VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

25.3.

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

Divadelníci po celém světě již od roku 1962 slaví 27. březen jako Světový den divadla. Každoročně je při této příležitosti požádána některá z význačných divadelních osobností, aby se podělila o své úvahy o divadle v takzvaném Mezinárodním provolání. Toto provolání se pak překládá do více než 20 jazyků a předčítá pro desítky tisíc diváků před představeními v divadlech na celém světě. Autorkou letošního poselství je ugandská dramatička, herečka, režisérka  a divadelní teoretička Jessica A. Kaahwa. V roce 1994 poselství napsal také Václav Havel. Světovému dni divadla předchází Světový den divadla pro děti a mládež, který se po celém světě slaví 20. března, letos tedy již pojedenácté. Samozřejmě i Východočeské divadlo Pardubice (VČD) se k oslavám připojuje. Svátek všech divadelníků a milovníků divadla si připomeneme v sobotu 26. března při Dni otevřených dveří. Prohlídky zákulisí divadla se uskuteční od 14.00 a 15.30 hodin. Skupinky zájemců projdou divadlem opět za doprovodu Dagmar Novotné a Zdeňka Rumpíka, kteří návštěvníkům vyloží stoletou historii divadla v Pardubicích a prozradí kdejakou zákulisní perličku. Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců, budou skupinky diváků početně omezené. Na konkrétní hodinu si tedy diváci musejí za symbolických 20 korun zakoupit vstupenku. Vstupenky se prodávají v předprodeji VČD či přímo na místě před jednotlivými prohlídkami, ale s tím rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

ROP Severovýchod patří k nejúspěšnějším v ČR

Podle prosincových informací patřil právě ROP Severovýchod k nejúspěšnějším ze všech operačních programů v ČR

Společnost celý článek
3.10.

eSvačinky míří do pardubických škol

Brzy ráno je vyrobíme z čerstvých surovin, zabalíme a dopravíme přímo do školy před velkou přestávkou. Každá svačinka je označena jmenovkou, na které je jméno a příjmení dítěte, třída a škola.

Společnost celý článek
8.6.

Pochodeň dnes přinese do Pardubic Radovan Somík

Hořící pochodeň donese do cíle etapy Radovan Somík, jehož střela do vítkovické branky.

Společnost celý článek
10.10.

Tělocvična v České Třebové má novou střechu. Práce pokračují podle plánu

Dokončením střechy haly se dostáváme do další etapy celé rekonstrukce. V řádech několika týdnů bude probíhat vysoušení celého objektu, který byl poměrně dlouhou dobu vystaven povětrnostním vlivům. Jakmile bude celý objekt dokonale vysušen, budou zahájeny další stavební práce.

Společnost celý článek
14.5.

Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

Středobodem fotbalového svátku bude wroclawský stadion vybudovaný v letech 2010 – 2011 jako víceúčelový objekt.

Společnost celý článek
8.9.

Jubilejní salon se vrací zpět do Mýta

Postupně se Salon vystřídal ve všech devíti královských věnných městech a celkem na něm vystavovalo 87 umělců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting