Ve Stéblové zasáhly plameny stodolu

15.9.

Ve Stéblové zasáhly plameny stodolu

  Do Stéblové vyjížděly v sobotu 13. září v 21.22 hodin jednotky profesionálních hasičů z Pardubic a dobrovolné z Lázní Bohdanče, Starého Hradiště, Opatovic nad Labem, Srchu, Čeperky, Stéblové, Starých Ždánic a Rábů, aby zlikvidovaly požár stodoly u rodinného domu. Při příjezdu první jednotky na místo byl již celý objekt o rozloze přibližně 20 x 7 m v plamenech. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 22.25 hodin.

Hrozilo zřícení ohněm poničených konstrukcí. Hasiči museli rozebrat střešní konstrukci a dohasit všechna ohniska. Požár byl zcela zlikvidován třicet minut po půlnoci. Uvnitř byla nalezena jedna 10kg propan butanová lahev.

 Na místě nyní budou pracovat vyšetřovatelé hasičů a odborníci z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, kteří budou zjišťovat, co bylo příčinou vzniku požáru. Na místo byl povolán i pes na vyhledávání hořlavých kapalin. 


            Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Charitativní proběhnutí v Pardubicích pod taktovkou Univerzity Pardubice

Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice pokračuje v pomoci při léčení malé Rebeky. „I druhý ročník našeho proběhnutí je určen pro všechny, kteří si chtějí zaběhat a kteří chtějí přispět a podpořit sebemenší částkou malou Rebeku Čihákovou,“ vysvětluje za organizátory Mgr. Lenka Doležalová z pořádající Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Pro ty, kteří nemají běh v oblibě, mohou jít procházkou. Na výběr budou dvě tratě: kratší 3 km a delší 10 km.“

Společnost celý článek
13.10.

Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

Nově zrekonstruované návsi se o víkendu dočkali obyvatelé Vraclavi na Vysokomýtsku.

Společnost celý článek
29.2.

Jaky na pardubické obloze

Aviatická pouť i letos nabídne tradiční pestrý pozemní program s řadou ukázek vojenských klubů, veteránistů a hasičů. Pochopitelně o posledním květnovém víkendu nebude na Aviatické pouti chybět ani rozmanitý program pro děti.

Společnost celý článek
20.3.

Ústeckorolická nemocnice byla evakuována. Naštěstí jern cvičně.

Cvičení se dále účastnili vedoucí lékař Zdravotnické záchranné služby územního odboru Ústí nad Orlicí a Svitavy Igor Paar, vedoucího územního odboru Policie ČR Ústí nad Orlicí Radek Štantejský, ředitel Orlickoústecké nemocnice Jiří Řezníček a nechyběl zde i starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek.

Společnost celý článek
9.10.

Městské slavnosti omezí dopravu v Pardubicích

Lampionový průvod se vydá centrem města a zastaví se na břehu Labe na sídlišti Závodu míru.

Společnost celý článek
24.2.

Královéhradečtí lidovci chtějí tvrdě zatočit s lichváři

Lidé lehce podléhající reklamě se snadno nechávají vyburcovat do závazků, které nejsou schopni plnit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting