepovaným.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Společnost celý článek
7.11.

Kraj podpoří hospodaření v lesích a životní prostředí

Na protipovodňová opatření získal částku 1,69 milionu korun, kterou proinvestuje v letech 2008 a 2009.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj jednal s VZP o novém vybavení pro pardubickou nemocnici

Do budoucna je reálné nasmlouvat ze strany VZP do naší nemocnice potřebné druhé CT pro akutní výkony a magnetickou rezonanci.

Společnost celý článek
7.11.

Zdravotnická záchranná služba převzala 6 nových sanitek

V posledních čtyřech letech se podařilo vylepšit hospodaření Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje natolik, že z příspěvku od Pardubického kraje na činnost může investovat i do nových sanitek. Od roku 2010 zakoupila záchranka šest vozů rendez-vous za více než osm milionů korun a 21 velkých sanitek za téměř 50 milionů korun.

Společnost celý článek
14.1.

Expozice kraje na Region Tour v Brně: letos levnější

Realizace expozice bude stát 260 tisíc korun, což je o 111 tisíc méně než vloni.

Společnost celý článek
18.12.

Na palubovce se předávaly ceny za nejlepší basketbalové obrázky

Slavnostním předáním cen vyvrcholilo 4. BasketMalování, projekt Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice pro dětské pacienty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting