Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

4.9.

Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

V pondělí 7. září dopoledne zavítá na akademickou půdu Univerzity Pardubice prezident České republiky Václav Klaus. V rámci své několikadenní návštěvy Pardubického kraje se zde zúčastní besedy se studenty. V Aule Arnošta z Pardubic, největší posluchárně univerzitního kampusu, se setká se studenty zejména doktorských studijních programů a akademickými pracovníky školy. Zastoupeni tu však budou i studenti pardubických středních škol, aby s panem prezidentem pobesedovali o aktuálním dění doma i ve světě. Po hodinové besedě, jež proběhna mezi 11. a 12. hodinou, se prezident Klaus setká s novináři. Rektor univerzity profesor Jiří Málek jej poté provede nově vybudovaným moderním areálem Fakulty chemicko-technologické. Ten byl postaven v uplynulých 3 letech v samém srdci univerzitního kampusu. Rektor Málek a prorektoři docentka Ivana Kraftová a docent Jiří Cakl se následně zúčastní společného oběda s prezidentem republiky, a to na pozvání Pardubického kraje. Slavnostní oběd se koná v nedaleké Labské hotelové střední odborné škole. Prezident republiky Václav Klaus tak tento rok navštíví Univerzitu Pardubice v pořadí již popáté. V listopadu 1996 měl jako předseda vlády přednášku v posluchárně na náměstí Čs. legií, v září 2000 se zúčastnil na Univerzitě Pardubice ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyvrcholení oslav padesáti let vysokého školství v Pardubicích. V květnu 2003 besedoval Václav Klaus v univerzitní aule s pardubickými vysokoškoláky již jako prezident České republiky, na jedné z prvních návštěv krajů po svém prvním zvolení, a naposledy v prosinci 2005 zavítal v Litomyšli na Fakultu restaurování Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.10.

Putovní oslava 176 let Pilsner Urquell navštíví Pardubice a Hradec Králové

Putovní roadshow zavítá 19.10. do Pardubic a Hradce Králové. Oslava odstartuje v 17 hod. v pardubické restauraci St. Patrick II, v 19 se přesune do Hradce Králové – restaurace Na Hradě a jako poslední budou mít návštěvníci možnost prožít skvělý pivní zážitek ve 21 hod v královéhradecké restauraci PUOR Jachta.

Společnost celý článek
20.7.

Požár balíku slámy

Požár se mu ale nepodařilo zlikvidovat. Plameny se začaly nebezpečně šířit i do lesního porostu.

Společnost celý článek
6.8.

V pátek uzavře matriku pardubický svatební maratón

Podobně frekventovaným dnem byl v loňském roce 7. červenec, během něhož v Pardubicích uzavřelo manželství 31 dvojic.

Společnost celý článek
18.1.

Pardubice poplatek za komunální odpad nezdraží, naopak nabízí osvobození

V roce 2013 očekáváme celkové náklady na odpadové hospodářství 73,5 milionů korun. V přepočtu to vychází na 839 korun na každého Pardubáka.

Společnost celý článek
3.8.

O zelené kontejnery je v Pardubicích zájem

Do čtvrtého měsíce vstupuje pilotní projekt na separaci bioodpadu v některých pardubických domácnostech.

Společnost celý článek
1.2.

Jednací sál krajské rady obsadí psi

Pro tu svoji smlouvu si přijdou i kynologové a s nimi jejich čtyřnozí „parťáci“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting