Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

19.6.

Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

Pardubický kraj se chce více zaměřit na prezentaci přínosu lidí se zdravotním postižením a bojovat proti  jejich diskriminaci. To byl i jeden ze závěrů nedávno proběhnuvší konference Rovná práva pro všechny, která se konala v prostorách kraje. „Ve společnosti se málo mluví o přínosu osob se zdravotním postižením, proto často z nich často máme strach. To bychom chtěli v příštích měsících změnit,“ říká náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který se chystá téma aktivní pomoci lidem s postižením otevírat například při svých cestách po kraji. „Hodně věcí se nám již podařilo změnit, ale ještě pořád máme co zlepšovat,“ dodal náměstek Línek. Konference pomohla se zvýšením informovanosti. „Konference nám velmi pomohla se zvýšením informovanosti o rovnosti práv handicapovaných lidí. Lidé se tak na konkrétních příkladech dozvěděli, jaké jednání lze považovat za diskriminaci a na jaké instituce se v souvislosti s ochranou svých práv mohou obracet. Pomoc při získávání informací včetně právní pomoci jim můžeme poskytnout přímo  v naší poradně v Pardubicích,“ zhodnotila praktický přínos konference krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením Radka Konečná. „Je nutné ve společnosti vytvořit takové klima, aby se lidé s postižením nebáli o svých problémech a potřebách hovořit,“ připomíná Radka Konečná. Pardubický kraj se zabývá otázkami souvisejícími s životem lidí se zdravotním postižením dlouhodobě. V prosinci minulého roku byl přijat v pořadí již druhý plán vyrovnávání příležitostí na období 2012 – 2015, na jehož přípravě se mimo jiné významně podílela Pardubická krajská rada osob se zdravotním postižením. Kontakt: Ing. Roman Línek, tel. 466 026 119, e-mail: roman.linek@pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.10.

V Lázních Bohdaneč oživili Ráj

V centru lázeňského města se také obnovila zeleň, vznikly nové travnaté plochy.

Společnost celý článek
26.1.

Česká komora inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Společnost celý článek
6.4.

Bobr odhalil 25 nelegálů

V minulém roce celníci na východě Čech odhalili porušení zákona o zaměstnanosti u 222 cizinců z celkově 758 zkontrolovaných.

Společnost celý článek
19.2.

Občanské sdružení EURO EDUCA - Kroky správným směrem

„Kroky správným směrem – vzděláváním sociálně ohrožených osob k integraci na trh práce“.

Společnost celý článek
3.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

Ples studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se koná v pátek 3. března od 19 hodin ve dvou sálech zámeckého pivovaru v Litomyšli. V rámci letošního plesu budou návštěvníci cestovat časem, a to už od dob velkých Sumérů, přes Pompeje, až po objevení Ameriky a setkají se i s Janem Husem, Charlesem Darwinem či Thomasem Edisonem, a tak si každý bude moci vybrat tu svoji dobu a stát se v rámci plesu i její součástí. K tématu plesu je přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podílejí studenti bakalářského studia Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli.

Společnost celý článek
20.10.

Univerzita Pardubice se účastní veletrhu Gaudeamus 2008

Veletrh je pořádán jako již každoročně na brněnském výstavišti, tentokrát nově v pavilonu F.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting