Vánoční strom rostl mezi paneláky

26.11.

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Vánoční strom, který včera „vyrostl“ na pardubickém Pernštýnské náměstí, aby zde na sklonku roku 2008 dotvářel sváteční atmosféru, neměl dalekou cestu. Nebyl poražen v Krkonoších, v Orlických horách ani na Vysočině, ale uprostřed sídliště Polabiny. Je to v pořadí již třetí vánoční strom, který Pardubice pořídily z „vlastních zdrojů“, tedy z městské zeleně. „Vybíráme ze stromů, které jsou přerostlé, nebo překážejí a tudíž je nutné je pokácet. Takto poslouží ještě jednou,“ řekla Nina Kvapilová, mluvčí společnosti Služby města Pardubice, které v Pardubicích vánoční výzdobu zajišťují. Na území města Pardubic budou letos stát tři řezané vánoční stromy. V sídlišti Dubina, u ČEZ arény a na Pernštýnském náměstí, které vánoční strom pravidelně zdobívá. „Strom před radnicí bývá nejvyšší. Letos měří 15 metrů a je to smrk pichlavý (Picea pungens),“ dodala mluvčí služeb. Smrk rostl v Lidické ulici, v příštím roce by však musel být pokácen kvůli rekonstrukci kanalizace. Do pátku bude slavnostně ozdoben, stejně jako 15 rostlých stromů v Pardubicích, například v parku Bratranců Veverkových, před KD Dukla, v Pardubičkách, v Doubravicích, v Trnové, a na sídlišti v Polabinách. Vánoční strom se v Pardubicích letos rozsvítí o první adventní neděli, tedy 30. listopadu v 16 hodin. Na Pernštýnském náměstí bude rušno již od 29. listopadu, kdy zde začínají Mikulášské slavnosti, které mohou být inspirací pro nadcházející vánoční svátky. Pracovníci Služeb v předstihu instalovali vánoční výzdobu v celém městě. Sloupy veřejného osvětlení zdobí 82 vánočních motivů, Pernštýnské náměstí lemují světelné řetězy, stromy na náměstí Republiky se zahalily do pavučinek bílých žároviček … Náklady na vánoční výzdobu se letos vyšplhají na více než půl milionu korun a z podstatné části je hradí společnost Služby města Pardubic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

„Bezpečně na prázdniny“ s Policií ČR

Na dalším stanovišti připraveným společností Tepvos s.r.o. Ústí nad Orlicí si děti osvojily jízdu zručnosti na koloběžkách a za bezchybné projetí dráhy mezi kužely dostaly sladkou odměnu nebo balonek. Místní organizace Českého červeného kříže dětem zprostředkovala praktickou ukázku dýchání z úst do úst a techniky ošetření zranění, které by mohly o letních prázdninách v případě potřeby využít. Za zájem a šikovnost dostaly od zdravotníků reflexní pásky. V odpoledních hodinách mezi nás přišel i maskot známé firmy vyrábějící mražené pochoutky a všem návštěvníkům rozdával jahodové nanuky.

Společnost celý článek
21.10.

Generál Ján Gurník zavítal na hejtmanství

Pardubický kraj tradičně spolupracuje se silami podpory armády na vojensko-historické akci Cihelna – Králíky.

Společnost celý článek
19.3.

Čtvrtek bude patřit Evropskému dni kreativity

Další mladá vizuální umělkyně a performerka Lenka Morávková bude představená v městské galerii na Příhrádku během čtvrtečního programu. „Po setmění se ve venkovním prostoru budou promítat dvě autorčiny videoperformance, zkoumající barvy a zvuky různých míst ve Španělsku a Německu,“ říká manažerka galerie Ivana Panochová.

Společnost celý článek
17.6.

Podorlický region se připravuje na Čermenské slavnosti

Čermenské slavnosti se konají pravidelně od roku 1989 jako nesoutěžní přehlídka českých i zahraničních folklorních souborů pod záštitou Pardubického kraje a Folklorního sdružení ČR.

Společnost celý článek
12.7.

Policisté mají nové uniformy

Nové polokošile jsou vyrobeny ve třech barevných provedeních, modrá, žlutá a bílá, podle toho, jaké službě jsou určeny.

Společnost celý článek
21.1.

Hejtman Franc přivítá vojáky, kteří se vrátili z Afghánistánu

Odvaha, se kterou se čeští vojáci vydali zabezpečit své kolegy z jednotek NATO, zasluhuje náš obdiv a uznání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting