Ve svitavské nemocnici se zateplují čtyři budovy

10.9.

Ve svitavské nemocnici se zateplují čtyři budovy

 Budova polikliniky při Svitavské nemocnici je již v novém. Nyní přišla řada na hlavní budova nemocnice. Zateplení takzvaného monobloku za téměř sedm milionů korun zaplatí Pardubický kraj i prostřednictvím evropských fondů.


    „Budova s operačními sály a intenzívní péčí patří sice mezi nejnovější domy v areálu, ale je velmi energeticky náročná, především na vytápění. Proto se Pardubický kraj rozhodl zateplit fasádu a vyměnit okna a vnější dveře,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický, který se ve Svitavách dnes zastavil při své inspekční cestě po kraji.


    Provoz budovy spotřebuje 40 procent veškeré elektrické energie spotřebované v nemocnici a 30 procent tepla na vytápění a ohřev vody a páry. Důvodem energetické náročnosti je, že velká část budovy je trvale klimatizovaná, nacházejí se v ní operační sály, ARO, interní JIP a centrální sterilizace.


    Stavební firma letos mění okna a dveře a na jaře příštího roku bude pracovat na zateplení pláště budovy. „Přijali jsme samozřejmě opatření pro zachování intimity pacientů,“ uvedl už v srpnu ředitel Kunčák s tím, že vchody do hlavní budovy zůstávají přístupné, nepřístupná je pouze šikmá rampa z boku hlavního vchodu. „Všechny naše pacienty i návštěvníky prosíme o trpělivost. Méně pohyblivé pacienty prosíme, aby využili druhý - boční vchod do budovy ve směru od kina,“ dodal.


    Nový kabát dostávají letos celkem čtyři objekty svitavské nemocnice. Práce na zateplování budov polikliniky, transfúzního oddělení a rehabilitace skončí letos na podzim.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Rezignoval náměstek primátora Pardubic

Udělal jsem chybu a musím si ten kalich hořkosti vypít až do dna.

Společnost celý článek
2.11.

Krajské nemocnice se mohou inspirovat v Rakousku

Zdravotnické zařízení v lázeňském Badenu má tradici sahající až do konce 19 století. V roce 1983 byla do provozu uvedena monobloková nemocnice s 352 lůžky.

Společnost celý článek
18.2.

Pardubická policie má nové vedení

V pátek 15. února 2008 se vedení okresního ředitelství pardubické policie ujal pplk. Mgr. Radek Malíř.

Společnost celý článek
25.4.

Město novelizovalo svůj tržní řád

Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, například přívěsech.například přívěsech.

Společnost celý článek
22.11.

Společnost přátelská rodině ocenila Apolenku či školu Na rovině

Odborná porota hodnotila fungování organizací ve čtyřech oblastech: zaměstnavatelské podmínky a rovné příležitosti, společenská odpovědnost firem, prorodinné aktivity organizace i prostředí firmy.

Společnost celý článek
6.4.

Čtyři sta tisíc korun pro dobrovolné záchranáře

Na území Pardubického kraje působí zejména horská služba, vodní záchranná služba, Červený kříž a kynologové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting