Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

8.9.

Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

  Ve čtvrtek 4. září v dopoledních hodinách zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec. Ministr vnitra se zajímal zejména o bezpečnost v Pardubickém kraji. Jeho první kroky proto směřovaly na požární stanici v Holicích. Ministra vnitra Milana Chovance pozdravil plk. Miroslav Kvasnička, ředitel HZS Pardubického kraje a velitel stanice npor. Vítězslav Felcman. Jelikož na stanici sídlí i Obvodní oddělení Policie ČR Holice, uvítání se za policisty ujal plk. Jan Švejdar, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.


            Ministr vnitra si nejprve v doprovodu obou krajských ředitelů prohlédl hasičskou stanici a oddělení policie. Poté se v debatě se sloužícími hasiči a policisty hovořilo o vybavenosti požárních stanic a policejních oddělení, početních stavech i o navýšení peněz.


            Zdůrazněna byla páteřní komunikace I/35, na kterou právě hasiči z Holic často vyjíždějí k těžkým dopravním nehodám. Stanice Holice je vybavena jedním vozidlem CAS 32 T 815 rok výroby 1985 a jedním vozidlem CAS 15 DN Mercedes s rokem výroby 2008. Jako velitelské vozidlo má k dispozici velitel stanice Škodu Felicii rok výroby 2000. V těchto dnech má jednotka k dispozici zcela nové vyprošťovací zařízení od firmy Holmatro.


            Hovořilo se také o platech hasičů a policistů. „Již v listopadu by měli příslušníci pocítit navýšení platů o 3,5 % a od ledna příštího roku pak  dorovnáme 5%,“ ujistil hasiče a policisty ministr vnitra. Platy policistů a hasičů by tak měly vzrůst, aby se dorovnala jejich reálná mzda na úroveň z roku 2010. Tehdy klesly právě o osm procent.
            Dalším tématem byly uniformy.

„Je nutné, abyste byli řádně oblečeni, aby se vybírali kvalitní firmy, nelze na vás oblečení pouze zkoušet,“ dodal Chovanec.


            Policistům stručně představil nově vznikající projekt nazvaný Hlavu vzhůru, kterým budou jasně dané mantinely u policie. Ministr také hovořil o tom, že by byl rád, aby byly posíleny hlídky v ulicích a co nejdříve se ´zatočilo´ s pouliční kriminalitou.
 
            Ministr na závěr krátkého setkání poděkoval hasičům a policistům za jejich práci a popřál jim šťastné návraty: „vracejte se vždy ze zásahů v pořádku a ve zdraví.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.12.

Dva mladíci nalezeni, jeden nezvěstný již 170 dnů

Ten měl jít údajně k babičce, s kterou měl cestovat na návštěvu k příbuzným.

Společnost celý článek
20.4.

Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Společnost celý článek
29.2.

Soud dal Pardubickému kraji za pravdu s R35

Opačné rozhodnutí by nás totiž postavilo zase na úplný začátek celého procesu a vše by se značně protáhlo.

Společnost celý článek
8.2.

Od klecových lůžek k mezinárodní spolupráci

Cílem naší spolupráce není převzít jeden, například britský model, a pouze ho přenést do České republiky.

Společnost celý článek
21.2.

Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.

Společnost celý článek
2.10.

Více než milion korun do kultury a památek

Radní Pardubického kraje se dohodli na přesunu finančních prostředků mezi kapitolami svých gescí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting