Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

8.9.

Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

  Ve čtvrtek 4. září v dopoledních hodinách zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec. Ministr vnitra se zajímal zejména o bezpečnost v Pardubickém kraji. Jeho první kroky proto směřovaly na požární stanici v Holicích. Ministra vnitra Milana Chovance pozdravil plk. Miroslav Kvasnička, ředitel HZS Pardubického kraje a velitel stanice npor. Vítězslav Felcman. Jelikož na stanici sídlí i Obvodní oddělení Policie ČR Holice, uvítání se za policisty ujal plk. Jan Švejdar, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.


            Ministr vnitra si nejprve v doprovodu obou krajských ředitelů prohlédl hasičskou stanici a oddělení policie. Poté se v debatě se sloužícími hasiči a policisty hovořilo o vybavenosti požárních stanic a policejních oddělení, početních stavech i o navýšení peněz.


            Zdůrazněna byla páteřní komunikace I/35, na kterou právě hasiči z Holic často vyjíždějí k těžkým dopravním nehodám. Stanice Holice je vybavena jedním vozidlem CAS 32 T 815 rok výroby 1985 a jedním vozidlem CAS 15 DN Mercedes s rokem výroby 2008. Jako velitelské vozidlo má k dispozici velitel stanice Škodu Felicii rok výroby 2000. V těchto dnech má jednotka k dispozici zcela nové vyprošťovací zařízení od firmy Holmatro.


            Hovořilo se také o platech hasičů a policistů. „Již v listopadu by měli příslušníci pocítit navýšení platů o 3,5 % a od ledna příštího roku pak  dorovnáme 5%,“ ujistil hasiče a policisty ministr vnitra. Platy policistů a hasičů by tak měly vzrůst, aby se dorovnala jejich reálná mzda na úroveň z roku 2010. Tehdy klesly právě o osm procent.
            Dalším tématem byly uniformy.

„Je nutné, abyste byli řádně oblečeni, aby se vybírali kvalitní firmy, nelze na vás oblečení pouze zkoušet,“ dodal Chovanec.


            Policistům stručně představil nově vznikající projekt nazvaný Hlavu vzhůru, kterým budou jasně dané mantinely u policie. Ministr také hovořil o tom, že by byl rád, aby byly posíleny hlídky v ulicích a co nejdříve se ´zatočilo´ s pouliční kriminalitou.
 
            Ministr na závěr krátkého setkání poděkoval hasičům a policistům za jejich práci a popřál jim šťastné návraty: „vracejte se vždy ze zásahů v pořádku a ve zdraví.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.6.

Pohlreich se těší na mořské ježky a Hejlík na nadívaná holoubátka.BEKO FRESH festival bude nabitý zážitky

BEKO FRESH festival, který se chystá na dostihové závodiště o víkendu 15. – 16. června, by se letos dal nazvat festivalem zážitkovým.

Společnost celý článek
4.6.

Pomozte, prosíme, při pátrání

Poté co zjistil, že pracovnice směnárny angličtinu neovládá, začal hovořit lámanou češtinou.

Společnost celý článek
26.8.

Vesnicí roku v Pardubickém kraji je Osík

Starostovi i obyvatelům obce ve čtvrtek 22. srpna v místním Kulturním domě gratulovali členové Rady Pardubického kraje.

Společnost celý článek
18.9.

Poprázdninový chat s primátorem

Chatování se stalo běžnou součástí mého kontaktu s občany a vždy se na ně těším. lidé dveře uzavřeny.

Společnost celý článek
3.8.

Pokal se. A ona mu odpustila

Platební kartu vytáhl ze skříně a čtyřčíslí PIN-kódu našel v dokumentech přítelkynina peněžního ústavu.

Společnost celý článek
26.4.

Roman Línek se stal dědečkem. Má vnučku Sofii

První vnučka na chvíli vytrhla Romana Línka z předvolebního shonu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting