Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

4.9.

Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

V pondělí 7. září dopoledne zavítá na akademickou půdu Univerzity Pardubice prezident České republiky Václav Klaus. V rámci své několikadenní návštěvy Pardubického kraje se zde zúčastní besedy se studenty. V Aule Arnošta z Pardubic, největší posluchárně univerzitního kampusu, se setká se studenty zejména doktorských studijních programů a akademickými pracovníky školy. Zastoupeni tu však budou i studenti pardubických středních škol, aby s panem prezidentem pobesedovali o aktuálním dění doma i ve světě. Po hodinové besedě, jež proběhna mezi 11. a 12. hodinou, se prezident Klaus setká s novináři. Rektor univerzity profesor Jiří Málek jej poté provede nově vybudovaným moderním areálem Fakulty chemicko-technologické. Ten byl postaven v uplynulých 3 letech v samém srdci univerzitního kampusu. Rektor Málek a prorektoři docentka Ivana Kraftová a docent Jiří Cakl se následně zúčastní společného oběda s prezidentem republiky, a to na pozvání Pardubického kraje. Slavnostní oběd se koná v nedaleké Labské hotelové střední odborné škole. Prezident republiky Václav Klaus tak tento rok navštíví Univerzitu Pardubice v pořadí již popáté. V listopadu 1996 měl jako předseda vlády přednášku v posluchárně na náměstí Čs. legií, v září 2000 se zúčastnil na Univerzitě Pardubice ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyvrcholení oslav padesáti let vysokého školství v Pardubicích. V květnu 2003 besedoval Václav Klaus v univerzitní aule s pardubickými vysokoškoláky již jako prezident České republiky, na jedné z prvních návštěv krajů po svém prvním zvolení, a naposledy v prosinci 2005 zavítal v Litomyšli na Fakultu restaurování Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Divadlo se bude hrát i v jurtě z pneumatik

Nabídne i novinky, například netradiční scénu v podobě jurty ze dvou tisíc pneumatik, která vyroste na Velkém náměstí.

Společnost celý článek
21.8.

Již dnes tradiční večerní soutěž v požárním útoku

Mezi sebou si to ´rozdají´ družstva dobrovolných hasičů nejen z Pardubického kraje. Tento druh soutěže je pro závodníky ztížen minimálním osvětlením, což klade velké nároky na přesnost práce s hasičskou technikou.

Společnost celý článek
4.8.

Bilance víc než smutná: opět dva mrtví

Lékaři a záchranáři se několik desítek minut snažili stabilizovat a zachránit dvě těžce zraněné osoby.

Společnost celý článek
21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině.

Společnost celý článek
13.1.

Mobilní jízdenka v hradecké MHD vstupuje do pátého roku

Prodej jízdného přes SMS má stoupající tendenci. Svědčí o tom fakt, že v každém měsíc roku 2015 bylo dosaženo prodejů vyšších než ve shodném měsíci roku 2014, a to zhruba o tři až čtyři tisíce kusů.

Společnost celý článek
7.5.

Pardubické letiště v květnu

Výcvik na vojenském letišti v Pardubicích bude v měsíci květnu přibližně ve stejném rozsahu jako v předchozím období.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting