Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

8.9.

Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

  Ve čtvrtek 4. září v dopoledních hodinách zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec. Ministr vnitra se zajímal zejména o bezpečnost v Pardubickém kraji. Jeho první kroky proto směřovaly na požární stanici v Holicích. Ministra vnitra Milana Chovance pozdravil plk. Miroslav Kvasnička, ředitel HZS Pardubického kraje a velitel stanice npor. Vítězslav Felcman. Jelikož na stanici sídlí i Obvodní oddělení Policie ČR Holice, uvítání se za policisty ujal plk. Jan Švejdar, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.


            Ministr vnitra si nejprve v doprovodu obou krajských ředitelů prohlédl hasičskou stanici a oddělení policie. Poté se v debatě se sloužícími hasiči a policisty hovořilo o vybavenosti požárních stanic a policejních oddělení, početních stavech i o navýšení peněz.


            Zdůrazněna byla páteřní komunikace I/35, na kterou právě hasiči z Holic často vyjíždějí k těžkým dopravním nehodám. Stanice Holice je vybavena jedním vozidlem CAS 32 T 815 rok výroby 1985 a jedním vozidlem CAS 15 DN Mercedes s rokem výroby 2008. Jako velitelské vozidlo má k dispozici velitel stanice Škodu Felicii rok výroby 2000. V těchto dnech má jednotka k dispozici zcela nové vyprošťovací zařízení od firmy Holmatro.


            Hovořilo se také o platech hasičů a policistů. „Již v listopadu by měli příslušníci pocítit navýšení platů o 3,5 % a od ledna příštího roku pak  dorovnáme 5%,“ ujistil hasiče a policisty ministr vnitra. Platy policistů a hasičů by tak měly vzrůst, aby se dorovnala jejich reálná mzda na úroveň z roku 2010. Tehdy klesly právě o osm procent.
            Dalším tématem byly uniformy.

„Je nutné, abyste byli řádně oblečeni, aby se vybírali kvalitní firmy, nelze na vás oblečení pouze zkoušet,“ dodal Chovanec.


            Policistům stručně představil nově vznikající projekt nazvaný Hlavu vzhůru, kterým budou jasně dané mantinely u policie. Ministr také hovořil o tom, že by byl rád, aby byly posíleny hlídky v ulicích a co nejdříve se ´zatočilo´ s pouliční kriminalitou.
 
            Ministr na závěr krátkého setkání poděkoval hasičům a policistům za jejich práci a popřál jim šťastné návraty: „vracejte se vždy ze zásahů v pořádku a ve zdraví.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

Sokolové si připomínali Karla Pippicha

„Při vzpomínce jsem ocenil renesanční osobnost, kterou byl Karel Pippich. Tentokrát jsme si ho připomínali jako velkého příznivce sportu a Sokola, ale on byl také vedle své profese advokáta velkým podporovatelem kultury a umění a byl také členem městské rady, který odmítl nabídku stát se starostou Chrudimi jen kvůli svému zaneprázdnění dalšími aktivitami. V době, kdy máme nouzi o pozitivní vzory, se právě takovými lidmi můžeme inspirovat i dnes,“ řekl Roman Línek.

Společnost celý článek
27.3.

Turisté Pardubického kraje letos odemkli novou sezónu výletů v Pardubicích. Klub českých turistů Slovan Pardubice pro ně připravil spolu s řadou spolupracujících institucí program mapující turistické zajímavosti v krajském městě a jeho okolí. To je někdy

„S klubem českých turistů dlouhodobě spolupracujeme a přispíváme na obnovu turistického značení. Společně jsme také v uplynulých čtyřech letech přeznačili všechny dálkové cyklotrasy, které vedou krajem, a toho si velmi vážím. Také letos půjde z rozpočtu kraje 400 tisíc korun na další spolupráci,“ slíbil radní Živný účastníkům, kteří se zanedlouho vydali poznávat krásy Pardubic, jeho kulturních institucí a památek, dostihového závodiště, Kunětické hory svezli se lodí po Labi nebo uskutečnili cyklistický výlet po okolí.

Společnost celý článek
15.4.

Heinrich Pompey v Pardubicích přednášel o pomoci strádajícím

Účastníci semináře v závěrečné diskuzi ocenili zkušenosti, otevřenost, vřelost a opravdovost přednášejícího, srovnání praxí v jiných státech, výborný výkon tlumočnice Evy Hrdinové a krásné prostředí, kde seminář probíhal.

Společnost celý článek
29.5.

Přednáška „Program APOLLO – opravdu jsme byli na Měsíci?“

Soubojem protichůdných názorů na jedno z největších lidských dobrodružství 20. století vás provede v pátek 30. května Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

Společnost celý článek
12.5.

Akademická poradna Univerzity Pardubice APUPA slaví 5 let

Pro návštěvníky všech věkových skupin je připraven zajímavý, kreativní dopolední program. K vidění a vyzkoušení budou netradiční zážitkové aktivity, jako například alternativní sportovní činnosti, znakovací medvěd pro osoby se sluchovým postižením, sebeobslužné činnosti a deskové hry pro osoby se zrakovým postižením – šachy, Člověče nezlob se, domino, hmatová a zvuková pexesa. Také si návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdu na skútru či elektrickém vozíku.

Společnost celý článek
12.8.

Nehodovost východních Čech v číslech

Od ledna do července 2009 šetřili policisté na východočeských silnicích celkem 4.082 dopravních nehod.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting