Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

19.6.

Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

Pardubický kraj se chce více zaměřit na prezentaci přínosu lidí se zdravotním postižením a bojovat proti  jejich diskriminaci. To byl i jeden ze závěrů nedávno proběhnuvší konference Rovná práva pro všechny, která se konala v prostorách kraje. „Ve společnosti se málo mluví o přínosu osob se zdravotním postižením, proto často z nich často máme strach. To bychom chtěli v příštích měsících změnit,“ říká náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který se chystá téma aktivní pomoci lidem s postižením otevírat například při svých cestách po kraji. „Hodně věcí se nám již podařilo změnit, ale ještě pořád máme co zlepšovat,“ dodal náměstek Línek. Konference pomohla se zvýšením informovanosti. „Konference nám velmi pomohla se zvýšením informovanosti o rovnosti práv handicapovaných lidí. Lidé se tak na konkrétních příkladech dozvěděli, jaké jednání lze považovat za diskriminaci a na jaké instituce se v souvislosti s ochranou svých práv mohou obracet. Pomoc při získávání informací včetně právní pomoci jim můžeme poskytnout přímo  v naší poradně v Pardubicích,“ zhodnotila praktický přínos konference krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením Radka Konečná. „Je nutné ve společnosti vytvořit takové klima, aby se lidé s postižením nebáli o svých problémech a potřebách hovořit,“ připomíná Radka Konečná. Pardubický kraj se zabývá otázkami souvisejícími s životem lidí se zdravotním postižením dlouhodobě. V prosinci minulého roku byl přijat v pořadí již druhý plán vyrovnávání příležitostí na období 2012 – 2015, na jehož přípravě se mimo jiné významně podílela Pardubická krajská rada osob se zdravotním postižením. Kontakt: Ing. Roman Línek, tel. 466 026 119, e-mail: roman.linek@pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.9.

Svitavská Fabrika nominovala na Stavbu roku 2009

Z nominovaných staveb vybere porota pět (bez udání pořadí), které budou vyhlášeny na 3. slavnostním večeru.

Společnost celý článek
19.12.

Lanškroun má logotyp města

Rada města Lanškroun vybrala na svém jednání v pondělí 17. prosince 2007 logotyp Město Lanškroun.

Společnost celý článek
24.1.

Pro 23 školských projektů schváleno 157 milionů z EU

V lanškrounské Střední zemědělské škole vznikne veterinárně-zemědělské centrum.

Společnost celý článek
22.12.

Lidé chtějí na vánočním stole české potraviny

Potravinový patriotismus je v zahraničí běžný, u nás stále pokulhává.

Společnost celý článek
7.1.

Město Polička zve: Šárka Hrouzková – Výběr z tvorby 2008 – 2018

„Inspiraci k svým obrazům a materiálovým asamblážím čerpá z okolní krajiny a neopomíná ani své rodné Ostravsko. Dalším inspiračním zdrojem je období baroka, především tvorba Santiniho a poznatky z cest do Číny, Tibetu a Latinské Ameriky.

Společnost celý článek
8.3.

Oční chirurgové Pardubické nemocnice získali špičkový operační mikroskop

Nákup nového vybavení se uskutečnil v rámci programu Ministerstva zdravotnictví České republiky nazvaného „Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního zdravotnictví“. Investice do modernizace operačních sálů byla ve výši více než pět milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting