Ve slatiňanském muzeu otevřeli novou výstavu

6.8.

Ve slatiňanském muzeu otevřeli novou výstavu

V Hipologickém muzeu Státního zámku ve Slatiňanech byla v úterý 4. srpna odpoledne zahájena výstava kreseb a maleb akademického malíře Jana Jünglinga. O úvodní slovo vernisáže se postarala ředitelka muzea Lenka Gotthardová, mezi hosty pak měl zastoupení i Pardubický kraj. Do Slatiňan zavítal náměstek hejtmana Roman Línek s manželkou. Akademický malíř Jan Jüngling je zkušeným pedagogem na uměleckých školách v Praze a především výborným malířem koní, baletek, portrétů i krajin. Slatiňanská výstava je však zaměřena pouze na koňskou tématiku, což je v podstatě také důvod, proč se její výstavní síní staly právě prostory hipologického muzea.  Otevření výstavy doprovodili hudebním programem trubači z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Bez jejich vystoupení už se budou muset obejít další návštěvníci muzea, krásné kresby a malby jsou jim nicméně k dispozici až do 30. září, každý den mimo pondělí od 10 do 16 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.

Společnost celý článek
22.1.

Vichřice poškodila ciferník hodin na Zelené bráně

Neuvěřitelně ničivý vítr se nevyhnul ani pardubické Zelené bráně, dominantě městské památkové rezervace.

Společnost celý článek
30.5.

Krkonoše: sněhové Československo

Unikátní zbytek sněhu ve tvaru bývalého Československa zvaný Mapa republiky je opět k vidění v Krkonoších.

Společnost celý článek
6.5.

Kdo si hraje, nezlobí aneb Mámo, táto, pojďte si hrát

Všechny kočárky, které na trasu vyjedou, musejí být komerčně dostupné. Tedy zakoupené, nikoli vlastnoručně vyrobené.

Společnost celý článek
21.2.

Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.

Společnost celý článek
15.9.

Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

„Díky řadě neziskových organizací a dobrovolníků byl i v letošním roce připraven velmi zajímavý program tradičního Hravého odpoledne na farmě, který zároveň umožnil rodinám společné trávení volného času. To potvrdila i velká účast rodin s dětmi, které neodradilo ani proměnlivé počasí“, přiblížil průběh akce Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting