Večerní stovka je opravdu prestižní závod

11.8.

Večerní stovka je opravdu prestižní závod

Večerní stovka je opravdu prestižní závod

Sbor dobrovolných hasičů z Kamence u Poličky ve spolupráci s obcí  pořádal v sobotu  8. srpna v pořadí již XVIII. ročník hasičské sportovní soutěže. Na start Večerní stovky,  tradičních závodů v běhu jednotlivců na 100 metrů s překážkami, se postavilo více než tři sta mužů a žen.   Vítězům letošního ročníku,  Pavle Švaříčkové a Petru Katanovi,  předávali ceny hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, který navíc převzal záštitu nad závody, a radní Petr Šilar.      Hejtman zavítal do Kamence během soboty dvakrát. Odpoledne hovořil s pořadateli o historii největšího závodu tohoto druhu v České republice. Prohlédl si moderní sportovní areál Pod lipou, který vybudovali dobrovolní hasiči svépomocí. „Stadion pro požární sport je dokladem toho, co se dá v malé vesnici s partou nadšenců vybudovat. Je vidět, jak je důležité, když lidé táhnou za jeden provaz,“ nešetřil obdivem hejtman. Starosta Městečka Trnávky Václav Neubauer, který hejtmana doprovázel, potvrdil, že hasiči jsou jediná organizace, kterou může kdykoli požádat o pomoc. „Jsou vstřícní, obětaví a přátelští,“ charakterizoval dobrovolné hasiči Neubauer.      Do Kamence se Radko Martínek vrátil večer, aby zhlédl finále, které běželo 16 nejlepších žen a stejný počet mužů za umělého osvětlení. Vítězka kategorie žen Pavla Švaříčková z Trnavy letos překonala národní rekord. Stovku s překážkami zaběhla za obdivuhodných 17,26 sekund.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat dotace na příští rok

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let.

Společnost celý článek
23.6.

Tornádo

Tornáda se vyskytují téměř po celém světě.

Společnost celý článek
4.5.

Kdo si hraje, nezlobí!

K vidění budou kamenné, dřevěné, kovové, plastové stavebnice, obrázkové kostky, skládačky, které rozvíjejí osobnost dítěte.

Společnost celý článek
22.1.

Pardubice připravují žalobu na stát

O areál projevilo zájem ministerstvo spravedlnosti a ministerstvo vnitra, Pardubice se však svého historického majetku.

Společnost celý článek
26.3.

Chceme čisté Pardubice, pomozte nám

Čištění v uvedených ulicích a dnech bude prováděno od 6,00 hodin, avšak přípravné práce již od 5.00 hodin ráno.

Společnost celý článek
9.9.

Jeden sen dětí z Tibetu

Děti vyrůstají ve velmi obtížných životních podmínkách, a proto rodiče některé z nich posílají do S. O. S. vesniček v Indii.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting