Vánoční strom rostl mezi paneláky

26.11.

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Vánoční strom, který včera „vyrostl“ na pardubickém Pernštýnské náměstí, aby zde na sklonku roku 2008 dotvářel sváteční atmosféru, neměl dalekou cestu. Nebyl poražen v Krkonoších, v Orlických horách ani na Vysočině, ale uprostřed sídliště Polabiny. Je to v pořadí již třetí vánoční strom, který Pardubice pořídily z „vlastních zdrojů“, tedy z městské zeleně. „Vybíráme ze stromů, které jsou přerostlé, nebo překážejí a tudíž je nutné je pokácet. Takto poslouží ještě jednou,“ řekla Nina Kvapilová, mluvčí společnosti Služby města Pardubice, které v Pardubicích vánoční výzdobu zajišťují. Na území města Pardubic budou letos stát tři řezané vánoční stromy. V sídlišti Dubina, u ČEZ arény a na Pernštýnském náměstí, které vánoční strom pravidelně zdobívá. „Strom před radnicí bývá nejvyšší. Letos měří 15 metrů a je to smrk pichlavý (Picea pungens),“ dodala mluvčí služeb. Smrk rostl v Lidické ulici, v příštím roce by však musel být pokácen kvůli rekonstrukci kanalizace. Do pátku bude slavnostně ozdoben, stejně jako 15 rostlých stromů v Pardubicích, například v parku Bratranců Veverkových, před KD Dukla, v Pardubičkách, v Doubravicích, v Trnové, a na sídlišti v Polabinách. Vánoční strom se v Pardubicích letos rozsvítí o první adventní neděli, tedy 30. listopadu v 16 hodin. Na Pernštýnském náměstí bude rušno již od 29. listopadu, kdy zde začínají Mikulášské slavnosti, které mohou být inspirací pro nadcházející vánoční svátky. Pracovníci Služeb v předstihu instalovali vánoční výzdobu v celém městě. Sloupy veřejného osvětlení zdobí 82 vánočních motivů, Pernštýnské náměstí lemují světelné řetězy, stromy na náměstí Republiky se zahalily do pavučinek bílých žároviček … Náklady na vánoční výzdobu se letos vyšplhají na více než půl milionu korun a z podstatné části je hradí společnost Služby města Pardubic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.2.

První pardubické startovací byty už mají nájemníky

Byty jsou po rekonstrukci a velmi dobrém technickém stavu. „Jsou to standardně vybavené byty – wc, koupelna s vanou či sprchovým koutem a umyvadlem, kuchyňská linka, sporák nebo dvouvařič. Do jejich přípravy jsme investovali několik miliónů korun,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
10.10.

Architekti plánují komplexní proměnu Palackého třídy

Palackého třída je jedna z nejvýznamnějších ulic v Pardubicích. Jak ji ale vnímáte vy?

Společnost celý článek
23.8.

Memorandum dalo Stezce mechu a perníku zelenou

Deklarace má pomoci oživit projekt propojení obou měst cyklistickou stezkou.

Společnost celý článek
9.9.

Dvě úspěšné spolupráce vědeckých týmů Univerzity Pardubice s aplikační sférou jsou nominovány do soutěže „Nejlepší spolupráce roku 2013“.

Administraci účasti Univerzity Pardubice v soutěži zajišťuje Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice, mezi jehož hlavní aktivity patří propojování odborného univerzitního prostředí s praxí a zajišťování transferu výsledků vědy a výzkumu do praxe.

Společnost celý článek
30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Společnost celý článek
5.4.

Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

Na návrh statika budou tento týden strženy uvolněné části zdi kolem otvoru, jež vznikl sesuvem hradeb.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting