VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

25.3.

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

Divadelníci po celém světě již od roku 1962 slaví 27. březen jako Světový den divadla. Každoročně je při této příležitosti požádána některá z význačných divadelních osobností, aby se podělila o své úvahy o divadle v takzvaném Mezinárodním provolání. Toto provolání se pak překládá do více než 20 jazyků a předčítá pro desítky tisíc diváků před představeními v divadlech na celém světě. Autorkou letošního poselství je ugandská dramatička, herečka, režisérka  a divadelní teoretička Jessica A. Kaahwa. V roce 1994 poselství napsal také Václav Havel. Světovému dni divadla předchází Světový den divadla pro děti a mládež, který se po celém světě slaví 20. března, letos tedy již pojedenácté. Samozřejmě i Východočeské divadlo Pardubice (VČD) se k oslavám připojuje. Svátek všech divadelníků a milovníků divadla si připomeneme v sobotu 26. března při Dni otevřených dveří. Prohlídky zákulisí divadla se uskuteční od 14.00 a 15.30 hodin. Skupinky zájemců projdou divadlem opět za doprovodu Dagmar Novotné a Zdeňka Rumpíka, kteří návštěvníkům vyloží stoletou historii divadla v Pardubicích a prozradí kdejakou zákulisní perličku. Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců, budou skupinky diváků početně omezené. Na konkrétní hodinu si tedy diváci musejí za symbolických 20 korun zakoupit vstupenku. Vstupenky se prodávají v předprodeji VČD či přímo na místě před jednotlivými prohlídkami, ale s tím rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Ve středu budou vyhlášeni nejlepší sportovci Pardubicka

Diváci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, ve kterém například vystoupí populární zpěvák Marek Ztracený. Akci moderuje Jakub Hřib.

Společnost celý článek
13.11.

Od pondělí se začnou čistit cesty ve Svítkovském lese

Během čištění, které je naplánováno především u oplocení nedaleké chemičky, dojde vedle prořezu podrostu i ke sběru popadaných větví.

Společnost celý článek
30.6.

Pardubický soubor Perníček dobyl středoevropskou Mekku folklóru

O Strážnici se říká, že jde o středoevropskou Mekku folklóru, sídlí zde i Národní ústav lidové kultury, jakési „ministerstvo folklóru“, zdejší každoroční festival na konci června pak patří k vrcholným událostem lidové kultury.

Společnost celý článek
18.9.

Jubilejní dvacátá Streetmania s hvězdnými hosty opět míří do královéhradeckého Futura

Vyhledávaná show taneční skupiny T-BASS se opět uskuteční na střeše obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
16.5.

Rodinu a práci lze úspěšně sladit

Konference předcházela mezinárodnímu dni rodiny, který připadá dle Organizace spojených národů na 15. květen. A právě tento rok si zároveň připomínáme jeho 20. výročí. Otázky slaďování rodinného a pracovního života proto byly společným jmenovatelem všech diskusních příspěvků.

Společnost celý článek
12.1.

Řešení protidrogových služeb v Pardubickém kraji

Posuzování občanských sdružení Laxus a X-Place na zajištění protidrogových služeb ve městě i v kraji

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting