Ve které vlakové soupravě byste jezdili nejraději?

18.11.

Ve které vlakové soupravě byste jezdili nejraději?

Ve které vlakové soupravě byste jezdili nejraději?

Ve které vlakové soupravě byste jezdili nejraději?

Počátkem příštího roku vyhlásí Region soudržnosti Severovýchod, který sdružuje kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký, tendr na nákup vlakových souprav pro regionální dopravu. Z evropských prostředků bude do nových vlaků v těchto třech krajích investováno 628 milionů korun, což představuje 40 procent nákladů na jejich pořízení.   Zbývajících 60 procent zaplatí České dráhy, které budou regionální železniční dopravu realizovat a které také budou mít poslední slovo při výběru konkrétního dodavatele nových vlakových souprav.   Zástupci Asociace krajů ČR i Českých drah se již nyní sešli ve Velimi, kde se jim představili čtyři významní výrobci kolejových vozidel. Pro konečný výběr bude hrát největší roli cena, která se u jednotlivých výrobců pohybuje mezi 55 a 150 miliony korun za jednu soupravu, hodnocen však bude i design nabízených vozidel.   A zde se otvírá prostor i pro vaše hodnocení. Zúčastněte se ankety na oficiálních stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz a odpovězte na otázku: Ve které vlakové soupravě byste po našem kraji jezdili nejraději?

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.9.

Pro Sbírej-toner.cz bylo nasbíráno již 30 tisíc tonerů!

V současné době sběrači nasbírali již 30 tisíc tonerů.

Společnost celý článek
20.4.

Cyklopůjčovny ČD zahájily v kraji druhou sezonu

Příprava kola do těchto stanic na smluvený termín je bezplatná.

Společnost celý článek
4.12.

Klienti sociálních zařízení rozsvítili Advent

Výstava je jednak prezentací dovedností klientů zařízení sociálních služeb, ale i příležitostí k pořízení drobného vánočního dárku. Už při vstupu tu člověk cítí vánoční atmosféru a tu ještě umocňují setkání s těmi, kteří se na výrobě drobných vánočních dárků podíleli,“ řekl krajský radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
28.5.

Kraj podporuje soutěž dovedností handicapovaných lidí

Abilympiáda je soutěží pracovních dovedností lidí se zdravotním postižením a dětí i mládeže s nějakým handicapem.

Společnost celý článek

Den zdraví návštěvníky oslovil, preventivní vyšetření využilo více lidí než loni

Akce byla slavnostně zahájena před budovou monobloku v devět hodin. Návštěvníky i zaměstnance přivítali krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, starosta města Litomyšl Radomil Kašpar, místostarosta Josef Janeček a za nemocnici Zdenka Fenclová, náměstkyně léčebné péče, Světlana Jeřábková, náměstkyně ošetřovatelské péče, a za management Nemocnice Pardubického kraje Gabriela Medunová, manažerka ošetřovatelské péče.

Společnost celý článek
29.4.

Byla založena nová organizace na propagaci cestovního ruchu

Předsedou organizace byl zvolen Petr Fiala, starosta města Letohradu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting