Ve svitavské nemocnici se zateplují čtyři budovy

10.9.

Ve svitavské nemocnici se zateplují čtyři budovy

 Budova polikliniky při Svitavské nemocnici je již v novém. Nyní přišla řada na hlavní budova nemocnice. Zateplení takzvaného monobloku za téměř sedm milionů korun zaplatí Pardubický kraj i prostřednictvím evropských fondů.


    „Budova s operačními sály a intenzívní péčí patří sice mezi nejnovější domy v areálu, ale je velmi energeticky náročná, především na vytápění. Proto se Pardubický kraj rozhodl zateplit fasádu a vyměnit okna a vnější dveře,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický, který se ve Svitavách dnes zastavil při své inspekční cestě po kraji.


    Provoz budovy spotřebuje 40 procent veškeré elektrické energie spotřebované v nemocnici a 30 procent tepla na vytápění a ohřev vody a páry. Důvodem energetické náročnosti je, že velká část budovy je trvale klimatizovaná, nacházejí se v ní operační sály, ARO, interní JIP a centrální sterilizace.


    Stavební firma letos mění okna a dveře a na jaře příštího roku bude pracovat na zateplení pláště budovy. „Přijali jsme samozřejmě opatření pro zachování intimity pacientů,“ uvedl už v srpnu ředitel Kunčák s tím, že vchody do hlavní budovy zůstávají přístupné, nepřístupná je pouze šikmá rampa z boku hlavního vchodu. „Všechny naše pacienty i návštěvníky prosíme o trpělivost. Méně pohyblivé pacienty prosíme, aby využili druhý - boční vchod do budovy ve směru od kina,“ dodal.


    Nový kabát dostávají letos celkem čtyři objekty svitavské nemocnice. Práce na zateplování budov polikliniky, transfúzního oddělení a rehabilitace skončí letos na podzim.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.3.

Cenné zkušenosti z mezinárodní soutěže v Taekwondu - Czech open 2017

Ale dvě přeražené techniky a jedna nalomená z pěti technik mu na žádnou medaili nestačila. Poslední naší medaili vybojovala Denisa Tkáčová. Byla bronzová a byla ze sportovního boje. V prvním kole si Denisa musela urvat vítězství v poslední chvíli. V semifinále narazila na Slovinku, která měla ke konci zápasu více sil než Denisa.

Společnost celý článek
21.9.

Linka do Londýna získala ocenění leteckých odborníků

Linku mezi Pardubicemi a Londýnem provozuje společnost Ryanair od 5. září. Letadla mířící za kanál bývají plně obsazena, na nezájem si provozovatel linky nemůže stěžovat ani u letů v opačném směru.

Společnost celý článek
2.6.

Myslivecké spolky dostanou dotaci na nákup pachových repelentů

Střety zvěře s vozidly v silničním provozu jsou přetrvávajícím velkým problémem. Dochází nejen k poranění či usmrcení zvěře, ale i k hmotným škodám, poranění lidí, někdy i ke ztrátě lidských životů.

Společnost celý článek
7.10.

Vznikne urbanistická koncepce Mlýnského ostrova

„Vedení města vnímá Mlýnský ostrov jako transformační území s velkým potenciálem, jehož rozvoj může přispět k naplnění hned několika strategických priorit Pardubic,“ uvádí náměstkyně primátora pro urbanismus a architekturu Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
19.6.

Hladiny řek stoupají - Povodeň 2009

O víkendu budou starostové obcí průběžně informování o zhoršující se meteorologické situaci.

Společnost celý článek
24.6.

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zahájili záchranu 7 000 let staré studny

Odborníci z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice dnes zahájili práce, které povedou k uchování studny staré více než 7 000 let. V Evropě unikátní pravěkou dřevěnou stavbu archeologové zajistili loni při stavbě silnice D35. Celý proces konzervace bude restaurátorům trvat více než 10 měsíců a spotřebují na něj asi 600 kilogramů cukru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting